Jak reklamować stronę internetową w Google? – 4 sposoby

Jak reklamować stronę internetową w Google?

Reklama w Google to świetna strategia marketingowa dla każdej nowej firmy, która chce zaistnieć w internecie. Możesz wyświetlać reklamy, które będą docierać do tych klientów, którzy naprawdę interesują się Twoimi produktami lub usługami. Wobec tego, jak reklamować stronę internetową w Google?

Oto 4 możliwe sposoby, dzięki którym będziesz mógł zacząć promować swoje usługi nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale i na wszelkich urządzeniach mobilnych.

Zacznijmy jednak od podstaw.

Jak zacząć? – pierwszy krok

Wystarczy, że założysz tylko jedno konto, które pozwoli Ci na korzystanie ze wszystkich poniższych usług, które tutaj opisuję.

Jeżeli już masz konto Gmail w Google, to przejdź od razu do punktu związanego z Google AdWords.

Konto, które teraz założysz, będzie też jednocześnie kluczem do wszystkich innych usług Google.

Zaczynamy:

 1. Przejdź na stronę rejestracji Gmail.
 2. Kliknij „Utwórz konto”.
 3. Wypełnij wszystkie formularze.
 4. Pamiętaj o podaniu prawdziwego numeru telefonu. Będzie przydatny w dalszych krokach.
 5. Zaznacz odpowiednie zgody i utwórz konto. Od tego momentu Twój adres e-mail będzie miał dostęp do wszystkich usług.
 6. Możesz teraz zalogować się do swojego panelu użytkownika i dokonać personalizacji.

Teraz do wszystkich usług możesz logować się tymi samymi danymi.

Opiszmy sobie więc sposoby na to, jak reklamować stronę internetową w Google.

1. Google AdWords.

Google AdWords może być doskonałym sposobem na pozyskiwanie nowych klientów i przyciągnięcie większego grona odbiorców do Twojej strony internetowej.

Oczywiście najlepszym sposobem na to byłoby pozycjonowanie, ale jest to proces długotrwały, a nie każda nowa firma może sobie na to pozwolić.

Niemniej jednak jeżeli Twój budżet pozwala na pozycjonowanie, to sugerujemy wybranie tej drogi lub skorzystanie z obu.

Wróćmy jednak do Google AdWords.

Jak reklamować stronę internetową w Google?

Nie będę tutaj pisał kolejnego poradnika o tym, co i gdzie kliknąć oraz tłumaczyć każdy termin związany z Google AdWords.

Jeżeli chcesz zacząć reklamować stronę internetową za pomocą Google AdWords, to zapraszam do naszych poradników spod tagu Google AdWords.

Jeżeli władasz podstawowym angielskim, to ten film będzie niezwykle przydatny:

2. Google Merchant Center.

Jeżeli Twoja firma sprzedaje produkty za pomocą sklepu internetowego, to warto zapoznać się z Google Merchant Center.

Jest to narzędzie, które umożliwia bezpośrednie wyświetlanie Twoich produktów w przeglądarce Google w celu reklamowania się i pozyskania sprzedaży.

W jaki sposób działa?

Wystarczy, że w przeglądarkę wpiszesz np. „Kominek kratki Zuzia”. Google pokaże Ci kilka produktów, które można kupić w sklepach internetowych korzystających z Merchant Center.

Czasami będzie to jeden produkt, a czasami kilka (jeżeli jest kilka sklepów, które sprzedają ten sam produkt). W przypadku jednego produktu zostanie on wyświetlony po prawej stronie.

W jaki sposób dodać produkty do Google Merchant Center, żeby wyświetlały się w taki sposób?

Zapraszam do naszego poradnika: Google Merchant Center jako reklama sklepu internetowego.

Żeby uzupełnić wiedzę, warto również obejrzeć poradnik w formie filmu (ponownie dla osób z podstawowym angielskim):

Nie jest to tak proste, jak w przypadku Google AdWords, ponieważ Google Merchant Center wymaga przesłania pliku, który musi być stworzony w odpowiedni sposób. Co więcej, zdjęcia produktów muszą spełniać wszystkie wytyczne.

3. Google Moja Firma.

Google Moja Firma to kolejne narzędzie, dzięki któremu możesz reklamować stronę internetową w Google.

Tym razem lokalnie. W jaki sposób?

Wizytówka, którą teraz stworzysz, będzie wyświetlana w mapach Google. Przyszli klienci znajdą Twój adres, stronę internetową, godziny otwarcia, opinie, telefon kontaktowy itd.

Musisz tylko uzupełnić swoją wizytówkę. Czasami nie trzeba nawet przeznaczać na to budżetu. To, co jest tutaj najważniejsze, to optymalizacja.

Napisaliśmy na ten temat już kilka artykułów:

 1. Google Maps marketing – optymalizacja. Tutaj znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób dodać wizytówkę oraz jak ją zweryfikować. Dodatkowo dowiesz się, jak ją zoptymalizować.
 2. Jak poprawić pozycję w Google Maps? – 7 prostych kroków. Krótki wpis o optymalizacji.
 3. Lokalne SEO – 8 pomocnych wskazówek. Tutaj dowiesz się, dlaczego lokalna optymalizacja strony internetowej pomoże Ci osiągnąć wyższe pozycje w wyszukiwarce.

W tym filmie dowiesz się, w jaki sposób zacząć reklamować się w mapach Google (tak jak wcześniej, wymagany jest podstawowy angielski):

4. YouTube.

Możliwość promowania się w serwisie YouTube może być istotnym elementem rozwoju sposobu postrzegania wizerunku każdej nowej firmy w internecie.

Dlaczego?

Istnieje ku temu kilka ważnych powodów:

 • Miliony użytkowników co sekundę używają Youtube’a. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale i na urządzeniach mobilnych.
 • W porównaniu do AdWords, często można taniej uzyskać założone cele marketingowe, ponieważ konkurencja jest tutaj zupełnie inna.
 • Reklamy na YouTube to możliwość zwiększenia rozpoznawalności marki w internecie.
 • Możesz reklamować się poprzez baner lub film wideo.
 • Jest to idealne narzędzie do remarketingu dzięki integracji z wieloma źródłami odwiedzin.

Jak zacząć?

Korzystanie z reklam wideo odbywa się za pomocą Google AdWords. Twoim pierwszym krokiem musi być połączenie kanału YouTube z kontem AdWords. Dzięki temu uzyskasz dodatkowe dane na temat skuteczności swoich kampanii.

Kolejne kroki to przeczytanie lektury na ten temat:

Standardowo podrzucam anglojęzyczny film wideo, który pokaże Ci podstawy reklamowania się na YouTube:

Jak reklamować stronę internetową w Google? – podsumowanie

To, co jest najważniejsze w reklamowaniu się w Google, to analizowanie i testowanie, a później optymalizacja całej kampanii.

Nie wystarczy raz zainwestować w reklamę. To w 99% przypadkach nie zadziała tak, jak byś sobie tego życzył. Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby reklamować się na własną rękę, to warto zwrócić się do agencji interaktywnych, które mają doświadczenie i wiedzą, jak z danej kampanii wycisnąć najwięcej konwersji.

Na sam koniec chcę jeszcze wspomnieć o dwóch darmowych narzędziach, bez których reklamowanie się w Google jest mało efektywne:

 • Pierwsze z nich to Google Analytics. Jest to narzędzie do monitorowania i analizowania ruchu na stronie internetowej, konwersji, celów itd. Dzięki niemu dowiesz się, czy użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę pochodzą z wyników płatnych, czy organicznych. Będziesz wiedział również, czy kampania w social media przynosi założone cele. Jednym słowem, jest to narzędzie do gromadzenia i analizowania zebranych danych. Oto podstawy Google Analytics.
 • Drugie z nich to Google Search Console. To narzędzie może nie jest tak ważne w kwestii reklamowania się, jak Google Analytics, ale jest nadal pomocne. Pozwoli Ci na szybszą indeksację nowych podstron Twojej strony internetowej. Poinformuje o napotkanych błędach i wskaże, jak je naprawić. Google Search Console ma też jedną ważną funkcję: pokazuje, na jakie słowa kluczowe jest wyświetlana Twoja strona internetowa w Google. Oto czego można się dowiedzieć z Google Search Console.

Znasz inne sposoby na to, jak reklamować stronę internetową w Google? Masz jakieś wskazówki dla początkujących?

Zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania? – 12 porad

Poznaj poradnik w kwestii tego, co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania. Dowiedz się podstaw i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak mierzyć skuteczność strony internetowej? – 5 metryk

Sprawdź, jak mierzyć skuteczność strony internetowej. Oto kilka metryk mówiących o tym, co warto zbadać w panelu Google Analytics, aby mierzyć efektywność.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Czy dany temat na wpis blogowy jest odpowiedni? – 7 podpowiedzi

Jak dowiedzieć się, czy dany temat na wpis blogowy jest dla Ciebie właściwy? Czy można zawczasu sprawdzić jego popularność i chwytliwość? Podpowiadamy!