Jak wyróżnić stronę internetową w rezultatach wyszukiwania? – 5 metod

Jak wyróżnić stronę internetową w rezultatach wyszukiwania?

Pozycjonowanie to nic innego jak windowanie Twojej witryny na coraz wyższą pozycję w rankingu stron internetowych. Oznacza to, że Twoja strona od teraz będzie bardziej widoczna, co oczywiście może spowodować znaczący wzrost odwiedzających.

Jednakże, gdy osiągniemy już upragnione pierwsze miejsce, nie należy po prostu na tym poprzestawać. Wobec tego, jak wyróżnić stronę internetową w rezultatach wyszukiwania i przyciągnąć jeszcze więcej potencjalnych klientów?

Pamiętaj, że nawet gdy zajmujesz pierwszą pozycję w rezultatach wyszukiwania, to Twoja strona wcale nie musi zgarniać większości ruchu organicznego.

Zobacz, jak wyglądają strony internetowe na niższych pozycjach na dane słowo kluczowe. Mają ciekawe opisy, niektóre witryny mają „dziwne” gwiazdki oraz oceny itd.

Jeżeli konkurencja czymś się wyróżnia, to możesz być pewien, że pomimo pierwszego miejsca, będziesz tracić odbiorców, którzy mogliby zostać Twoimi klientami.

Dlatego w tym wpisie pokazuję Ci 5 sposobów na to, jak wyróżnić stronę internetową w rezultatach wyszukiwania, by nie tracić ruchu organicznego.

Nawet jeżeli Twoja strona nie jest najwyżej położona w Google na interesujące Cię słowo kluczowe, poniższe wskazówki będą dla Ciebie nadal pomocne, ponieważ ich zastosowanie może wyróżnić Cię na tle konkurencji, która jest zdecydowanie wyżej, a często implementacja tych sposobów może poprawić Twoją ogólną pozycję w wyszukiwarce.

Zaczynamy!

1. Linki witryny.

Wewnętrzne linki w Twojej witrynie to ciekawa propozycja wyświetlania rezultatów wyszukiwania, która z pewnością wyróżni stronę Twoją internetową na tle konkurencji.

Linki witryny w Google

Niestety mamy tutaj pewien bardzo ważny haczyk.

To robot Google decyduje, czy dana witryna zasługuje na wyświetlenie w wynikach wyszukiwania w taki sposób. Jeżeli uzna, że tak, to rezultat będzie zawierał najważniejsze linki w Twojej stronie internetowej.

Jak sam widzisz na załączonym powyżej obrazku, wyniki wyszukiwania zajmują o wiele więcej miejsca niż typowy rezultat. Oznacza to, że zdecydowana większość osób wyszukujących to słowo kluczowe wejdzie właśnie na Twoją stronę internetową.

Niestety nie ma jednoznacznych wytycznych, które by w 100% gwarantowały wyświetlenie linków witryny w rezultatach wyszukiwania.

Dlatego osiągnięcie takiego sposobu wyświetlania strony internetowej nie jest łatwe, ale trzeba pamiętać, że jest wykonalne. Należy maksymalnie zoptymalizować swoją stroną pod kątem SEO oraz zbudować logiczny system poruszania się po witrynie.

2. Tytuły oraz meta opisy.

Tytuły i opisy w dzisiejszych czasach na większości stron internetowych są raczej ignorowane przez właścicieli.

To błąd, zwłaszcza jeżeli chodzi o opisy!

Meta opis i tytuł w rezultatach wyszukiwania

Przejdź teraz do wyszukiwarki Google i wpisz losowe słowo kluczowe oraz otwórz piątą lub szóstą stronę rezultatów wyszukiwania.

Spójrz, jak wyglądają tytuły tych stron oraz ich opisy.

Najczęściej jest to zlepek słów kluczowych, a opis to istna tragedia, ponieważ Google pokazuje jakiś nieistotny fragment tekstu, a gdy go nie ma, to czasami nawet możemy zobaczyć nazwy pozycji w menu lub kod z Visual Composera.

Wróć teraz na pierwszą stronę i przeanalizuj wszystkie tytuły oraz meta opisy. Najczęściej będą to przemyślane teksty, które od początku zachęcają do wejścia akurat w tę stronę internetową.

Dlatego optymalizując i dbając o każdy opis oraz tytuł podstrony zwiększasz szansę na to, że użytkownik wyszukiwarki kliknie akurat Twoją witrynę.

W jaki sposób powinien wyglądać optymalny meta opis?

 1. Skorzystaj z całego przeznaczonego na opis miejsca. Google dzisiaj zezwala na meta opis strony internetowej do 320 znaków. Dlatego warto go maksymalnie wykorzystać i zmieścić w nim wszystkie najważniejsze informacje oraz zachętę do kliknięcia.
 2. Użyj słów kluczowych. Warto umieścić słowo kluczowe w opisie, ponieważ Google pogrubi je, a każde takie pogrubienie może przyciągnąć wzrok odbiorców.
 3. Dodaj mały click-bait. Może nie jest to zbyt etyczne, ale niestety działa. Dlatego mała tzw. przynęta nigdy nie zaszkodzi. Przykład: „oto 10 krytycznych błędów, które popełniasz, pisząc wpis na blogu – zobacz, jak prosto możesz poprawić każdy z nich!”.

3. Gwiazdki i oceny.

To chyba najprostszy sposób na to, jak wyróżnić stronę internetową w rezultatach wyszukiwania.

Dlaczego?

Ponieważ każda taka pozycja dodaje wyróżniający się kolor oraz wzór na tle monotonnych wyników wyszukiwania.

Ocena wpisu z bloga w Google

Jak sam widzisz, gwiazdki oraz pomarańczowy kolor to większa różnorodność. Co więcej, w przypadku, gdy Twoje recenzje np. wpisu są przychylne, to użytkownik z chęcią kliknie taki wynik, ponieważ od razu wie, że znajdzie to, czego szukał.

4. Zdjęcia w rezultatach wyszukiwania i nie tylko.

Słowo klucz w tym podpunkcie to rich snippets.

Tak naprawdę można by było napisać o tym kolejny wpis – tutaj jedynie pokrótce opowiem, o co chodzi.

Rich snippets (wyniki rozszerzone) to dodatkowe informacje w wynikach wyszukiwania w postaci tekstu lub grafiki.

Oto co możemy wyróżnić:

Tego typu wyniki pomagają użytkownikom Google w szybkim określeniu trafności witryny w odniesieniu do tego, czego szukają, czyli słowa kluczowego.

Przykładowo po wpisaniu htc u ultra cena wyskoczy nam link do Ceneo, a w opisie witryny zobaczymy:

Rich snippets dla produktów

 • Ocenę.
 • Liczbę opinii.
 • Cenę.
 • Dostępność.

Kolejny przykład. Wpisz przepis na spaghetti, a otrzymasz listę wyników, które przedstawią Ci:

Rich snippets dla przepisów kulinarnych

 • Zdjęcie potrawy.
 • Ocenę.
 • Liczbę opinii.
 • Czas przygotowania.
 • Liczbę kalorii.

Każdy taki szczegół od samego początku przyciąga uwagę użytkownika i zachęca go do kliknięcia wyniku danej strony internetowej. Dlatego implementując rich snippets, odciążasz Google i dajesz użytkownikowi jasną oraz klarowną informację, że to właśnie tej strony szukał.

5. Wyniki lokalne.

Optymalizacja witryny pod kątem wyników lokalnych to coraz częściej główna strategia marketingowa wielu stron internetowych, zwłaszcza tych, które prowadzą stacjonarny sklep lub biznes.

Lokalne wyniki w Google

Prosty przykład.

Sprzedajesz sauny, wobec tego Twoim docelowym klientem musi być lokalny klient, ponieważ saunę trzeba zamówić, złożyć, zainstalować, a i często nawet zrobić remont pomieszczenia przed całą operacją. Dlatego klient musi przyjść do Ciebie i o całym przedsięwzięciu rozmawiać właśnie z Tobą. Musisz mu wszystko wytłumaczyć, wyliczyć koszt montażu oraz samej sauny.

Klient jak najbardziej to rozumie i dlatego wpisze w wyszukiwarkę np. sauny warszawa. Google zrozumie, czego klient szuka, więc pierwszymi wynikami w Google będą oczywiście rezultaty z Google Maps ze sklepami w okolicy, które oferują sauny.

Tutaj możesz się wyróżnić, dodając odpowiednio skonfigurowaną wizytówkę Google. Jak to zrobić?

Odsyłam Cię do naszych dwóch wpisów:

Jak wyróżnić stronę internetową w rezultatach wyszukiwania, by odznaczać się na tle konkurencji?

Walka o pierwszą pozycję w rezultatach wyszukiwania jest bardzo ciężka, a czasami nawet niemożliwa, ponieważ okupuje ją ogromna korporacja, której budżet na pozycjonowanie jest często tysiące razy większy niż Twój.

Z drugiej strony pierwsza pozycja nie musi zgarniać całego ruchu z wyszukiwarki, wystarczy jakoś się wyróżnić i zacząć przyciągać uwagę użytkowników.

Co więcej, implementacja wszystkich dodatków oraz rozwiązań, które oferuje Google, bardzo często potrafi poprawić Twoją pozycję w wyszukiwarce, ponieważ w tym momencie działamy zgodnie z wytycznymi Google i pomagamy ich robotom w lepszym zrozumieniu naszej strony internetowej.

Znasz inne sposoby na to, jak wyróżnić stronę internetową w rezultatach wyszukiwania?

Podziel się tą wiedzą z innymi w sekcji komentarzy poniżej.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.