Jak zwiększyć sprzedaż na święta w sklepie internetowym?

Jak zwiększyć sprzedaż na święta w sklepie internetowym?

Zbliżają się Święta, więc jest to idealny moment na przygotowanie sklepu do nadchodzących go zakupów. Każdy z nas ma mniej lub więcej osób do obdarowania, a zakupy online pozwalają na sprawniejsze planowanie zakupów. Ponadto jest przede wszystkim szybciej i z pewnością taniej, a przynajmniej tak nam się wydaje.

Dlatego koniecznie sprawdź, jak zwiększyć sprzedaż na Święta w sklepie internetowym. Zobacz jak się przygotować na nadchodzące Boże Narodzenie oraz co powinien zawierać Twój sklep online, aby zwiększyć przedświąteczną sprzedaż.

Jak zwiększyć sprzedaż na Święta w sklepie internetowym? – 8 wskazówek

1. Osobna strona z ofertą.

Przede wszystkim dostosuj sklep do tego, aby odwiedzający użytkownicy mogli z łatwością przeglądać asortyment na Święta. Zebranie wszystkich propozycji w jedno miejsce będzie wygodniejsze z punktu przeglądającego użytkownika. Możesz również podzielić asortyment na kategorie lub względem cen.

Ponadto zadbaj o stosowną informację, która będzie kierować właśnie w to miejsce. Najczęściej zapewne będzie to jakiś dodatkowy slajd wraz z dopasowaną grafiką.

2. Koniecznie zadbaj o atrakcyjną promocję.

Zakupy online w okresie przedświątecznym muszą wręcz kręcić się wokół promocji. Sklepy online właściwie prześcigają się w różnych ofertach promocyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie ten element jest często wabikiem do zakupu.

Zadbaj więc o ten aspekt, stosując kilka wariantów promocji w zależności od Twoich potrzeb. Można np. stosować takie techniki jak:

 • standardowa promocja
 • promocja na drugą rzecz
 • kup dwa produkty, trzeci otrzymaj gratis
 • stosuj oferty limitowane czasowo lub ilościowo
 • zachęcaj gratisem do zakupu
 • darmowa przesyłka itd.

3. Kampania w Ads lub na Facebooku.

Na czas przedświąteczny rozważ dodatkowy budżet na reklamę w Google Ads lub na Facebooku. Może to być świetna szansa na pozyskanie nowego ruchu na stronie właśnie w okresie przedświątecznego szaleństwa.

Google Ads dodatkowo umożliwia wyświetlanie kampanii produktowej, więc dzięki tej reklamie Twoje produkty pokazują się bezpośrednio podczas wyszukiwania.

Z kolei reklama na Facebooku ma tę zaletę, że może być nagłaśniana dodatkowo przez użytkowników poprzez udostępnienia oraz polubienia.

Bez względu na wybór, tego typu kampanie na czas Świąt mogą być cennym źródłem ruchu w sklepie internetowym.

4. Buduj listę mailingową na przyszłość.

Przygotowanie sklepu warto również rozważyć pod kątem budowania listy mailingowej, którą potem będziemy mogli zachować do innych celów – do rozsyłania informacji o promocjach czy nowościach w sklepie.

Jak zwiększyć sprzedaż na Święta poprzez newsletter? Wystarczy zaoferować rabat za zapis, który otrzymamy w zamian za podanie adresu e-mail. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, lecz tym samym najskuteczniejsze.

Przy okazji warto taką informację wyeksponować poprzez wyskakujące okienko pop-up, ponieważ sama informacja gdzieś na stronie (np. w stopce czy pasku bocznym) może być mniej zauważalna. Nie obawiaj się, że takie okienko jest uciążliwie. Jeśli jest zrobione z rozwagą, to użytkownik powinien móc je łatwo zamknąć.

5. Kupony i vouchery.

Świetnym sposobem na zwiększenie sprzedaży na Święta są wszelkiego rodzaju vouchery, którymi potem można obdarować drugą osobę. Jest to szczególnie dobre w przypadku, gdy nie wiemy, jaki dokładnie produkt mamy kupić, lecz wiemy, że osoba obdarowana będzie w stanie coś samodzielnie dla siebie wybrać.

Taki voucher ponadto jest łatwy z poziomu kupującego, ponieważ nie trzeba aż tak bardzo zastanawiać się nad wyborem konkretnego produktu. Być może dlatego też taka forma prezentu cieszy się rosnącą popularnością.

6. Prezencja pudełka jako gratis.

Przygotowanie sklepu na Święta warto również rozważyć pod kątem prezentacji produktu, czyli pudełka. Nie oszukujmy się – ładnie zapakowany prezent to swego rodzaju wisienka na torcie. Cieszy oko i dodatkowo buduje większe napięcie w kontekście, co skrywa wewnątrz.

Niestety, lecz estetyczne wykonanie takiego pudełka dla wielu może być kłopotem, więc warto wyręczyć klientów oraz oferować produkty od razu gotowe i zapakowane w zdobione pudełka. W ten sposób zwiększa się atrakcyjność produktu, a kupujący ma problem pakowania z głowy.

Często kupowane produkty są same w sobie zapakowane estetycznie, więc warto tę cechę produktu dodatkowo uwypuklić na czas zbliżających się Świąt.

7. Informacja o szybkiej realizacji.

Dla tych, co robią zakupy w okresie przedświątecznym na ostatnią chwilę, warto przygotować się zawczasu. Kurierzy oraz poczta mają wtedy pełne ręce roboty, więc przesyłki mogą dochodzić z opóźnieniem. Trzeba więc brać zawsze na to poprawkę.

Dlatego istotne jest, aby informować o czasie realizacji dostawy. Z pewnością informacja, że przesyłka będzie jeszcze dziś wysłana, może stanowić dodatkowy plus dla Twojej oferty. W końcu w tym okresie każdy dzień jest na wagę złota.

Częstym zabiegiem, jakie stosują sklepy, jest po prostu wyraźna informacja, a wręcz gwarancja, że paczka dojdzie tuż przed Świętami.

8. Wpis na blogu.

Czas przedświątecznych zakupów to również zwiększenie wyszukiwania w Google fraz typu:

 • pomysły na prezent dla…
 • pomysły na prezent na Święta
 • prezenty do 100 zł itd.

Dlatego też warto zadbać o kwestię pozycjonowania i opublikować tego typu artykuł, aby zyskać dodatkowy ruch na stronie. Nawet jeśli wiesz, że Twoja strona jest zbyt słaba, aby przebić się przez konkurencję, to mimo wszystko warto również tworzyć tego typu materiały. Będą one pomocne dla wszystkich tych, którzy trafią na Twoją stronę z innego źródła.

Upewnij się tylko, że takie materiały będą dodatkowo wyeksponowane na stronie głównej, aby można było łatwo na nie trafić.

Ponadto format takich treści może generować dużą konwersję ze względu na fakt, że są tam przedstawione gotowe produkty, więc użytkownicy poniekąd wybierają produkty z góry przygotowanej listy.

9. Zadbaj o wsparcie klienta.

Jak zwiększyć sprzedaż na Święta w sklepie internetowym? Oferując sprawną obsługę klienta. Doinformowany klient to zadowolony klient.

Zakupowe świąteczne szaleństwo to również wzmożony ruch na stronach, więc i tym samym znacznie więcej potencjalnych klientów. Każdy z nich może mieć jakieś wątpliwości lub pytania. Trzeba o tym pamiętać, eksponując łatwy kontakt w razie problemów.

Spójrz, jak tego dokonać:

 • przede wszystkim numer telefonu oraz adres e-mail niech będą widoczne cały czas, czyli najlepiej je przylepić do głównego paska na stronie – tuż nad menu
 • podaj przy okazji informację, w jakich godzinach dostępna jest infolinia, aby nikogo nie rozczarować
 • zadbaj o dodatkowy system wspierający kontakt poprzez stronę – może to być np. live chat lub połączenie Messengera facebookowego ze stroną

Widząc takie informacje, potencjalny klient wie, że w razie kłopotów może szybko i sprawnie zgłosić sprawę poprzez kontakt.

Zatem, jak zwiększyć sprzedaż na Święta w sklepie internetowym?

Jak widzisz, zwiększyć sprzedaż na Święta można stosując różne techniki.

Podstawą jest niewątpliwie atrakcyjna promocja, ponieważ to tego najczęściej szukamy podczas zakupów przedświątecznych.

Więc jeśli zadbasz o ciekawą ofertę, z pewnością znajdą się klienci, którzy zechcą z niej skorzystać. Jeśli dodatkowo zrobisz to odpowiednio wcześniej, a nie na ostatnią chwilę, to sukces sprzedażowy jest bliski realizacji.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.