Jak zwiększyć ruch na stronie? – 9 porad

Jak zwiększyć ruch na stronie? – 9 porad

Najpierw rzut oka na ostatnie badania:

 • 1 miejsce w Google absorbuje 33% użytkowników
 • 2 miejsce w Google pozwala na uzyskanie 17,6% użytkowników
 • 3 miejsce w Google to już tylko 11,4% użytkowników

Wszyscy chcą być wyżej i ukroić dla siebie jak największy kawałek rankingowego tortu. Dzisiejszy wpis jest o tym, jak poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach, a co za tym idzie – generować większy ruch na swojej stronie internetowej.

1. Czym jest siła domeny i jak ma się do pozycji strony w wyszukiwarce?

Siła domeny odnosi się konkurencyjności Twojej strony w porównaniu do innych, które są podobne i pozycjonują się na te same słowa kluczowe, co Ty. Jest ona oparta o wiek domeny, jej wielkość i popularność. Można powiedzieć, że domena jest jednym z najważniejszych czynników pozycjonowania.

 • Wybieraj domenę ze słowem kluczowym. Jeżeli sprzedajesz materiały budowlane, wybierz domenę o nazwie łączącej dwa słowa kluczowe, np. sklep-budowlany.pl.
 • Jakość Twojej domeny wiąże się również z momentem jej rejestracji. W tym artykule przeczytasz więcej na ten temat.
 • Prześledź również historię domeny. Google może mieć wciąż zaindeksowane jej stare linki, które nie mają nic wspólnego z Twoją nową działalnością.

Wszystko to pozwoli Ci w przyszłości na łatwiejsze pozyskiwanie ruchu. Będzie też receptą na pytanie „jak zwiększyć ruch na stronie?”.

2. Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej dzięki portalom społecznościowym?

Jeśli ciężko pracujesz, aby witryna internetowa stała się głównym kanałem marketingowym dla Twojej firmy, należy równie ciężko pracować, aby ruch na niej stale rósł. Media społecznościowe to pewny sposób, aby zrobić to skutecznie. Potrzebujesz strategii działania. Zapraszam Cię do przeczytania wpisu o zasadach budowania strategii marketingowej w mediach społecznościowych. Jest to artykuł zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy już zaczęli promować się w social media, ale nie mają zadowalających wyników.

3. Grupy na Facebooku, Google+ i Twitterze – nie zapominaj o nich!

Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki grupom w social media? Oferują one Tobie niesamowite możliwości. Mogą służyć do tego, aby przyciągnąć uwagę do Twojej strony internetowej, wspierają pozyskiwanie backlinków oraz wpływają na świadomość Twojej marki. Istnieją dziesiątki takich grup i społeczności dla przemysłu, mody lub samochodów, a każda z tych grup posiada wręcz dziesiątki tysięcy członków. Jeśli udostępnisz im ciekawą i wartościową treść, która przedstawia Cię jako eksperta w swojej niszy, wiele osób może chcieć skorzystać z Twojej oferty.

4. Czy Twój firmowy blog jest regularnie aktualizowany?

Brak nowych treści skutecznie blokuje ruch na Twojej stronie internetowej. Udostępniaj w serwisach społecznościowych swoje wpisy, aktualizuj je (jeżeli są już przestarzałe), pisz systematycznie nowe. Jest to świetny sposób, aby Twoja strona internetowa była bardziej dynamiczna i angażowała nowych odbiorców.

Nie tylko tekstem możesz się dzielić. Jeżeli robisz wideoprezentacje, nagrywasz podcasty, tworzysz interesujące infografiki lub slajdy, umieść również je na swoim blogu i podziel się nimi na profilach społecznościowych. Twoi czytelnicy będą częściej odwiedzać Twoją stronę i zyskasz większe prawdopodobieństwo, że staną się Twoimi klientami.

5. Komentuj treści na blogach, które już zyskały popularność.

Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki komentarzom? Jeżeli skomentujesz wpis na blogu, gdzie jest możliwość zostawienia linku do swojej strony dla innych czytelników, nie wahaj się. Komentuj blogi prowadzone przez ekspertów z branży, przecież tam również niejednokrotnie udzielają się rzesze Twoich potencjalnych klientów. Możesz przynieść swojej stronie znaczący wzrost ruchu.

6. Twórz linki wewnętrzne, aby generować ruch na całej stronie.

Siły Twojej strony nie determinuje wyłącznie ilość backlinków. Wpływ na ruch na stronie ma również jej wewnętrzna struktura linkowania. Podczas tworzenia treści pamiętaj, aby mieć możliwość budowania linków wewnętrznych. Pomaga to nie tylko w pozycjonowaniu, ale także powoduje, że użytkownik intuicyjnie porusza się po Twojej witrynie i odwiedza więcej podstron.

7. Upewnij się, że Twoja strona internetowa jest responsywna.

Czasy, internet przeglądało się wyłącznie na komputerach stacjonarnych, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj coraz więcej osób ma dostęp do sieci przy pomocy urządzeń mobilnych. Jeżeli Twoja strona internetowa zmusza czytelnika do powiększania, długiego przewijania i wytężania wzroku, to zastanów się nad wersją mobilną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat responsywnych, mobilnych stron internetowych, przeczytaj nasz artykuł wyjaśniający terminy responsywności i RWD.

8. Sprawdź szybkość swojej strony internetowej.

Na pewno niejednokrotnie udało Ci się znaleźć stronę, która ładuje się kilkanaście sekund lub więcej. Jednak czy zawsze chce Ci się czekać na zakończenie się ładowania? Mnie też nie. Upewnij się, że Twoja strona jest właściwie zoptymalizowana. Powinna posiadać przejrzysty i niezaśmiecony kod, stosowane na niej grafiki muszą mieć właściwy stosunek rozmiaru do jakości, a wykorzystywane na niej pluginy muszą być używane z rozwagą i jedynie tam, gdzie trzeba. Im szybciej Twoja strona się ładuje, tym lepiej dla jej odbiorcy, a co za tym idzie – również dla jej pozycji. Strona MobileTry osiąga w testach Pingdom od 98% do 99% szybkości. Sprawdź samodzielnie, ile procent uzyskuje Twoja.

9. Nie zaniedbuj e-mail marketingu.

Tak wiele firm koncentruje się na pozyskiwaniu nowych klientów poprzez content marketing, że zapominają one o metodach tradycyjnych. E-mail marketing jest potężnym narzędziem, nawet umiarkowane wykorzystanie tej metody prowadzi do wzrostu ruchu na Twojej stronie internetowej. Jednak musisz zachować ostrożność. Nie bombarduj ludzi nadmierną ilością wiadomości o każdej aktualizacji strony czy oferty. Przypominaj swoim klientom np. o nowych produktach, usługach lub promocjach. Na pewno pomoże Ci to wygenerować większy ruch na Twojej stronie.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Wojtek

  Trafne rady, sam staram się je wprowadzać w życie. 😉

  Odpowiedz
  • MobileTry logo
   MobileTry

   Dziękujemy. Pochwal się czy nasz poradnik sprawił, że zyskałeś większy ruch na Twojej stronie.

 2. Realista

  Bardzo dobrze ułożony materiał, brakuje mi tylko wskazówek, żeby nasz ruch
  miał dużą konwersję. W tym przypadku należy zwrócić uwagę nie tylko na content,
  ale i UX, layout itd. Strona/blog muszą sie wyróżniac wśród tysięcy szablonów.Istnieją
  narzędzia analityczne, które pomagają zbadać zachowanie użytkownika na naszej
  stronie. Polecam Analyzeo, można bezpłatnie przetestować.

  Odpowiedz
 3. ekonomiczny-wojownik

  skąd brać maile do odwiedzających? na pierwszej stronie łapać ruch do respondera?

  Odpowiedz
 4. Matt

  Nie można zapominać o tradycyjnym pozycjonowaniu. Bez niego trudno o większy ruch.

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania? – 12 porad

Poznaj poradnik w kwestii tego, co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania. Dowiedz się podstaw i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak mierzyć skuteczność strony internetowej? – 5 metryk

Sprawdź, jak mierzyć skuteczność strony internetowej. Oto kilka metryk mówiących o tym, co warto zbadać w panelu Google Analytics, aby mierzyć efektywność.