Jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej?

Jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej?

Jeżeli prowadzisz jakąkolwiek stronę internetową, to jednym z głównych tematów zajmujących Twoje myśli jest z pewnością ilość odwiedzin. Oczywista sprawa – każdy chciałby mieć jak najlepsze statystyki. Na naszym blogu problem ten poruszaliśmy wielokrotnie, jednak najszerzej przy okazji tekstu o tym, jak zwiększyć ruch na stronie. Tym razem prezentujemy wpis podobny, jednak zawierający więcej porad na temat budowania szerszej publiki.

Działania na Twojej stronie internetowej

1. Stwórz i buduj bazę mailingową.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na to, jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej, jest stworzenie bazy mailingowej. Dlaczego? Ponieważ subskrybenci newslettera, zaraz obok czytelników powiadamianych o nowościach przez social media, wiedzą o zmianach najszybciej. Dzięki trafianiu bezpośrednio do skrzynek odwiedzających masz szansę na bardzo ciekawy, dodatkowo spersonalizowany przekaz.

Więcej na ten temat znajdziesz w naszym tekście na temat sposobów na budowanie bazy mailingowej.

Newsletter dla subskrybentów

W sieci można znaleźć sporo ciekawych infografik na temat tworzenia skutecznych e-maili. Powyżej fragment infografiki Design for the subscriber.

2. Zaproponuj wywiad branżowemu autorytetowi.

Znane nazwiska są jednym z głównych sposobów na przyciągnięcie publiki, bez znaczenia na branżę. Lubimy w końcu śledzić osoby wpływowe, mające szeroką wiedzę i skore do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Co ważne, posiadając wywiad ze znaną osobą, Twój serwis może pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google na frazy ściśle powiązane z daną personą.

Kontakt z autorytetami w social media oraz wywiady są też jednymi ze sposobów na zdobycie linków zwrotnych.

3. Napisz recenzję produktu lub usługi.

W większości przypadków nie kupujemy kota w worku. Tyczy się to przede wszystkim wszelkiego rodzaju elektroniki. Zanim sprawimy sobie nowego smartfona, przeglądamy jego dane techniczne i opinie na jego temat. Dlatego też recenzje są jednym ze sposobów na to, jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej. One nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ użytkownicy zawsze będą chcieli upewnić się, czy obiekt zainteresowania jest tego wart.

Recenzje wymieniliśmy wśród rodzajów treści angażujących użytkowników.

4. Zaoferuj promocję lub coś darmowego.

Przyznaj – czy jest na świecie ktokolwiek, kto nie lubi otrzymywać prezentów? Słowa typu „gratis”, „prezent”, „za darmo” przyciągają zawsze. Choć czasem są zdecydowanie nadużywane i wykorzystywane w złych celach (spam, oszustwa, wirusy), to jednak sprawnie przeprowadzona kampania informacyjna na temat promocji potrafi zdziałać cuda. Budząc, naturalnie, większe zainteresowanie Twoim serwisem.

Temat promocji i darmowych okazji jest jednym z filarów tego, jak zmienić odwiedzającego w kupującego.

Działania na innych stronach internetowych

5. Udziel wywiadu.

Kilka akapitów wcześniej wspominałem o mocy wywiadów. Można wykorzystać ją również w inny sposób. Niekoniecznie takowy wywiad przeprowadzając, a biorąc w nim udział po drugiej stronie. Oczywiście w wielu przypadkach takie działanie może nie wzbudzić zainteresowania. Jednak jeżeli znasz się na swoim fachu i masz poważanie w swojej niszy tematycznej, to jest to jeden z lepszych sposobów na to, jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej.

O sile oddziaływania znanych osób na czytelników napisaliśmy w tekście dotyczącym cech autorytetów w social media.

6. Grupuj swoją treść.

Istnieje wiele miejsc skupiających podobną treść, chociażby:

Oprócz wyżej wymienionych źródeł można znaleźć również kilka innych, ciekawych miejsc służących do gromadzenia podobnych tematycznie tekstów czy też całych blogów. Wykorzystaj to, zastanawiając się nad tym, jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej.

Narzędzie Feedly

Feedly jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu bezproblemowo można utworzyć swoją własną, spersonalizowaną „prasówkę”.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat gromadzenia i organizowania przydatnej treści, zobacz nasz wpis na temat content curation.

7. Dodawaj komentarze na innych stronach.

Działając w swojej branży, z pewnością znasz inne, podobne tematycznie strony. Jest to doskonała okazja do tego, aby promować własną działalność. Jeżeli dany serwis publikuje artykuły, pod którymi można zamieścić własny komentarz – wykorzystaj to. Włącz się do dyskusji, wnieś merytoryczną wartość. Wtedy przemycenie linka do Twojej strony internetowej powinno zostać wybaczone.

Doskonałym systemem komentarzy, który pozwala na tego typu działania, jest Disqus. Używamy go z powodzeniem na naszym blogu.

8. Wykorzystuj sklepy online.

Jeżeli sprzedajesz jakieś produkty, prezentuj je również poza granicami swojego własnego serwisu. Allegro i OLX są, naturalnie, jednym z pierwszych wyborów. Większość tego typu stron internetowych pozwala na zamieszczenie odnośnika. Jest to świetny sposób na to, jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej.

9. Publikuj wpisy gościnne.

Tzw. guest blogging jest doskonałą okazją do promowania swojej własnej strony. Znajdź podobne tematycznie serwisy oraz zaproponuj współpracę tego typu. Dodaj ciekawy wpis na czyjejś stronie internetowej, sprytnie zamieszczając też jakieś odnośniki do własnej witryny. Oczywiście – nie przesadzaj. Taki wpis nie powinien wyglądać na zbyt nachalną promocję własnych usług.

Wpisy gościnne - wykres

Powyższy wykres przedstawia procentowy rozkład treści dodawanych nie przez autorów bloga, a przez twórców zewnętrznych. Źródło: Curata.

Wpisy gościnne to również jedna z technik pozycjonowania stron internetowych.

10. Zamieść odnośnik na Wikipedii.

Możesz również spróbować tego sposobu. Nikt przecież nie broni Ci stworzenia całkowicie nowego wpisu na Wikipedii czy też edytowania istniejącego. Encyklopedia ta umożliwia zamieszczanie linków w kilku swoich sekcjach (np. w „linkach zewnętrznych” i przypisach).

11. Zaproponuj współpracę innemu serwisowi.

Metodą na to, jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej, jest również współpraca z powiązaną tematycznie, inną witryną. Zaproponuj wspólną promocję własnych treści. W większości wypadków jest to sytuacja typu win-win, która gwarantuje obopólne korzyści. Szerszy zasięg treści, większa ilość odwiedzających, szerzenie wiedzy na temat Twojej marki – to tylko niektóre z nich.

Działania w mediach społecznościowych

12. Załóż profile w social media.

Wydawałoby się, że jest to oczywistość. Jak się okazuje – nie zawsze. Facebook, Twitter, LinkedIn – istnieje wiele przeróżnych portali, na których warto publikować swoje treści. Nie ograniczaj się tylko do jednego z nich. Może warto zainteresować się też takimi social media jak np. Instagram czy Pinterest? Wiadomo, nie nadają się one do absolutnie wszystkich rodzajów działalności, jednak zawsze warto jest rozważyć inne opcje.

Popularność social media

Jak widać, social media to nie tylko Facebook. Coraz bardziej popularne wśród młodszych internautów stają się Vine i Snapchat. Źródło: Social Media Week.

Reklama na Facebooku jest doskonałym sposobem na to, jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej.

13. Zamieść odnośniki do swojej strony internetowej.

Sama publikacja ciekawej treści to nie wszystko. Niemal każdy portal społecznościowy posiada miejsce, w które możesz wstawić link do swojego serwisu. Tak jak we wcześniejszym punkcie, jest to niby oczywiste, jednak wiele osób zapomina lub zwyczajnie nie zauważa tego typu możliwości. Szkoda marnować tak łatwe okazje.

Social media to jedna z najchętniej poruszanych przez nas kwestii na blogu. Sprawdź nasze wpisy na temat mediów społecznościowych.

14. Dodaj przyciski do udostępniania.

Jeżeli chcesz ułatwić swoim odwiedzającym dzielenie się treścią, którą publikujesz, przyciski społecznościowe są opcją typu must-have.

Odpowiednio dobrane przyciski są jednym z kluczowych elementów strony przyjaznej użytkownikom.

15. Twórz infografiki.

Infografika jest jednym z najchętniej udostępnianych rodzajów treści w social media. Zawiera skrótowe, przedstawione w atrakcyjny sposób, informacje. Z tego właśnie powodu budzi ogromne zainteresowanie użytkowników.

Aby tworzyć ciekawe infografiki, wcale nie musisz posiadać niebywałych zdolności graficznych. Skorzystaj z któregoś z gotowych narzędzi (typu Canva lub Piktochart), dzięki którym stworzysz przykuwające uwagę infografiki.

Przykładową infografikę w naszym wykonaniu znajdziesz w tekście dotyczącym tego, o czym pamiętać zatrudniając freelancera.

16. Stwórz grupy tematyczne.

Będąc ekspertem w danej dziedzinie, warto jest stworzyć ogólnodostępne grupy poświęcone Twojej niszy. Ma to wiele zalet:

 • przyciągasz osoby zainteresowane danym tematem
 • masz dodatkową możliwość promowania swoich treści
 • widząc treści publikowane przez innych, zyskujesz większe rozeznanie w branży
 • skuteczniej obserwujesz swoją konkurencję

Dla powyższych zalet warto jest być administratorem takiej grupy. Ty ustalasz wtedy reguły obowiązujące wśród danej społeczności, więc możesz udostępniać swoją treść wtedy, kiedy tylko zapragniesz.

Jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej – inne sposoby

Wyżej wymienione porady dotyczą działań przede wszystkim na stronach internetowych oraz w social media. Nie można zapominać też o innych, bardziej personalnych sposobach na zwiększanie ilości odwiedzin:

 • wizytówki z odnośnikiem do strony
 • branie udziału w konferencjach i spotkaniach tematycznych
 • koszulki, ulotki, naklejki
 • wszelkiego rodzaju reklama

Jak widać, możliwości jest bardzo wiele. Jakie są Twoje sposoby na to, aby zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. ekonomiczny-wojownik

  świetne zestawienie sam korzystam z około 70% sposobów

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania? – 12 porad

Poznaj poradnik w kwestii tego, co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania. Dowiedz się podstaw i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak mierzyć skuteczność strony internetowej? – 5 metryk

Sprawdź, jak mierzyć skuteczność strony internetowej. Oto kilka metryk mówiących o tym, co warto zbadać w panelu Google Analytics, aby mierzyć efektywność.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Dlaczego warto reklamować się na Facebooku? – 9 powodów

Sprawdź koniecznie dlaczego warto reklamować się na Facebooku? Zobacz jakie są efekty i korzyści tego rozwiązania. Oceń, czy jest tutaj szansa dal Twojej marki.