Oferta na stronie www – jak ją stworzyć i pokazać?

Oferta na stronie www

Oferta na stronie www jest czymś, co mają chyba wszystkie strony firmowe w sieci. Nic dziwnego, bowiem taki jest właśnie cel przedsiębiorstw – pokazać, co mogą zaoferować swoim potencjalnym klientom.

Problem jednak polega na tym, iż wiele stron ofertowych nie do końca zachęca do nawiązania współpracy. Najczęstszymi minusami są:

 • brak klarowności, jeśli chodzi o cenę
 • nieumiejętne wyjaśnianie tego, co konkretnie daje skorzystanie z danej opcji
 • brak wskazania czegoś, co wyróżnia daną ofertę spośród konkurencji
 • nieestetyczne przedstawienie oferty
 • wiele „kruczków”, które sprawiają bardzo negatywne wrażenie i wręcz odpychają

Zatem podstawą tego, by oferta na stronie www była atrakcyjna, jest pozbycie się wymienionych uchybień. Do tego śmiało mogę dorzucić kilka innych kwestii, które z kolei znajdziesz na poniższej liście.

Zachęcam do lektury tekstu.

Oferta na stronie www – jak powinna wyglądać?

1. Znajdź problemy oraz zapewnij na nie receptę.

Porada ta przewija się na naszym blogu wręcz co kilka tekstów, lecz nie robimy tego bez powodu.

Spójrz:

 • Nie wiem, jakie konkretnie buty biegowe mam dobrać do swojego typu stopy. Szukam zatem artykułów na temat tego, jak wybrać właściwe obuwie.
 • Chcę się czegoś dowiedzieć na temat jakiegoś historycznego władcy. Odwiedzam więc stronę encyklopedii i szukam interesujących mnie informacji.
 • Potrzebuję, by ktoś wykonał dla mnie wizytówkę. Sprawdzam więc oferty firm w sieci i przeglądam dotychczas wykonane projekty, by móc podjąć jakąś decyzję.

Zauważ, że każdą reakcję poprzedza akcja, czyli wystąpienie problemu.

Prezentacja oferty ma być właśnie odpowiedzią na zapotrzebowanie – skierowaną do konkretnych osób konkretną propozycją, która ma dawać potencjalnym klientom konkretne korzyści.

2. Nie rozwlekaj się, dąż do konkretów.

Skoro słowo „konkretny” tak wiele razy padło w poprzednim punkcie, pójdźmy za ciosem.

Oferta nie jest miejscem, w którym użytkownicy chcieliby zapoznawać się z blokami malutkiego tekstu pisanego maczkiem.

Jest to podstrona, która powinna zawierać jedynie najważniejsze informacje. Co prawda niekiedy muszą być one bardzo szczegółowe, lecz mimo wszystko należy się ograniczać do tych najistotniejszych spraw.

Nie opowiadaj zatem żadnych bajek w tym miejscu. Po prostu napisz, co oferujesz, za ile oraz na jakich warunkach.

3. Pokaż, czym różnisz się od konkurencji.

Właściwie w każdej branży występuje spora konkurencja.

Trzeba zatem znaleźć coś, co dla potencjalnych klientów mogłoby być jakimś czynnikiem decyzyjnym. Pewną ciekawostką, drobnostką lub właśnie bardzo istotną sprawą, jaka może zadecydować o wyborze właśnie tej oferty, a nie innej.

Dla branży obuwniczej mogą to być np. ekspresowa dostawa (nawet w tym samym dniu w przypadku większych miast), bardzo atrakcyjne zniżki na kolejne zakupy lub też niezwykle unikalne produkty.

W przypadku jakiejkolwiek branży kreatywnej godne uwagi będą np. niemal natychmiastowa odpowiedź na maila, możliwość rozmawiania bezpośrednio z grafikiem czy też programistą, a nie z kimś odpowiedzialnym za marketing i reklamę itp.

Po prostu muszą to być pewne cechy wyróżniające Twoją ofertę spośród propozycji innych.

4. Powiedz „nie” trudnemu i branżowemu słownictwu.

Skomplikowany język, trudne branżowe zwroty, niby-śmieszny żargon – wszystko to nie jest mile widziane na podstronach ofertowych.

Tutaj musi występować konkret, najlepiej serwowany tym językiem, którym posługują się osoby należące do idealnej grupy docelowej danej firmy.

Oczywiście czasem nie da się tego uniknąć. Pewne specyficzne dla danej branży zwroty jednak muszą się tu i ówdzie pojawić. Chodzi jednak o to, aby były one przedstawione przystępnie.

5. Wyjaśniaj, o co chodzi.

Kontynuując temat rozpoczęty we wcześniejszym punkcie, warto wspomnieć, że osoby szukające dla siebie idealnej oferty mają wiele pytań.

W ich głowach rodzi się mnóstwo wątpliwości. Niejednokrotnie nie wiedzą także, czym konkretnie różnią się od siebie dwie bliźniacze oferty.

Są dwie możliwości, by znaleźć rozwiązanie takiego problemu.

Pierwsza z nich to zaoferowanie czegoś, co pozwoli na pośrednie lub bezpośrednie zadanie pytań użytkownikom: FAQ, live-chat, a może jeszcze coś innego.

Z kolei drugą możliwością jest na tyle szerokie wyjaśnienie ewentualnych głównych wątpliwości bezpośrednio na podstronie ofertowej, by potencjalny klient już na tym etapie mógł podjąć decyzję o skorzystaniu właśnie z tej opcji.

6. Koniecznie podeprzyj się dowodami społecznymi.

Nawet najlepsza oferta na stronie www nie obejdzie się bez potwierdzenia jej przez podmioty zewnętrzne.

Pod tą enigmatyczną nazwą mam na myśli np. dotychczasowych klientów danej firmy, którzy mogliby zaświadczyć o tym, że dane przedsiębiorstwo jest godne zaufania.

Poproś osoby, z którymi miałeś przyjemność współpracować o to, aby wypowiedziały się na temat Waszej współpracy.

Niech napiszą kilka zdań na ten temat – zdań, które następnie mógłbyś wykorzystać na podstronach ofertowych.

Tak, o to właśnie chodzi – oferta jest idealnym miejscem, w którym takie dowody społeczne mogą wystąpić. Niejednokrotnie już na tym etapie podejmuje się decyzję o wyborze danej firmy, a takie działania potrafią nakłonić użytkowników do jej wyboru.

7. Niczego nie ukrywaj, miej jasne i klarowne ceny.

Jeśli ktoś kombinuje na etapie ofertowym, to dlaczego miałby nie kombinować dalej – już w trakcie prac, oddania projektu oraz wszystkiego tego, co dzieje się później?

No właśnie. Wszelkie wątpliwości na wcześniejszych etapach niestety nie wróżą dobrej współpracy.

Wiedz zatem, że szczerość i wyjaśnianie wszelkich wątpliwości (zwłaszcza tych, które dotyczą tak newralgicznych kwestii, jak termin realizacji i cena) jest bardzo w cenie. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie konkurencja bywa spora i wiele przedsiębiorstw wygrywa po prostu solidnością i rzetelnością.

8. Stwórz logiczną strukturę oferty.

Oferta na stronie www musi być po prostu jasna i zrozumiała.

Nie tyczy się to tylko i wyłącznie tekstów, lecz także jej przedstawienia w formie graficznej.

Podstawą jest oczywiście wykrystalizowanie warunków oferty, ewentualnych planów i pakietów, a także cen i form współpracy. Jednak kolejny krok polega na tym, by wszystko to logicznie oraz ładnie optycznie ułożyć.

Nie zaniedbaj tego.

9. Zakończ wszystko świetnym CTA.

Co tu dużo mówić, trzeba nas – użytkowników internetu – prowadzić za rękę.

Gdyby nie istniały pewne zabiegi użytkowo-graficzne (tak to nazwijmy), to błądzilibyśmy niczym przysłowiowe dzieci we mgle.

To właśnie dlatego:

 • w sklepach internetowych „Kup teraz” jest przyciskiem wyróżniającym się spośród innych
 • wiele podstron wieńczy kontrastująca do reszty elementów sekcja z jakimś ważnym hasłem
 • niejednokrotnie widuje się po kilka formularzy na danej stronie internetowej, które zachęcają do pobrania e-booka

Wszystkie te zabiegi mają sugerować nam konkretne akcje.

Dlatego też idealna podstrona ofertowa musi mieć takie CTA (wezwanie do działania), aby nakłonić potencjalnego klienta do skorzystania z oferty.

Dlaczego idealna oferta na stronie www jest tak ważna?

Tak jak wspomniałem na początku tego tekstu, oferta na stronie www jest integralną częścią niemal wszystkich serwisów firmowych.

Bez tego potencjalni klienci nie wiedzieliby, co konkretnie mogą uzyskać od danego przedsiębiorstwa.

Podejmij zatem wszelkie możliwe kroki, które sprawią, że Twoja firma będzie wyglądała dobrze w oczach innych.

Mam nadzieję, że ten tekst będzie dla Ciebie pod tym kątem pomocny.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Pierwszy wpis na blogu – na co warto zwrócić uwagę?

Jaki powinien być pierwszy wpis na blogu? Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę? Od czego zacząć? Poznaj nasze wskazówki na ten temat.