Nagłówki w social media jako metoda generowania ruchu

Nagłówki w social media jako metoda generowania ruchu

Na naszym blogu dotychczas pojawiły się treści na temat pisania idealnych tytułów na blogu oraz tworzenia nagłówków oczami blogowych ekspertów. Dziś z kolei przyszedł czas na nagłówki w social media, które zwiększą ruch na Twojej stronie internetowej.

Marki, firmy czy też osoby prywatne często wykorzystują media społecznościowe do generowania ruchu na własną stronę www. Jest to oczywiście prawidłowy zabieg. Jednak taki post musi wzbudzić zainteresowanie użytkownika, aby zechciał go kliknąć. Prócz zdjęcia, głównym powodem klikania postu jest jego nagłówek. Powinien on nawoływać do działania oraz powodować natychmiastową chęć kliknięcia. Przygotowałem więc garść różnych schematów nagłówków, które zwiększają szansę na reakcję ze strony użytkownika.

Skuteczne nagłówki w social media – przykłady

Lista oparta jest o 14 tematów lub rodzajów treści, które wyjątkowo dobrze wpływają na interakcję z odbiorcami i powodują większe zainteresowanie z ich strony.

1. Najświeższa wiadomość z ostatniej chwili.

Przykład: Z ostatniej chwili – wyszukiwarka Google ma nową konkurencję!

Głównym powodem klikania tego typu postów jest ludzka ciekawość. Nakłania ona nas do sprawdzenia tego, co właśnie się wydarzyło. Klikając tego typu nagłówek, chcemy dowiedzieć się najważniejszych wydarzeń z danej dziedziny, aby być na bieżąco z interesującymi nas tematami.

2. Poczucie niewiedzy.

Przykład: Co powinieneś wiedzieć o nowym konkurencie wyszukiwarki Google.

Nagłówek napisany w tym stylu sprawia, że użytkownik czuje, że treść kryjąca się pod nagłówkiem jest tym, co już dawno powinien wiedzieć. Odbiorca czym prędzej przeczyta tego typu post, aby zweryfikować swój stan wiedzy na określony temat.

3. Osiągnięcie wyników.

Przykład: Jak wykorzystaliśmy nową konkurencję wyszukiwarki Google, aby osiągnąć większą liczbę odwiedzin organicznych?

Odbiorca kliknie tego typu post, jeśli zajmuje się podobnymi tematami, jakie poruszasz w swoich postach w mediach społecznościowych. Chce poznać szczegóły Twojego sukcesu oraz dowiedzieć się, jak udało Ci się to osiągnąć.

4. Bezpośredni zwrot do odbiorcy.

Przykład: Blogerzy! Czy wiecie już o nowym konkurencie wyszukiwarki Google?

Zwrócenie się bezpośrednio do danej społeczności wzmacnia przekaz nagłówka. Post kierowany bezpośrednio do nich zwraca większą uwagę wśród wywoływanej grupy docelowej, co skutecznie zwiększy zaangażowanie.

5. Jak…

Przykład: Jak używać nowej wyszukiwarki internetowej, będącej konkurencją Google?

Nagłówki w social media często przybierają formę „Jak…”. Są to zazwyczaj poradniki na temat tego, jak rozwiązać daną kwestię. Przykładów może być mnóstwo, a szukanych problemów w internecie przez użytkowników jest jeszcze więcej. Dlatego też takie treści są bardzo użyteczne pod kątem optymalizacji w wyszukiwarce.

6. Nauka.

Przykład: Czego nauczyliśmy się, korzystając z nowej wyszukiwarki będącej konkurencją Google.

Tego typu nagłówki, znajdujące się w mediach społecznościowych, często stawiają twórcę w oczach odbiorców jako eksperta. Ponieważ są to wszelkie materiały, które autor przyswoił przy nauce danego zagadnienia. Użytkownicy lubią po prostu uczyć się tego, czego nauczył się ktoś inny. Przekaz wzmacnia dodatkowo to, że ktoś dodatkowo dzieli się nabytą wiedzą z innymi.

7. Wzbudzanie zaniepokojenia.

Przykład: Dlaczego powinieneś obawiać się nowej wyszukiwarki internetowej, która jest konkurencją Google?

Nagłówki w social media właśnie tego typu powodują uczucie lekkiego zakłopotania, strachu czy obawy. Wszystkie takie emocje wpływają na większą chęć kliknięcia postu, co z kolei przekłada się na większą ilość wejść na Twoją stronę www.

8. Powody.

Przykład: 5 powodów, dla których powinieneś zacząć używać nowej wyszukiwarki internetowej.

Użytkownicy chętnie czytają o powodach, które przemawiają za czymś. Jeszcze bardziej kochają tego typu treści, z którymi się utożsamiają i zgadzają. Skoro ktoś jest zwolennikiem jakiejś konkretnej teorii, to z chęcią przeczyta treści, które wykażą powody, aby tę teorię uznać za słuszną.

9. Próba wyobrażenia sobie czegoś.

Przykład: Wyobraź sobie, że dzięki nowej konkurencji Google, zwiększa się ilość zapytań ofertowych kierowanych do Ciebie.

Z reguły każdy lubi wyobrażać sobie to, co powoduje u niego szczęście czy wprowadza go w stan euforii. Jeśli trafi się z odpowiednim tematem, a użytkownik dzięki Twojej treści będzie w stanie wyobrazić sobie fakt, który wprowadza go w błogostan, to istnieje duża szansa, że Ci zaufa. Zaufanie w internecie to klucz do pozyskiwania nowych odbiorców czy klientów przez media społecznościowe.

10. Przypominanie.

Przykład: Przypominamy, że wyszukiwarka Google ma nowego konkurenta.

Przypominanie czytelnikom o danym wydarzeniu buduje w nich potrzebę pilnego kliknięcia nagłówka. Skoro jakiś fakt jest przypominany, to oznacza, że jest wart uwagi. To przekłada się na ilość kliknięć. Taka treść znajdzie również zwolenników wśród tych, którzy o danym fakcie jeszcze nie słyszeli z jakiegoś powodu.

11. Sprawdzone sposoby.

Przykład: Poznaj sprawdzone sposoby na wyższe pozycje dzięki wykorzystaniu nowej wyszukiwarki internetowej.

Nagłówki w social media, których treści przedstawiają faktycznie działające i przetestowane sposoby, mogą być również świetną metodą na pozyskiwanie większego ruchu na stronę internetową. Dzieje się tak za sprawą tego, że skoro coś jest przetestowane i działa – to jest warte wypróbowania. Koniec z teorią, skoro takie posty to czysta i działająca praktyka.

12. Obietnica.

Przykład: Pomożemy Ci wdrożyć się w nową wyszukiwarkę, która jest konkurencją Google.

Obietnice przyciągają słuchaczy i widzów. Wystarczy kliknąć taki nagłówek i przekonać się, że oferowana obietnica jest prawdziwa, a zbudujemy zaufanie z odbiorcą. Jednak przy tego typu nagłówkach należy być ostrożnym, gdyż niezrealizowanie obietnicy to duży minus dla twórcy treści.

13. Sekret.

Przykład: Poznaj 3 największe sekrety nowej wyszukiwarki internetowej, które podwoją Twoją widoczność w sieci.

Każdy lubi poznawać sekrety. Jest to świetny sposób na to, aby czytelnicy kliknęli taki nagłówek, który oferuje mało znane sekrety z danej tematyki. Mało kto oprze się pokusie kliknięcia takiej treści.

14. Przygotowania do działania.

Przykład: Przygotuj się odpowiednio wcześniej na nadejście nowej wyszukiwarki internetowej.

Nie każdy lubi zmiany. Tym bardziej te duże. Oferowanie nagłówka, który poinformuje widza o nadejściu czegoś nowego, to świetna okazja na pozyskanie dużo większej ilości wejść na stronę. Świadomość zbliżającej się nowiny może być szansą dla czytelnika, którą może wykorzystać. Dzięki temu odpowiednio się przygotuje do działania.

Podsumowanie

Nagłówki w social media muszą być przede wszystkich chętnie klikane. Każde kliknięcie to szansa na pozyskanie nowego odwiedzającego na własnej stronie internatowej. Masz więc przed sobą listę kilku użytecznych schematów, które pozwolą Ci w przyszłości tworzyć lepsze nagłówki w mediach społecznościowych.

 • Nagłówki w social media jako metoda generowania ruchu
  4.6 (92.73%) głosów: 11

 • Tagi: ,

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Avatar
  Dawid Konopka || Marzeniawcele

  Świetny post. Podoba mi się, że dałeś konkretne przykłady do każdego z nagłówków.

  Odpowiedz
 2. Avatar
  Radosław Salak

  Warto tworzyć nagłówki odnoszące się do emocji. Najsilniejsze emocje to wiadomo jakie strach 🙂

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej KiljanBartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

Przedwczoraj

Jak rozkręcić bloga? – 9 sposobów sprawdzonych przez nas samych

Zastanawiasz się, jak rozkręcić bloga? Dzięki sukcesywnemu wdrażaniu w życie porad zamieszczonych w tym tekście, po pewnym czasie uda Ci się to osiągnąć!

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

3 tygodnie temu

Czego nie robić podczas prowadzenia bloga? – unikaj 10 czynności

Istnieją pewne czynności, których lepiej jest nie robić podczas prowadzenia bloga. O jakich czynnościach mowa? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

Miesiąc temu

Czy warto mieć własnego bloga? – 9 korzyści i zalet

W tym tekście dowiesz się, czy warto mieć własnego bloga oraz jakie potencjalne korzyści można odnieść poprzez blogowanie. Wyłącznie sprawdzone informacje.

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

2 miesiące temu

8 niezwykle ważnych kwestii do rozważenia przed założeniem bloga

W tym tekście poznasz listę kwestii do rozważenia przed założeniem bloga. W jednym miejscu zbieramy wszystko to, o czym należy pamiętać na samym starcie.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

3 miesiące temu

Obszerny artykuł na blogu – 7 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę

Jakie elementy powinien zawierać obszerny artykuł na blogu, aby dobrze radził sobie wśród wyników wyszukiwania? Zamieszczamy 7 porad na ten temat.

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

3 miesiące temu

Wpisy gościnne – czym są, do czego służą oraz jak je pisać?

Czym są tzw. wpisy gościnne? Jaka jest różnica między takim tekstem a jakimkolwiek innym? Po co w ogóle się je dodaje, jakie są tego korzyści? Odpowiadamy!