Najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców

Najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO

Google Chrome to według statystyk najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Nic więc dziwnego, że powstaje wiele wtyczek i rozszerzeń, które usprawniają jej pracę oraz dodają nowe funkcjonalności. Przy pomocy kilku kliknięć potrafią uczynić życie wielu osób prostszym. O jakich osobach mowa?

Istnieje naprawdę wiele dodatków, z których skorzystać mogą m.in. developerzy, designerzy, czy też SEO-wcy. W tym tekście przedstawiam rozszerzenia, które zadowolą tę ostatnią wymienioną przeze mnie grupę osób. Sprawdź więc, jak wygląda mój mały zbiór zawierający najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców.

Najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców – zbiór

1. Redirect Path.

Redirect Path

Wtyczka o nazwie Redirect Path pozwala na sprawdzanie, jakie kody odpowiedzi HTTP można uzyskać poprzez odwiedzanie konkretnych adresów. Dzięki niej sprawdzisz to, czy przekierowanie jest stałe (301), czy też np. tymczasowe (302). Redirect Path wychwytuje również przekierowania ustalone poprzez JavaScript. Warto podkreślić, że jest to jedynie część spośród funkcji, które oferuje wspomniane rozszerzenie.

2. Page Analytics (by Google).

Page Analytics (by Google)

Warto jest również wypróbować wtyczkę o nazwie Page Analytics (by Google). Dlaczego znajduje się ona w zbiorze zawierającym najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców? Argumentów za nią jest wiele.

Przede wszystkim dostarcza informacje na temat Twojej witryny pochodzące z Google Analytics. Warunkiem jest tylko odpowiednie połączenie wtyczki z usługą, do której mamy dostęp.

Jakie informacje udostępnia nam Page Analytics (by Google)?

 • liczbę odsłon
 • średni czas spędzony na stronie
 • współczynnik odrzuceń
 • liczbę użytkowników będących w danej chwili online na stronie
 • oraz o wiele, wiele więcej…

Jeżeli chcesz mieć dostęp do ww. informacji bezpośrednio podczas przeglądania własnego serwisu, koniecznie wypróbuj Page Analytics (by Google). Warto jest też podkreślić, że pochodzi ona wprost od giganta z Mountain View. Już samo to sprawia, że rozszerzenie to musi zawierać się w zbiorze, który uwzględnia najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców.

3. MozBar.

MozBar

Któż nie zna MozBar-a? Dzięki temu rozszerzeniu zyskujesz dostęp do wielu bardzo przydatnych narzędzi. MozBar umożliwia na przykład:

 • tworzenie niestandardowych zapytań w wyszukiwarce
 • określenie, jak łatwo (lub też trudno) jest „wbić się” na dane słowo kluczowe
 • sprawdzenie, jak wyglądają dane strukturalne w danej witrynie
 • sprawdzenie DA (domain authority) oraz PA (page authority) strony bezpośrednio w wynikach wyszukiwania

Gdyby przyszło mi wymieniać absolutnie wszystkie funkcje wraz z ich omówieniem, powstałaby naprawdę długa lista. MozBar stanowi jedną z lepszych pozycji na rynku, więc jest absolutnie wart wypróbowania.

Istnieje także wersja pro wtyczki. Wykupienie subskrypcji premium daje, naturalnie, dostęp do jeszcze większej ilości funkcji (bardziej szczegółowe raporty na temat stron, dokładniejsza analiza SERP-ów i inne). Polecam z całą odpowiedzialnością.

4. Majestic Backlink Analyzer.

Majestic Backlink Analyzer

Majestic Backlink Analyzer to rozszerzenie autorstwa uznanych ekspertów od SEO, czyli Majestic. Jego zadaniem jest przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, dostarczanie informacji na temat linków zwrotnych. Analizować można linki wszystkich stron – zarówno tych, które należą do Ciebie, jak i np. do konkurencji.

Wtyczka udostępnia informacje na temat Trust Flow i Citation Flow, czyli dwóch przydatnych metryk wprowadzonych przez Majestic. Daje również dostęp do danych historycznych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wskaźników przepływu cytatów i przepływu linków zaufanych, obejrzyj film znajdujący się pod tym adresem. Dzięki niemu dowiesz się, dlaczego narzędzie od ekipy Majestic uwzględnione jest w zbiorze zawierającym najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców.

5. SEOquake.

SEOquake

SEOquake, mający ponad dwa miliony pobrań, również stanowi bardzo ciekawą propozycję. Nie korzysta co prawda z własnych metryk, ale za to gromadzi pokaźną ilość danych w jednym miejscu.

SEOquake umożliwia m.in. tworzenie niestandardowych zapytań w wyszukiwarce, sprawdzenie głównych metryk, analizę SERP-ów, a także uruchomienie kompletnego audytu dla dowolnej strony internetowej. Tak jak w przypadku pozostałych narzędzi, wymieniłem tylko małą część spośród możliwości, jakie oferuje.

Warto podkreślić fakt, iż SEOquake należy do ścisłej czołówki rozszerzeń do Google Chrome w kwestii poziomu pozytywnych ocen.

6. SEO Site Tools, Site Analysis.

SEO Site Tools, Site Analysis

SEO Site Tools, Site Analysis to propozycja narzędzia od dość niszowego SiteXY. Jednak czy brak autorytetu Majestic lub Moz ujmuje cokolwiek tej wtyczce? Absolutnie nie.

SEO Site Tools, Site Analysis oferuje nam:

 • informacje na temat WHOIS
 • szereg statystyk dotyczących SEO
 • informacje o rankingu Alexa
 • statystyki na temat social media
 • oraz dużo więcej innych informacji (jak zwykle zresztą)

Wtyczka ta stanowi alternatywę dla innych rozszerzeń. Oferuje bardzo podobne funkcje do tych, które zostały wymienione wcześniej w niniejszym tekście. Dlatego też nie bez powodu najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców zaliczają do siebie SEO Site Tools, Site Analysis.

Aktualizacja (21.04.2017): wtyczka ta nie jest obecnie dostępna dla Google Chrome, zamiast tego wyżej widnieje link do wersji dla Mozilla Firefox.

7. LinkMiner.

LinkMiner

LinkMiner, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się przede wszystkim odnośnikami. Jego główną cechą jest badanie tego, czy linki są poprawne.

LinkMiner przeczesuje serwis w poszukiwaniu jakichkolwiek odnośników. Gdy jakiś znajdzie, sprawdza jego stan. Jeżeli prowadzi on do działającej strony, oznaczany jest na zielono. Jeżeli jednak program napotyka się na błąd 404, taki link zaznaczany jest czerwonym kolorem.

Co więcej, dostarcza również szereg innych informacji na temat każdego odnośnika na stronie. Niezwykle przydatna sprawa.

8. SEO & Website Analysis.

SEO Website Analysis

SEO & Website Analysis autorstwa WooRank to kolejny zestaw narzędzi do analizy stron internetowych. Wtyczka umożliwia m.in. przegląd danych dotyczących ruchu, monitorowanie social media oraz sprawdzenie stanu wielu podstawowych kwestii (typu meta tagi, stan URL-i, robots, mapy XML itd.).

Choć wspomniane rozszerzenie serwuje nam naprawdę dużo opcji, to warto jednak podkreślić, że ostatnia aktualizacja wtyczki miała miejsce 5 lutego 2015 roku.

9. Link Grabber.

Link Grabber

Link Grabber służy do pobierania wszystkich adresów URL występujących na danej stronie internetowej. Posiada także możliwość wykluczania wybranych domen oraz ukrywania powtarzających się odnośników. Jest to proste, ale bardzo ciekawe i przydatne narzędzie.

10. Linkclump.

Linkclump

Linkclump to jedna z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych wtyczek do Google Chrome. Choć nie jest aktualizowana od dwóch lat, to nadal wykorzystywana jest przez wiele osób. Co takiego oferuje?

Linkclump uwzględniony jest na liście zawierającej najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców z racji tego, iż pozwala na wykonywanie wielu operacji związanych z linkami. Przy pomocy zaznaczenia określonego fragmentu strony wtyczka ta umożliwia np. otwarcie wielu kart czy okien, zapisanie odnośników do schowka, a także dodanie ich do ulubionych.

Najlepsze wtyczki do Chrome dla SEO-wców – podsumowanie

Wtyczki do Google Chrome stanowią szereg fantastycznych udoskonaleń, dzięki którym nasza przeglądarka zyskuje nowe możliwości. Niemal każda branża ściśle powiązana z internetem ma własny zestaw narzędzi pozwalających na uproszczenie pracy. Jeśli działasz jako SEO-wiec i zajmujesz się pozycjonowaniem stron internetowych, wymienione na liście wtyczki na pewno pomogą Ci usprawnić niektóre działania.

Grafiki użyte we wpisie pochodzą ze strony Chrome Web Store.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Bashia Galt

  Fantastyczny artykul. Dzieki za info. Sprawdze wszystkie!

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania? – 12 porad

Poznaj poradnik w kwestii tego, co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania. Dowiedz się podstaw i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak mierzyć skuteczność strony internetowej? – 5 metryk

Sprawdź, jak mierzyć skuteczność strony internetowej. Oto kilka metryk mówiących o tym, co warto zbadać w panelu Google Analytics, aby mierzyć efektywność.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Czy dany temat na wpis blogowy jest odpowiedni? – 7 podpowiedzi

Jak dowiedzieć się, czy dany temat na wpis blogowy jest dla Ciebie właściwy? Czy można zawczasu sprawdzić jego popularność i chwytliwość? Podpowiadamy!