Czy warto korzystać z Google Ads (AdWords)?

Czy warto korzystać z Ads (AdWords)?

Stronę internetową można traktować niczym formę prezentacji Twojej firmy w internecie. Dostęp do internetu jest na tyle otwarty, że w dzisiejszych czasach posiadanie strony firmowej to wręcz konieczność.

Jednak posiadanie samej strony to nie wszystko.

To, że wisi ona gdzieś w internecie, nie oznacza, że wykorzystany jest jej cały potencjał. Warto wiedzieć, że stronę można reklamować i właśnie dzięki działaniom w internecie strona może generować ruch oraz – tym samym – klientów.

Jedną z takich form reklamy jest właśnie reklama w Google Ads (dawniej AdWords).

Sprawdźmy więc, czy warto korzystać z Google Ads i czy ma to większy sens dla Twojej strony. Rozważmy kilka powodów stosowania tej reklamy i wyciągnijmy wnioski na koniec.

Sprawdź, czy warto korzystać z Google Ads – poznaj 8 korzyści

1. Szybki skok na pierwsze miejsce.

Reklama w Google daje ten plus, że możesz na dane słowo kluczowe być wysoko.

Uznajmy, że masz stronę i chcesz, aby na hasło „wypożyczalnia rowerów online” Twoja strona pokazywała się możliwie najwyżej – czyli aby miało to jakiś sens, powinno to być miejsce pierwsze, drugie lub maksymalnie trzecie. Reszta pozycji zazwyczaj jest pomijana przez użytkowników.

Jednak jest problem, ponieważ takich stron, które również chcą być wysoko na takie hasło, jest cała masa. Masz więc konkurencję, którą można pokonać pozycjonowaniem. W takim przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz mieć adekwatny budżet, aby to osiągnąć – często trwa to długimi miesiącami oraz wiąże się z rosnącymi wydatkami.

Tutaj właśnie pojawia się szansa i idea Google Ads. Dzięki tej formie reklamy można zrobić tak, że na hasło „wypożyczalnia rowerów online” Twoja strona będzie pojawiać się ponad wszystkimi wynikami wyszukiwania. Widać to poniżej.

Czy warto korzystać z Google Ads

W taki sposób można zdefiniować listę słów kluczowych i czerpać korzyści z wysokiej pozycji. Jest to świetne rozwiązanie dla stron, które dopiero co powstały. Takie strony są zawsze na odległych pozycjach, ponieważ Google jeszcze nie wie, że warto pokazać Twoją stronę wysoko. Ba, jeśli nawet nie rozpoczniesz pozycjonowania, to i tak pewnie Twój serwis będzie pojawiać się wysoko tylko na hasło związane z marką (brandem).

Także korzyści z Google Ads są takie, że w szybki sposób można uzyskać ruch na stronie.

2. Czasami to jedyny sposób na bycie w czołówce.

Kontynuując powyższe rozważania, warto dodać, że czasami mimo pozycjonowania, pewnych fraz po prostu nie da się osiągnąć wysoko.

Wszystko oczywiście za sprawą konkurencji, która latami pracowała na wysoką pozycję lub jest na tyle silna, że przeskoczenie ich jest wręcz niemożliwe (lub na tyle kosztowne / pracochłonne, że mija to się z celem).

Tak więc warto potraktować Google Ads jako jedyny sposób, aby na daną frazę kluczową pokazać Twoją stronę w wyszukiwarce.

3. Dodatkowe wsparcie dla innych form reklamy.

Zatem, czy warto korzystać z Google Ads? Tak, ponieważ reklama w internecie powinna być kompleksowa. To znaczy, że dobrze jest działać na kilku frontach, aby zwiększyć skuteczność i zasięg działania.

Google Ads dobrze współpracuje razem z pozycjonowaniem. Pomysł tutaj jest taki, aby stosować reklamę do czasu, aż pozycjonowanie nie zacznie przynosić efektów. Wtedy z pewnością można odciąć się z tej formy reklamy i polegać tylko na ruchu organicznym.

Tutaj również można zauważyć minus reklamy Google. Mianowicie, uruchomienie kampanii = widoczność w Google. Jednak brak reklamy = brak widoczności w sieci. Łatwo zauważyć, że może to być zgubne, ponieważ jeśli tylko wstrzymany reklamę, widoczność w sieci będzie znikoma (zakładając, że strona ma słabe wyniki organiczne).

Tak więc dobrze mieć to na uwadze, aby traktować Google Ads jako doraźną opcję, a nie kluczowe źródło stałego ruchu.

4. Możliwość zdefiniowana słów kluczowych.

Kolejną korzyścią jest to, że można zdefiniować listę słów kluczowych, na które pojawia się Twoja strona. Brzmi to bardzo atrakcyjnie, ponieważ poniekąd można łatwo ustalić listę haseł i określić, na które słowa pojawi się w Google dana strona internetowa.

Oczywiście słowa te muszą być spójne ze stroną, ale to już są drobniejsze kwestie. Grunt, abyś zapamiętał, że w tej formie reklamy sam decydujesz, na jakie hasło pojawi się Twoja strona w wyszukiwarce.

Ponadto listę tę można stale modyfikować – w każdej chwili dodać / odjąć jakieś hasło, które akurat w danym momencie nie przynosi efektów lub wręcz przeciwnie.

5. Popularność korzystania z wyszukiwarki.

Kolejną korzyścią Google Ads jest fakt, że wyszukiwarka Google to nasz „przyjaciel”. Korzystamy z niej codziennie. Nie sposób korzystać z dobrodziejstw internetu bez możliwości wyszukiwania czegoś.

Duża część stron właśnie na takim modelu działania opiera swój biznes. Ktoś, kto wpisuje coś w wyszukiwarkę, ma jakiś cel – szuka czegoś. Czasami informacji, innym razem chce coś kupić online lub zlecić jakąś usługę.

Tak więc, jeśli wypożyczasz rowery, to w jaki sposób ma ktoś trafić na Twoją stronę? No właśnie – najprościej z wyszukiwarki. Dlatego też bycie wysoko pozwala trafić do klientów.

6. Remarketing.

W kwestii tego, czy warto korzystać z Google Ads, trzeba mieć na uwadze jeszcze jedną rzecz – remarketing.

Polega to na tym, że reklama trafić może do tego samego odbiorcy ponownie. Zatem jeśli ktoś już choć raz kliknął reklamę z Google, to potem można dotrzeć do takiego odbiorcy, serwując mu reklamę ponownie.

Jaki ma to sens? Właściwie taki, że szacunkowo mało kto dokonuje transakcji ze stroną przy pierwszym kontakcie. Zazwyczaj stronę trzeba odwiedzić X razy, aby zdecydować się co do zakupu lub skorzystać z oferty danej firmy. Wiąże się to z pewnością z faktem, że po prostu jest liczna konkurencja, więc potencjalny klient sprawdza jeszcze kilka innych stron, nim podejmie decyzję.

Dlatego też taka opcja remarketingu może być świetnym przypomnieniem się dla odbiorcy.

7. Sposób na zyskanie klientów.

Nie da się ukryć, że Google Ads to po prostu sposób na pozyskiwanie klientów. Korzyść z tej reklamy jest taka, że zdobywa się ruch na stronie. Taki ruch jest podstawą jakichkolwiek dalszych przekształceń odwiedzającego w kupującego.

Zatem pozyskanie ruchu z reklamy stanowi jeden trzon, a drugi to już odpowiednio zbudowana strona, która zachęci do kontaktu / zakupu na stronie. Warto traktować tę reklamę jako źródło potencjalnych klientów.

8. Budowa świadomości marki.

Kolejna korzyść związana z ruchem na stronie to budowa świadomości marki.

Chyba każdy z nas jest świadomy istnienia takich marek jak Allegro, Adidas, Apple itd. Owszem, są to największe firmy w swoich branżach, lecz Ty również możesz budować świadomość istnienia Twojej firmy, tylko w znacznie mniejszej skali. Już samo to, że Twoja marka pojawia się w Google, powoli buduje Twój wizerunek. Kontakt z kolejnym użytkownikiem dokłada kolejną cegiełkę do poszerzania wiedzy o danej firmie. To z pewnością może przełożyć się na efekty w przyszłości.

Podsumujmy – czy warto korzystać z Google Ads?

Zatem, czy warto korzystać z Google Ads?

Jak najbardziej.

Jest to szczególnie polecana forma reklamy dla stron, które mają niskie wyniki organiczne w wyszukiwarce lub są po prostu „świeże”. W ten sposób można zbudować ruch na stronie, który dalej przekłada się na pozyskiwanie potencjalnych klientów.

Jest to więc dobry bonus do ruchu na stronie, ponieważ reklamy Google Ads są zazwyczaj pierwszymi wynikami w wyszukiwarce. Może to stanowić źródło dodatkowego ruchu.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

6 lat temu

Bezpłatne reklamy w Google, czyli usługa Google Ad Grants

Bezpłatne reklamy w Google - czy jest to w ogóle możliwe? Otóż tak! Wystarczy, że Twoja firma jest organizacją charytatywną i potrafisz wykorzystać narzędzie o nazwie Google Ad Grants. Poznaj nasz wpis na ten temat oraz poszerz wiedzę o Google Ad Grants.

Jakub Ozorowski

6 lat temu

Google AdWords Express, czyli łatwa reklama w wyszukiwarce

Google AdWords Express może być idealnym narzędziem dla firm kierowanych przez jedną osobę, na której spoczywają wszystkie obowiązki - zaczynając od księgowości, a kończąc na kontakcie z klientem. Zobacz, jak szybko możesz zacząć reklamować się w Google za pomocą tego prostego narzędzia, jakim jest AdWords Express.

Jakub Ozorowski

6 lat temu

Jak reklamować stronę internetową w Google? – 4 sposoby

Każdy nowy właściciel strony internetowej zastanawia się, jak reklamować stronę internetową w Google. Które narzędzia są najlepsze? W jaki sposób zacząć się promować? Zapraszamy do dalszej części wpisu, gdzie dowiesz się wszystkich podstaw, dzięki którym będziesz w stanie wybrać najlepszą dla siebie drogę.

Jakub Ozorowski

6 lat temu

Jak dobrać słowa kluczowe dla własnej strony internetowej?

Jaki jest cel pozycjonowania? Oczywiście top 1 w Google na wartościowe dla Twojego biznesu frazy. Dowiedz się, jak dobrać słowa kluczowe, żeby zacząć zdobywać pierwsze pozycje na pierwszej stronie rezultatów wyszukiwania.

Jakub Ozorowski

6 lat temu

Jak reklamować firmę w internecie? – 7 prostych sposobów

Jak reklamować firmę w internecie? Możesz posłużyć się content marketingiem. Możesz skupić się na mediach społecznościowych. Możesz organizować lokalne wydarzenia. Opcji jest naprawdę wiele, a to jest dopiero początek. Zapraszam do dalszej części wpisu, by poznać więcej informacji.

Michał Ziółkowski

6 lat temu

8 sposobów na promocję nowego sklepu internetowego

Poznaj naszą listę sposobów na promocję nowego sklepu internetowego, dzięki którym Twój sklep online szybko zyska rozgłos oraz zapewni odpowiedni przychód.