Jak szybko zaindeksować nową stronę internetową w Google?

Jak szybko zaindeksować nową stronę internetową w Google oraz co należy zrobić, aby skutecznie podnieść jej pozycję? Przeczytaj nasz poradnik na ten temat.

Jesteś świeżo upieczonym przedsiębiorcą, który ma dodatkowo świetny produkt lub usługę. Wobec tego chcesz z pewnością uruchomić nową stronę internetową, aby czerpać zyski i zawojować świat. Jedyne, co musisz zrobić, to zbudować stronę i wszystko ładnie oraz pięknie będzie działać… Ach, zapomniałem jeszcze dodać, że na pewno słyszałeś już o rankingu witryn www. No cóż, tam też musisz się dostać, aby jak najwyżej zaindeksować nową stronę internetową w Google.

Jak więc to zrobić?

Często dostaję od klientów zapytanie: w jaki sposób wysoko zaindeksować nową stronę internetową w Google w ciągu kilku tygodni?

Nieuczciwe firmy pozycjonerskie będą próbowały Cię oczarować, że mogą to zrobić nawet już dzisiaj! Jednakże, gra w pozycjonowanie jest zupełnie inna. Nie można zagwarantować, że strona internetowa będzie na pierwszym miejscu w Google, używając technik „white hat SEO” lub „black hat SEO”. W dzisiejszych czasach ranking Google promuje strony zorientowane na użytkownika, czyli posiadające trafne i użyteczne treści.

Proces pozycjonowania znacznie się zmienił, ale mogę Cię zapewnić, że nadal jest możliwe uzyskanie wysokiego rankingu w rozsądnych ramach czasowych. Już tłumaczę jak to zrobić, aby pomóc skutecznie zaindeksować nową stronę internetową w Google.

Wybierz słowa kluczowe

Po pierwsze, należy określić, co chcesz osiągnąć. Nie ma czegoś takiego jak po prostu jeden ranking Google. Próbujemy osiągnąć jak najwyższy ranking na dane słowo kluczowe.

Kiedy budowałeś swoją stronę internetową, musiałeś zdecydować, na jakie słowa kluczowe klienci mają Cię znaleźć w internecie. Polecam wybranie kilku słów kluczowych z tzw. długim ogonem. Długi ogon słowa kluczowego składa się z więcej niż czterech słów. Zapewni to najwyższy poziom trafności zapytania.

Według wielu badań, długie zapytania to 80% wyszukiwanych informacji w Google. Dlaczego?

Oto dlaczego jest to bardzo ważne dla nowych stron internetowych. Jeżeli chcesz, aby Twoja witryna była wyszukiwana na krótkie słowo kluczowe, nie masz szans na przebicie się, a już na pewno nie po istnieniu w sieci od tygodnia. Przykładowo, weźmy frazę „złota biżuteria”. Według planera słów kluczowych jest to dosyć popularna i konkurencyjna fraza. Pewnie pomyślisz sobie, że ludzie kupując złotą biżuterię w internecie wpisują właśnie taką frazę. Prawda jednak jest inna. Dotychczasowe badania wykazały, że wiele stron internetowych ma więcej wyświetleń oraz konwersji na dłuższe zapytania, np. „tania męska złota biżuteria”.

To jest właśnie to, czego chcesz: zwiększyć ilość wyświetleń Twojej strony internetowej oraz zwiększyć procent konwersji.

Jeżeli chcesz być w rankingu Google, najpierw musisz zdefiniować, jakie słowa kluczowe mają prowadzić do Twojej witryny. Później należy przejść do taktycznych metod, które będą opisane w tym artykule.

Upewnij się, że Twoja strona internetowa jest dostosowana do trendów pozycjonowania

Wysoka pozycja w rankingu zaczyna się od dobrego CMSa, czyli systemu zarządzania treścią. Polecam Ci zbudować nową stronę za pomocą WordPressa. Nie bez powodu jest to najbardziej popularny CMS na świecie. Intuicyjny, konfigurowalny oraz potężny, będzie stanowił doskonałą platformę dla przyszłego pozycjonowania.

Jednakże sam WordPress nie wystarczy do tego, aby Twoja strona była dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych. Musisz wybrać odpowiedni motyw, który zdefiniuje wygląd oraz wpłynie na działanie witryny.

Jak wybrać odpowiedni motyw?

 1. Na pewno skuszą Cię darmowe motywy do WordPressa. Jednakże musisz pamiętać o tym, że wiele stron internetowych wygląda podobnie i Twoja witryna nie będzie wyróżniała się niczym wobec setek już istniejących.
 2. Wybierz motyw, który jest lekki i szybki. Szybkość ładowania strony jest krytycznym czynnikiem pozycjonowania (dodatkowo, wszystko wskazuje na to, że pozycjonowanie w 2016 roku będzie kładło na ten fakt jeszcze większy nacisk). Więc wybierz taki motyw, który nie jest przeładowany dodatkami. Oto lista najszybszych motywów do WordPressa.
 3. Gdy już wybierzesz motyw, sprawdź, jak wygląda jego wersja mobilna. Pozmniejszaj okienko przeglądarki, aby zobaczyć, jak wygląda na innych ekranach.

Gdy wybrałeś już to, jak będzie wyglądać Twoja nowa strona internetowa, polecam Ci przeprowadzić kolejny krok, czyli zainstalowanie wtyczki od SEO. Plugin do wspomagania pozycjonowania, np. Yoast, nie będzie pozycjonował strony za Ciebie. Sprawi on jednak, że będzie to znacznie prostsze.

Według mnie te trzy kroki, czyli odpowiedni CMS, właściwa skórka oraz plugin SEO, to fundamentalne czynności dobrej optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek. Z pewnością pomogą wysoko zaindeksować nową stronę internetową w Google.

Nie pozwól na indeksację strony internetowej, zanim nie będzie w 100% gotowa

Twoja witryna w sieci jest jak prezent dla dziecka na święta. Chcesz, aby był ładnie opakowany i umieszczony na czas pod choinką do momentu rozpakowania.

Żeby to zrobić na swojej stronie internetowej, możesz użyć pliku robots.txt, który może mówić wyszukiwarkom, że tej witryny nie wolno im indeksować. Możesz również dodać tagi „noindex” i „nofollow” w nagłówku witryny.

W WordPressie możesz to zrobić poprzez dostosowanie ustawień prywatności serwisu.

W momencie, gdy witryna będzie gotowa, usuń tagi „nofollow”, „noindex” oraz odpowiednie dyrektywy z pliku robots.txt. Bez tego Twoja strona nie będzie odpowiednio widoczna w sieci.

Publikuj regularnie długie treści

To tutaj zaczyna się prawdziwe pozycjonowanie – poprzez tworzenie skutecznej treści. Najbardziej skutecznym sposobem, aby dać kopa do wyższego rankingu Twojej strony internetowej, jest opracowanie długich treści. Zrób to, zanim jeszcze zdecydujesz się zaindeksować nową stronę internetową w Google.

Zawsze polecam tworzyć obszerne teksty na stronach internetowych. Dokładna definicja „obszerności” była już omawiana wiele razy na naszym blogu. Niby Google proponuje, aby teksty na stronie miały przynajmniej trzysta słów, ale z doświadczenia wiem, że jest to za mało.

Jeżeli masz na to czas, spróbuj napisać treści o długości około dwóch tysięcy słów. Podczas pisania takich treści zauważono, że te dłuższe, które wyczerpują temat, są lepiej pozycjonowane w stosunku do krótszych.

Aby szybciej osiągnąć wysoką pozycję w rankingu:

 • utwórz przynajmniej 25 podstron Twojego serwisu
 • używaj w treści słów kluczowych
 • twórz treści, które będą w pełni odpowiadały na dane słowo kluczowe
 • zadbaj o to, aby na tych stronach tekst przekraczał 2000 słów
 • regularnie publikuj nowe treści

Jeżeli przyłożysz się do pracy nad treścią Twojej strony internetowej, wyszukiwarki nagrodzą Cię odpowiednio wysoką pozycją.

Promuj swoje treści

Wreszcie, trzeba zachęcić użytkowników internetu, aby czytali Twoje treści.

Strona internetowa nigdy nie będzie wysoko, jeżeli nie będzie rozpoznawana i odwiedzana przez internautów. Dlaczego tak się dzieje? Ma to związek z wpływem statystyk odwiedzeń na ranking wyszukiwania.

Kiedy chcemy zaindeksować nową stronę internetową w Google, algorytm robi to na podstawie wielu czynników. Jednym z takich czynników jest to, jak wiele użytkowników klika w witrynę z wyszukiwarek internetowych.

Ilość kliknięć w stronę nie jest jakąś wielką tajemnicą, istnieją do tego narzędzia, a jednym z nich jest np. Google Search Console. Czyli krótko mówiąc – im więcej ludzi klika w Twoją stronę internetową z poziomu wyszukiwarki, tym wyżej zostanie zaindeksowana.

Jednakże, jak sam widzisz, jest to swego rodzaju błędne koło. W celu uzyskania wysokiego rankingu trzeba mieć dużo kliknięć i odwiedzin. Aby jednak to uzyskać, trzeba mieć wysoką pozycję w rankingu.

Złoty środek leży w promocji. Nie wystarczy po prostu publikować treści i oczekiwać, że w magiczny sposób uzyskamy TOP3 w rankingu. Musisz promować Twój serwis oraz jego treści.

Wobec tego, jak to zrobić? Celem promocji jest to, aby przyciągnąć jak najwięcej czytelników i odwiedzających. Użytkownicy muszą zobaczyć Twoją stronę, przeczytać ją, kliknąć, udostępnić, wejść w interakcję, komentować, kopiować, wysyłać e-maile, tweetować itp.

Co możesz zrobić?

 • Google AdWords, Google Merchant Center oraz reklama na Facebooku przyjdą Ci z pomocą
 • wykorzystaj newsletter
 • możesz udostępniać posty wpływowych osób z branży oraz poprosić o rewanż
 • umieszczać treści w różnych mediach społecznościowych
 • przeszukać branżowe fora oraz grupy na Facebooku, po czym umieszczać tam swoje treści

Uwaga! Im więcej będzie sygnałów społecznych, które krążą wokół Twojej marki lub strony internetowej, tym wyżej będzie indeksowana w wyszukiwarkach.

Jak skutecznie zaindeksować nową stronę internetową w Google? – wnioski

Należy promować swoje treści tak mocno, jak to możliwe. Równolegle zachowując jakiś umiar, aby nie zostać posądzonym o spamowanie. Faktem jest, że niewiele osób będzie skłonnych do ciężkiej pracy nad długą i wysokiej jakości treścią, ale wysiłek zostanie nagrodzony.

Udało Ci się kiedyś wysoko zaindeksować nową stronę internetową w Google? Jeżeli tak, to jak to zrobiłeś? Podziel się wiedzą w komentarzach.

Jak szybko zaindeksować nową stronę internetową w Google?
Artykuł oceniono na: 4.5 (głosy: 15)

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Spodobają Ci się również: