Jaki jest najlepszy CMS dla małych firm?

Jaki jest najlepszy CMS dla małych firm?

Strona internetowa jest internetową wizytówką Twojej firmy. Wymaga jednak solidnego i funkcjonalnego systemu CMS. Jaki jest najlepszy CMS dla małych firm?

Czym jest system CMS?

CMS (z ang. Content Management System) to system zarządzania treścią. Pomaga w zarządzaniu zawartością strony internetowej bez konieczności ingerencji w kod źródłowy witryny. Oznacza to, że można dokonywać aktualizacji strony www przy pomocy wygodnych paneli, suwaków, przycisków i innych elementów wizualnych. Obsługa takiego systemu nie wymaga od użytkownika znajomości języków programowania i skutecznie może posługiwać się nim dosłownie każdy.

Istnieje wiele systemów CMS. Różnią się pod wieloma względami – począwszy od wyglądu panelu administracyjnego, aż po oferowane funkcjonalności. Firmy różnią się pod względem stosowanych systemów CMS, jednak jeden fakt jest niezaprzeczalny – warto w jakimś się specjalizować.

Dlaczego polecamy platformę WordPress?

Stworzony w 2003 roku przez ludzi, których ilość można policzyć na palcach obu rąk. Od tego czasu stał się największą na świecie platformą do zarządzania treścią. Podczas szukania odpowiedniej platformy dla siebie obraliśmy za cel kilka, według nas najważniejszych, aspektów:

1. Łatwość użycia.

Kiedy spojrzymy na  łatwość korzystania z WordPressa, nasz wybór padł przede wszystkim w reakcji na potrzeby klientów – wymagających większych lub mniejszych funkcjonalności. Po kilku latach doświadczenia w tworzeniu profesjonalnych stron www znamy reakcje i komentarze klientów. Poznaliśmy opinie na temat wysokiej intuicyjności interfejsu administratora, wiemy już, że jego obsługa jest bardzo prosta. Przyjrzeliśmy się również temu, w jaki sposób strona lub panel administratora mogą być dostosowywane do aktualnych potrzeb oraz jak te modyfikacje wpływają na łatwość korzystania z systemu.

Inną niezwykle ważną rzeczą, którą wzięliśmy pod uwagę, było to, na ile przeciętny użytkownik może sam zmieniać większą część systemu bez pomocy i ingerencji zewnętrznej firmy. Mam tu na myśli np. dodanie nowej podstrony, odnośnika w menu lub zmianę tekstu w dowolnym miejscu. WordPress jak najbardziej umożliwia takie działanie.

2. Wsparcie.

Pod względem wsparcia zwracaliśmy uwagę na poniższe aspekty:

 • Czy hostingi, na których znajdują się strony www, są w stanie obsłużyć wybrany system?
 • Jak trudne byłoby dla klienta znalezienie kogoś, kto w razie potrzeby wprowadziłby niezbędne poprawki?
 • Jak duża jest społeczność – na forach i grupach dyskusyjnych – gdzie użytkownik potrafiłby znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania?

System WordPress doskonale wpisuje się we wszystkie powyższe podpunkty. Ponadto wielkim plusem jest fakt, że z platformy WordPress dziś potrafi korzystać praktycznie każda dobra agencja.

3. Oferowane możliwości.

Najmocniejsza zaleta WordPressa sprawiająca, że jest to najlepszy CMS dla małych firm. Dlaczego? Na dzisiaj WordPress posiada ponad 40 000 wtyczek i rozszerzeń, które zostały pobrane prawie miliard razy, z czego większość jest w 100% darmowa. Tak ogromna ilość dodatków znacząco ułatwia pracę programistom oraz obniża koszt wykonania strony www, co jest istotne z punktu widzenia klienta. Powód jest prosty: dzięki temu programiści nie muszą „wynajdować koła na nowo”. Jak najbardziej możemy skorzystać z gotowych rozwiązań, modyfikując i dostosowując je w mniejszym lub większym stopniu – zależnie od wymagań klienta.

4. Łatwość pozycjonowania i inne aspekty SEO.

Łatwość szeroko rozumianego pozycjonowania oznacza dużo więcej, niż: „czy można dodać różne tytuły i opisy do podstron?”. Pozycjonowanie to ogrom różnorakich aspektów, na które WordPress może być skuteczną odpowiedzią. Używając tak elastycznej platformy, jesteśmy w stanie reagować na wszelkie zmiany algorytmów wyszukiwarki Google oraz mamy pewność, że twórcy tego systemu zarządzania treścią stale aktualizują swój produkt i również trzymają rękę na pulsie. Również z tego względu WordPress to najlepszy CMS dla małych firm.

5. Reakcja na potrzeby zmian.

Ostatnią rzeczą na naszej liście kryteriów wyboru najodpowiedniejszego systemu CMS była łatwość rozwoju strony i dostosowywania jej w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników. Czy strony internetowe mogą być budowane stosunkowo szybko? Czy język, w jakim został napisany dany system, nie jest skomplikowany i w miarę łatwo można napisać do niego dodatkowe modyfikacje? WordPress, jako najlepszy CMS dla małych firm, jest najlepszą odpowiedzią na te pytania.

WordPress – najlepszy CMS dla małych firm

System ten sprostał wszystkim kryteriom z naszej listy. Warto zwrócić uwagę na to, że nie kierowaliśmy się tu osobistymi przekonaniami, a opiniami użytkowników i naszych klientów. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli zbudować stronę internetową na podstawie innego systemu – WordPress absolutnie nie musi być jedynym wyborem dla Twojego biznesu. W przypadku bardziej rozbudowanych serwisów trzeba rozważyć inne aspekty i na pewno przyjąć pewne kompromisy. Być może inna platforma okaże się wtedy bardziej odpowiednia.

 • Jaki jest najlepszy CMS dla małych firm?
  5 (100%) głosów: 5

 • Tagi:

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Avatar
  Mr. Kaffeino

  Poniekąd zgadzam się. Jednak uważam, że Drupal jest bardziej stabilny, ale WordPress łatwiejszy do opanowania.

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub OzorowskiJakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

Tydzień temu

Indywidualny czy gotowy motyw WordPress? – poznaj za i przeciw

Wiele osób staje przed decyzją: indywidualny czy gotowy motyw WordPress? Która z tych dwóch opcji jest lepsza? Czym się kierować? Odpowiadamy!

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

Tydzień temu

Jak szybko usprawnić SEO strony internetowej? – 10 krótkich porad

Tekst ten zawiera porady odnośnie do tego, jak szybko usprawnić SEO strony internetowej. Wystarczy kilka kroków, aby wznieść jakość na wyższy poziom.

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

2 tygodnie temu

Jak stworzyć dobry blog, aby skutecznie prowadzić go przez lata?

Tekst, w którym przedstawiamy informacje o tym, jak stworzyć dobry blog z uwzględnieniem wszelkich właściwych zwyczajów i technik. Poznaj nasze wskazówki.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

Miesiąc temu

Rozszerzenia WooCommerce, które poprawią funkcjonalność sklepu

Poznaj rozszerzenia WooCommerce, dzięki którym funkcjonalność Twojego sklepu internetowego znacznie wzrośnie. Zwiększ dzięki nim sprzedaż w swoim sklepie.

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

Miesiąc temu

Utrzymywanie strony internetowej opartej o WordPressa – 8 porad

Na czym konkretnie polega utrzymywanie strony internetowej opartej o WordPressa? Jakich wytycznych należy się trzymać, aby należycie dbać o własny serwis?

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

2 miesiące temu

Bezpieczny WordPress – 10 rzeczy, o których musisz pamiętać

Czym charakteryzuje się bezpieczny WordPress? Jakich zasad warto jest się trzymać, aby zminimalizować szansę na zainfekowanie strony? Poznaj nasze porady.