Lista 9 obowiązkowych wtyczek do WordPressa

Jakie pluginy powinna posiadać każda strona internetowa oparta o platformę WordPress? Dzisiejszy wpis przedstawia 9 obowiązkowych wtyczek do WordPressa.

Przygotowałem zestawienie 9 obowiązkowych wtyczek do WordPressa, których używają zaawansowani użytkownicy oraz eksperci. Dzięki nim oszczędzisz swój cenny czas, ponadto poprawią one szybkość ładowania witryny oraz ochronią stronę przed złośliwym oprogramowaniem.

1. Wordpress SEO by Yoast.

wordpress-seo-yoast-plugin

Jest to kompletny pakiet wspomagający pozycjonowanie stron internetowych, który obsłuży wszystkie bolączki Twojego serwisu kątem wyszukiwarek internetowych. Dzięki tej wtyczce możesz dodać łatwo tytuł i opis witryny. Co więcej, możesz dodać meta tagi, mapę XML strony oraz sprawdzić serwis pod kątem występujących słów kluczowych. Plugin pozwala również na głęboką analizę witryny oraz wytyka popełnione błędy. Według WordPressa jest to najlepszy SEO plugin 2015 roku, co sprawia, że musi znajdować się na naszej liście obowiązkowych wtyczek do WordPressa.

2. OptinMonster.

WordPress OptinMonster plugin

Jedna z obowiązkowych wtyczek do WordPressa, służąca do zwiększenia ilości subskrybentów Twojego bloga lub strony internetowej. Pomaga ona stworzyć piękne pop-upy i formularze w serwisie opartym o WordPressa. OptinMonster oferuje również wiele innych funkcji, takich jak testy A/B czy wiele narzędzi do analizy i generowania leadów.

3. UpdraftPlus.

WordPress UpdraftPlus plugin

Przydatna wtyczka, którą powinien mieć każdy posiadacz WordPressa. UpdraftPlus pozwala na łatwe tworzenie kopii zapasowych strony, oferuje również zorganizowanie harmonogramu kopii. Dzięki wtyczce wersje Twojej strony mogą być przechowywane w chmurze. Z łatwością zapiszesz kopię na Dropboxie czy po prostu na własnym komputerze. Jeżeli często modyfikujesz swoją witrynę, mocno zalecamy używanie tej wtyczki.

4. W3 Total Cache.

WordPress W3 Total Cache Plugin

Prędkość strony internetowej jest od pewnego czasu kluczowym czynnikiem w umiejscowieniu serwisów w rankingach wyszukiwarek. W3 Total Cache optymalizuje Twoją stronę internetową pod kątem szybkości i wydajności. Ponadto oferuje łatwą konfigurację wtyczki. Zapewnia przejrzystość treści, zmniejsza czas pobierania strony, a co za tym idzie – odciąża serwer. Jedną z głównych zalet pluginu jest świetna kompresja HTML i CSS, która jest tak bardzo wymagana przez Google.

5. Easy Social Share Butttons.

WordPress Easy Social Share Buttons plugin

Kolejna wtyczka znajdująca się na liście dziewięciu obowiązkowych wtyczek do WordPressa pozwala na dzielenie się wpisem na blogu z ponad 35 serwisami społecznościowymi. Oferuje szereg możliwości i funkcji do monitorowania i zwiększania swojej popularności w mediach społecznościowych. Plugin pozwala na dowolne zmiany wyglądu przycisków oraz posiada szybki i łatwy w obsłudze kreator konfiguracji.

6. Sucuri.

WordPress Sucuri Plugin

Plugin Sucuri czuwa nad stroną internetową pod kątem bezpieczeństwa. Ochrona witryny internetowej to ważny problem w ostatnim czasie. Wtyczka oferuje powiadomienia w czasie rzeczywistym, skaner stron internetowych oraz usuwanie złośliwego oprogramowania, które tworzy niechciane podstrony i treść.

7. Gravity Forms.

WordPress Gravity Forms plugin

Jest to jeden z lepszych pluginów kontaktowych dla użytkowników WordPressa. Wtyczka oferuje tworzenie wielu formularzy, zarówno prostych, jak i rozbudowanych. Dzięki Gravity Forms z łatwością stworzysz ankietę czy formularz zamówieniowy. Jedna z ważniejszych pozycji na liście obowiązkowych wtyczek do WordPressa.

8. Login Lockdown.

WordPress Login Lockdown plugin

Domyślnie można wykonać niezliczoną ilość prób logowania do panelu administratora Twojego WordPressa. Zazwyczaj hakerzy wykorzystują to, aby uzyskać hasło do Twojej witryny. Wtyczka Login Lockdown pozwala na ustawienie limitu prób logowania, po czym tymczasowo blokuje możliwość uzyskanie dostępu do panelu administratora.

9. Google XML Sitemaps.

WordPress Google XML Sitemaps plugin

Dopełnieniem listy obowiązkowych wtyczek do WordPressa jest plugin Google XML Sitemaps, generujący specjalną mapę Twojej strony internetowej, która pomaga wyszukiwarkom w indeksowaniu witryny. Plugin obsługuje wszystkie wersje WordPressa oraz dodatkowo informuje najważniejsze wyszukiwarki o nowo dodanych postach czy podstronach.

Czy to już cała lista obowiązkowych wtyczek do WordPressa?

Powyżej zostały wymienione jedne z najbardziej znanych, a co za tym idzie – najlepszych wtyczek. Każdy z pewnością mógłby dołożyć do tego zestawienia swoje typy. Czy masz jakieś swoje ulubione wtyczki, z których chętnie korzystasz? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

Lista 9 obowiązkowych wtyczek do WordPressa
Artykuł oceniono na: 4.3 (głosy: 9)

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Spodobają Ci się również: