Jak zwiększyć popularność wydarzenia w internecie? – 11 wskazówek

Jak zwiększyć popularność wydarzenia w internecie?

Każdy, kto organizuje jakiś event, chciałby możliwie najbardziej zwiększyć popularność wydarzenia. Wszystko po to, aby trafić do dostatecznie dużego grona odbiorców, by wydarzenie ostatecznie cieszyło się ogromnym powodzeniem.

Obecnie istnieje mnóstwo dróg, jakimi można osiągnąć ten efekt. Media społecznościowe i ogólnie internet, telewizja oraz prasa dają bardzo wiele możliwości.

W tym wpisie podrzucamy kilka porad w kwestii tego, jak za pośrednictwem internetu zwiększyć popularność wydarzenia.

Jakimi sposobami można zwiększyć popularność wydarzenia w sieci? – 11 porad

1. Stwórz dedykowaną wydarzeniu stronę internetową.

Posiadanie dedykowanej dla określonego wydarzenia strony internetowej wydaje się absolutną podstawą.

Jest to miejsce, w którym można koncentrować wszystkie informacje, jakie będą przydatne potencjalnym gościom.

Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, koniecznie zapoznaj się z jednym z naszych tekstów, w którym Bartłomiej Kiljan wymienił przykłady stron typu landing page wraz z analizą.

Dzięki temu artykułowi dowiesz się, na co konkretnie powinieneś zwrócić uwagę w trakcie opracowywania wyglądu i mechaniki strony internetowej wydarzenia.

2. Wskaż konkrety: co, gdzie, z kim, o której itp.

Kolejna podstawa to „suche” dane:

 • Jakiego typu jest to wydarzenie? Co się będzie odbywało w jego trakcie? Czy będzie miało miejsce realnie, czy też w sieci?
 • Do kogo jest skierowane? Jak wygląda potencjalna grupa docelowa osób, które powinny być najbardziej nim zainteresowane wydarzeniem?
 • Jakie są czynniki, które powinny nakłonić zainteresowanych do wzięcia udziału?
 • Kiedy ma mieć miejsce? Którego dnia, w jakich godzinach?

Zdaję sobie sprawę z tego, że są to absolutne podstawy, jednak wszystko zależy od formy przedstawienia ww. informacji.

Powinny być one na tyle klarownie zaprezentowane, aby nikt nie miał żadnych wątpliwości w tak błahych sprawach.

3. Opracuj spójny klimat wszelkich materiałów.

Jeśli chcesz zwiększyć popularność wydarzenia, to koniecznie musisz zadbać o spójność wszystkiego, co ma być z nim powiązane.

Tyczy się to samego wizerunku wydarzenia, który jest kształtowany m.in. za pośrednictwem strony internetowej, prezencji w social media, wszelkich grafik i plakatów itp.

Chodzi o to, aby osoby potencjalnie zainteresowane wzięciem udziału w danym wydarzeniu mogły z daleka rozpoznać, że chodzi właśnie o ten event.

Spójne kolory, może kształty czy też narracja – wszystko to powinno tworzyć pewien specyficzny klimat.

4. Ciekawie przedstaw uczestników.

Jeżeli Twoje wydarzenie oparte jest np. o udział prelegentów, Twoim obowiązkiem jest odpowiednie ich przedstawienie.

Oczywiście podstawą są typowe informacje: kim są dane osoby, czym się w życiu zajmują oraz jaka będzie ich rola w wydarzeniu.

Pamiętaj o tym, aby przedstawić ww. informacje w taki sposób, by potencjalni goście zauważyli w występie określonych osób jakąś wartość.

Skoro mają wziąć udział w wydarzeniu, to muszą wiedzieć, jakie konkretnie korzyści odniosą z wysłuchania wystąpień poszczególnych osób.

5. Powiadom lokalne media.

Owszem, sieć jest potężna, jednak nie można zaniedbywać mediów lokalnych – tych, które powiązane są z miejscem, w jakim wydarzenie ma się odbyć.

Zwrócenie się do nich da Ci zdecydowanie więcej możliwości, gdyż zyskasz nowe sposoby na dotarcie do osób potencjalnie zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu.

Pamiętaj, że wiele miast promuje wszelkie odbywające się w nich inicjatywy. Niejednokrotnie bardzo łatwo jest trafić do mediów opisujących, co dzieje się danego dnia w konkretnej miejscowości, zatem w pewien „darmowy” sposób możesz zyskać dodatkową reklamę.

6. Staraj się docierać do osób ściśle powiązanych z tematyką wydarzenia.

Rzadko kiedy jakieś wydarzenie kierowane jest do wszystkich. W sumie nie bez powodu mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to w zasadzie jest do niczego.

Skoro organizujesz konkretne wydarzenie, to doskonale wiesz, jak wygląda Twoja grupa docelowa. Masz już scharakteryzowany idealny typ uczestnika.

Pamiętaj zatem o tym, aby wszelkimi możliwymi sposobami starać się profilować swój przekaz. Wszystko po to, aby docierał on do tych osób, które z największym prawdopodobieństwem będą zainteresowane wzięciem udziału w Twoim evencie.

7. Korzystaj z dobrodziejstw mediów społecznościowych.

Jednym z najprostszych sposobów na to, aby zwiększyć popularność wydarzenia, jest zwrócenie się ku social media.

W poprzednim punkcie wspomniałem, że jedną z podstaw jest kierowanie przekazu do właściwych osób. Media społecznościowe doskonale to umożliwiają choćby przy pomocy grup tematycznych lub płatnej reklamy.

Zwróć uwagę na to, że osoby zainteresowane wzięciem udziału w Twoim wydarzeniu mogą same rozpowszechniać informacje o Twoim evencie. Dlatego też siła social media jest nieoceniona przy promocji wydarzenia. Kto wie, może nawet uda Ci się stworzyć naprawdę sprawny viral?

8. Organizuj konkursy.

Wydarzenie zawsze „kręci się” wokół jakiegoś tematu. Na tyle szerokiego, że w wielu przypadkach da się powiązać z nim jakieś przedmioty (lub usługi), które mogłyby stać się potencjalnymi nagrodami w konkursie.

Konkursy, odpowiednio zorganizowane, potrafią wytworzyć wokół siebie sporo szumu. Jeśli gdzieś w tle będzie przewijała się np. nazwa Twojego wydarzenia czy też jakiekolwiek sprawy, które da się z nim powiązać, event zyska na rozpoznawalności.

Konkurs może być zatem świetnym przetarciem jeszcze przed samym wydarzeniem.

9. Zastanów się nad stworzeniem dedykowanego hashtagu.

Hashtagi, jak dobrze wiemy, są swoistymi tematycznymi „workami”, do których przyporządkowywać można właściwie cokolwiek.

Wszystko po to, aby w jednym miejscu gromadzić wszelkie materiały powiązane z danym wyrazem.

Dlatego też niejednokrotnie stworzenie własnego hashtagu może być bardzo opłacalne. Jeśli uda Ci się stworzyć hashtag, będący zarazem jakimś hasłem (typu #JustDoIt w przypadku Nike), takie przesłanie może zataczać naprawdę szerokie kręgi.

Kluczem jest jednak odpowiednie jego wypromowanie, gdyż w przeciwnym wypadku wszelkie działania spełzną na niczym.

10. Różnicuj materiały promocyjne.

Organizatorzy niemal każdego eventu najczęściej starają się zwiększyć popularność wydarzenia z użyciem mediów społecznościowych. Jednak to nie wszystko:

 • grafiki
 • animacje
 • filmy w serwisie YouTube
 • plakaty
 • ulotki
 • zaproszenia
 • spoty telewizyjne i radiowe itp. itd.

Środki, za których pomocą można trafiać do potencjalnie zainteresowanych osób, jest całe mnóstwo.

Wszystko zależy od Ciebie w kwestii tego, na jakie z nich się zdecydujesz.

Zaplanuj odpowiednio wszelkie akcje promocyjne i stawiaj na te materiały, które przyniosą Ci najwięcej korzyści.

11. Wspieraj się płatną reklamą.

W treści tego wpisu zdążyłem już wspomnieć, że Facebook może okazać się niezwykle przydatny, jeśli chodzi o promocję wydarzenia.

Płatną reklamę da się kierować do bardzo sprecyzowanej grupy odbiorców. Charakteryzującej się np. określoną płcią, wiekiem w ustalonym zakresie, danymi zainteresowaniami itp.

Dzięki temu zwiększasz szansę, że Twój przekaz dotrze do tych użytkowników, którzy potencjalnie będą najbardziej zainteresowani Twoim wydarzeniem.

Polecam Ci również zajrzeć do jednego z naszych archiwalnych wpisów o pomysłach na reklamę na Facebooku.

Czy łatwo jest zwiększyć popularność wydarzenia w internecie?

Oczywiście jedną z kluczowych kwestii jest budżet, jakim dysponujesz. Wiadomo, że im więcej środków na promocję przeznaczysz, tym na większej liczbie frontów (lub na mniejszej, lecz konkretniej) jesteś w stanie podziałać.

Aczkolwiek zwróć uwagę na to, że niejednokrotnie okazuje się, iż sporo da się zdziałać tylko i wyłącznie trafionym pomysłem.

Mam nadzieję, że niniejszy tekst okaże się dla Ciebie przydatny.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Dlaczego warto reklamować się na Facebooku? – 9 powodów

Sprawdź koniecznie dlaczego warto reklamować się na Facebooku? Zobacz jakie są efekty i korzyści tego rozwiązania. Oceń, czy jest tutaj szansa dal Twojej marki.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Social-selling, czyli jak skutecznie sprzedawać w social media?

Sprzedaż online to nie tylko własny sklep internetowy. Obecnie duży potencjał kryje się w haśle social shopping. Sprawdź, jak sprzedawać w social media.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Strona firmowa na Facebooku – co powinna zawierać?

Dzięki temu wpisowi dowiesz się, co powinna zawierać strona firmowa na Facebooku. Zapoznaj się z poradnikiem dla początkujących i zastosuj nasze wskazówki.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Media społecznościowe w małej firmie – jak skutecznie działać?

Jak skutecznie prowadzić media społecznościowe w małej firmie, aby miało to wymierne korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa? Poznaj nasze porady.