Najlepsze narzędzia dla blogerów – sprawdzony zbiór

Najlepsze narzędzia dla blogerów - sprawdzony zbiór

Jakie są najlepsze narzędzia dla blogerów? Spośród wszystkich dostępnych serwisów i narzędzi wybraliśmy dla Ciebie zbiór absolutnie najlepszych z nich.

1. LanguageTool.

LanguageTool to bez wątpienia jeden z najbardziej użytecznych serwisów dla każdego blogera. Dlaczego? Spójrz na poniższy zrzut ekranu:

Przykład korekty LanguageTool

Po wpisaniu jakiegokolwiek tekstu możesz sprawdzić jego poprawność. Co ważne, wykrywane są nie tylko błędy ortograficzne. Spróbuj, używając tego narzędzia, wpisać „chcę porozmawiać odnośnie samochodu”. Patrząc na komunikat, przekonasz się wtedy, że program ten wykrywa błędy, o których wiele osób nie ma nawet pojęcia.

LanguageTool działa na wielu platformach. Zarówno jako dodatek do pakietów biurowych, jak i samodzielny program czy rozszerzenie do popularnych przeglądarek.

O LanguageTool wspomnieliśmy również w naszym tygodniowym wyzwaniu pisania lepszych tekstów.

2. Google Trends

Google Trends - Nokia i Huawei

Google Trends niosą pomoc przede wszystkim w przypadku, gdy nie masz pomysłu na temat nowego wpisu. Ewentualnie, możesz wysnuć prognozę na temat danych kwestii i budować swojego bloga pod kątem zwyżkujących w przyszłości zagadnień.

Jedno jest pewne – najlepsze narzędzia dla blogerów po prostu muszą uwzględniać ten serwis. Opcji wykorzystania Google Trends masz mnóstwo.

Jeżeli interesuje Cię tematyka technik pozycjonowania stron internetowych, to w przytoczonym wpisie również odnajdziesz wzmianki na temat Trendów Google.

3. TinyPNG i TinyJPG.

Zmniejszanie obrazków

Zarówno TinyPNG, jak i TinyJPG mają za zadanie optymalizację grafik i redukcję ich rozmiaru. Nie ma znaczenia, którego serwisu użyjesz – oba obsługują formaty .jpg i .png. Dlaczego jest to tak ważne? O wpływie rozmiaru zdjęć wspominaliśmy w tekście dotyczącym tego, jak zoptymalizować grafikę na stronie internetowej. Oszczędzasz przede wszystkim rozmiar obrazów, co przekłada się na mniejsze zużycie transferu oraz większą wygodę użytkowników. Strona wczytuje się po prostu szybciej.

4. Bulk Rename Utility.

Jak zmienić nazwę wielu plików naraz

Zbiór skupiający najlepsze narzędzia dla blogerów koniecznie musi zawierać Bulk Rename Utility. Programik ten na pierwszy rzut oka może nie wydawać się potrzebny, jednak pozory mylą. Dlaczego?

Bulk Rename Utility pozwala na masową edycję nazw plików. Z początkowych, domyślnych dla jakiegoś aparatu nazw (typu DSC_0001.jpg, DSC_0002.jpg itd.), w kilka sekund możesz przyporządkować nowe tytuły. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które chcą skutecznie optymalizować obrazy na swojej stronie pod kątem SEO. Więcej na ten temat przeczytasz w wywoływanym już wcześniej tekście o optymalizacji grafiki na stronie www.

5. Online Tools for WordPress Developers.

WordPress dla developerów - narzędzia

Online Tools for WordPress Developers to, jak sama nazwa wskazuje, ciekawy zbiór czterech narzędzi przydatnych szczególnie developerom WordPressa. Oprócz optymalizacji grafik JPG i PNG, narzędzia pozwalają również na konwersję plików z rozszerzeniem .po do .mo i na odwrót. Ci, którzy tworzą pliki językowe w WordPressie, z pewnością docenią pracę autorstwa Kasparsa Dambisa.

6. Todoist.

Program do tworzenia listy zadań

Mój osobisty zbiór zawierający najlepsze narzędzia dla blogerów nie mógł pominąć Todoist. Jest to doskonałe miejsce, w którym szybko można zapisywać czekające nas jeszcze zadania. Import/eksport, sortowanie, etykiety, powiadomienia – istnieje wiele funkcji, które ułatwiają organizację zadań. Opcja must-have dla każdego, kto miewa setki pomysłów na minutę i chce je sprawnie notować, odhaczając po wykonaniu.

7. Bulk Resize Photos.

Jak pomniejszyć wiele zdjęć jednocześnie?

Bulk Resize Photos to kolejne narzędzie do masowej edycji plików. Tym razem jednak nie chodzi o ich nazwy, a o rozmiar.

Wiadomo, że chcąc edytować rozmiar wielu grafik naraz, nie będziemy robili tego pojedynczo. Lepiej jest użyć narzędzia, które wykona to samo zadanie dla wielu obrazów. Choć w sieci można znaleźć multum tego typu rozwiązań, to Bulk Resize Photos wyróżnia się przede wszystkim jedną zaletą: brakiem konieczności uploadu zdjęć. Autorzy zapewniają, że 150 grafik da się zmniejszyć w czasie poniżej jednej minuty.

Potwierdzam – jest to prawda.

8. Planer słów kluczowych.

AdWords - planer słów kluczowych

Planer słów kluczowych wchodzący w skład Google AdWords to kolejna pozycja na liście zawierającej najlepsze narzędzia dla blogerów. Podobnie jak Google Trends (jednak dużo dokładniej), może służyć Ci do opracowywania strategii contentowej. Dzięki podpowiedziom planera jesteś w stanie odnaleźć tematy najbardziej „chwytliwe” w danym momencie.

9. Yoast SEO.

Wtyczka SEO Yoast

O Yoast SEO wspominaliśmy w tekście o tym, jak zacząć skutecznie blogować. Dlaczego ta wtyczka jest tak popularna?

Swoją renomę zawdzięcza przede wszystkim kilku jej cechom. Po pierwsze – jest darmowa. Po drugie – serwuje przydatne wskazówki odnośnie do tego, jak przygotowywać swoje teksty pod względem SEO. Po trzecie – ma przyjazny interfejs użytkownika. Gorąco polecam, zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym blogerom.

10. Toggl.

Program do mierzenia czasu

Toggl w teorii (oraz w praktyce – sprawdzone) zwiększa produktywność w czasie pracy. Pozwala na dodawanie kolejnych zadań oraz monitorowanie czasu, który nad nimi spędzamy. Dzięki temu wzrasta nasza efektywność, jesteśmy w stanie pracować skuteczniej. Z kolei przyjaźnie przedstawione statystyki sprawiają, że odbiór informacji jest niezwykle łatwy.

11. MailChimp.

MailChimp - jakie ma funkcje?

Najlepsze narzędzia dla blogerów wręcz muszą uwzględniać usługę MailChimp. O roli budowania bazy mailingowej wielokrotnie wspominaliśmy na naszym blogu, a MailChimp skutecznie się do tego przyczynia.

Dlaczego tak bardzo polecamy tę usługę? MailChimp jest darmowy, o ile Twoja lista nie ma powyżej 2000 subskrybentów oraz nie wysyłasz więcej, niż 12000 e-maili miesięcznie. Ma też mnóstwo opcji konfiguracyjnych, które zadowolą każdego.

12. Google Search Console.

Panel Google Search Console

Google Search Console zna każdy, kto nieco bardziej zagłębia się w funkcjonowanie strony internetowej.

Google Search Console pozwala m.in. na:

 • poinformowanie robotów Google o potrzebie zaindeksowania konkretnych podstron
 • sprawdzenie, z jakich fraz trafiają użytkownicy na Twoją stronę poprzez wyszukiwarkę
 • usunięcie zbędnych odnośników z indeksu wyszukiwarki

Jednak funkcji tego narzędzia jest o wiele, wiele więcej. Warto jest poznać wszystkie z nich.

13. Google Analytics.

Przykład Google Analytics

Najlepsze narzędzia dla blogerów to także wszelkie usługi związane z analizą informacji. Skoro tak, to Google Analytics musiało się tutaj znaleźć.

O mnogości zastosowań Google Analytics nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy, kto choć trochę interesuje się statystykami dotyczącymi jego bloga, koniecznie musi posiadać ten pakiet. Dostarcza on wielu bardzo ciekawych i zarazem przydatnych spostrzeżeń.

Jeżeli interesujesz się analityką internetową, zajrzyj do naszych tekstów dotyczących Google Analytics.

14. Disqus.

Disqus - zalety

O tym, że bardzo lubię Disqus, wie na pewno każdy, kto choć trochę śledzi nasze wpisy. Bardzo często na naszym blogu wspominamy o tym dodatku. Dlaczego tak go zachwalamy?

System komentarzy Disqus to jeden z najprostszych sposobów na zdobycie linków zwrotnych. Pozwala także na wymianę opinii między użytkownikami przeróżnych blogów, łącząc ich poprzez wspólną platformę. Jest bardzo wygodny i prosty w użyciu, doceniają go miliony jego użytkowników.

15. Dropbox.

Jak działa Dropbox?

Dlaczego Dropbox? Odpowiedź jest oczywista: pozwala on na wygodne przechowywanie plików w sieci, segregując je dodatkowo w bardzo przyjazny sposób. Blogerzy w trakcie przeglądania internetu bardzo często natrafiają na ciekawe i przydatne materiały. Dobrze jest więc trzymać je w jednym miejscu, mając pod ręką w dowolnym momencie.

16. Darmowe banki zdjęć.

Lista stron z darmowymi zdjęciami

Strony z darmowymi zdjęciami, zwane także bankami zdjęć, to jedne z najważniejszych źródeł pozyskiwania materiałów przez blogerów. W linku znajdującym się w poprzednim zdaniu odnajdziesz spis aż 22 serwisów, z których możesz pobierać grafiki kompletnie za darmo!

17. Canva.

Narzędzie dla blogerów - Canva

Canva pozwala na tworzenie przeróżnych grafik przy pomocy bardzo łatwego w obsłudze interfejsu. Dzięki temu narzędziu możesz stworzyć np. infografikę, plakat, a także zdjęcie w tle do zamieszczenia na Facebooku.

Co ważne, Canva absolutnie nie wymaga od Ciebie wyspecjalizowanych umiejętności graficznych. Przykuwające uwagę prace może tworzyć dosłownie każdy!

18. Bitly.

Bitly - narzędzia dla blogerów

Podstawowym zadaniem Bitly jest skracanie linków. Przydatne jest to zwłaszcza na Twitterze, gdzie liczy się dosłownie każdy znak. Jednak to nie wszystko. Jeżeli posiadasz swoje konto w tym serwisie, możesz oglądać statystyki swojego linka. Widzisz też, w jaki sposób jest on udostępniany w social media. Bardzo wygodna sprawa.

19. Pixlr Editor.

Pixlr Editor - narzędzia i blogerzy

Pixlr Editor autorstwa Autodesk przez wielu nazywany jest „Photoshopem online”. Dlaczego? Ponieważ jest to świetna aplikacja internetowa, która pozwala nam na zaawansowaną obróbkę grafik online. Wszystko to bez potrzeby ściągania oprogramowania na swój komputer. Co więcej, Pixlr Editor posiada także wersję mobilną. Można pobrać ją z App Store oraz Google Play.

Jakie są według Ciebie najlepsze narzędzia dla blogerów?

Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach. Mamy nadzieję, że z Twoją pomocą uda nam się rozszerzyć ten zbiór!

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. The Natural Minimalism

  Sporo z nich znam, ale o niektórych nie słyszałam nigdy. Przydadzą mi się na pewno 🙂

  Odpowiedz
  • MobileTry logo
   MobileTry

   Dzięki za opinię! Wpis zostanie też uaktualniony o kilka nowych narzędzi, które zasugerowała nam jedna z naszych czytelniczek na Facebooku. 🙂

 2. Modest Vagabond

  Sama na pewno będę chętnie korzystać z pierwszego narzędzia do sprawdzania pisowni bo zdarza mi się niestety użyć jakiegoś wyrażenia używanego w mowie potocznej choć nie jest ono poprawne.

  Odpowiedz
 3. Czytaj na walizkach

  Dużo pomocnych narzędzi:) Znam kilka, jednak o wielu nie słyszałam, czas to nadrobić:)

  Odpowiedz
 4. Piafka

  LanguageTool nie znałam, a na pewno bardzo się przyda. TinyJpg/png parę razy mnie zawiódł i przerzuciłam się na http://compresspng.com, polecam 😉

  Odpowiedz
  • MobileTry logo
   MobileTry

   Dzięki za komentarz! W jaki sposób zawiódł Cię TinyJPG/PNG? Niedostateczna kompresja czy też w jakiś sposób pogorszył jakość grafiki?

  • Piafka

   Szczerze mówiąc nie pamiętam. Wiem, że się zacinał wielokrotnie podczas ładowania plików.

   Edit: właśnie porównałam kompresję w TinyJpg i CompressJpg i jest różnica. Pierwszy zmniejszył do 75KB, drugi do 68KB. Przy testowaniu szybkości Google się pluł o zbyt małą kompresję obrazów i wtedy zmieniłam narzędzie.

  • MobileTry logo
   MobileTry

   O proszę, bardzo ciekawe spostrzeżenia. W takim razie i my przyjrzymy się tym narzędziom. Dzięki! 🙂

 5. blondeworld

  Większość narzędzi znam i z nich korzystam. Do kompresji zdjęć korzystam z wtyczki WP Smush It 🙂

  Odpowiedz
 6. Healthy Style

  Świetny i wartościowy wpis. Kilka z tych narzędzi już zdążyłam poznać, ale o niektórych nie miałam pojęcia więc chętnie sprawdzę co w trawie piszczy 😉

  Odpowiedz
 7. Pisane Wierszem

  Naprawdę świetny wpis ! Programów typu LanguageTool szukałam od dawna i wreszcie znalazłam dzięki tobie. Dzięki!

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Porady dotyczące user interface – 7 ważnych kwestii

Oto nasze porady dotyczące user interface, których wcielenie w życie sprawi, że Twoja strona internetowa będzie bardziej przyjazna odbiorcom. Sprawdź je!

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Najczęstsze błędy typograficzne na stronach internetowych

Jakie są najczęstsze błędy typograficzne na stronach internetowych? Dlaczego należy ich bezwzględnie unikać na własnej stronie? Poznaj nasz poradnik.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Strona internetowa projektanta wnętrz – 9 niezbędnych rzeczy

Jakie elementy powinna zawierać idealna strona internetowa projektanta wnętrz? Na co projektanci powinni zwracać szczególną uwagę? Odpowiadamy!