Pomysły na reklamę na Facebooku – sprawdzone sposoby

Pomysły na reklamę na Facebooku

Skuteczna reklama na Facebooku charakteryzuje się kilkoma ważnymi cechami. Po pierwsze – musi być przeprowadzona z pomysłem. Po drugie – wymagana jest pewna doza odwagi. Po trzecie – budżet (jak zawsze) też ma znaczenie. O ile nie jesteś wielkim graczem, który może pozwolić sobie na wydawanie grubych tysięcy na reklamę, musisz skupić się na pierwszych dwóch czynnikach. Przejdźmy więc do meritum.

Pomysły na reklamę na Facebooku:

1. Współpraca z inną firmą.

Partnerzy - pomysł na reklamę na Facebooku

Na powyższej grafice widać przykład reklamy, w której AdEspresso promuje swojego darmowego e-booka. Co wyróżnia tę reklamę na Facebooku spośród innych?

Partner. W tym przypadku jest nim HubSpot, czyli prawdziwy gigant software’owy. Logo HubSpotu widnieje tuż pod elementem „Download Now!”, imitującym przycisk. Dodatkowo marka wspomniana jest na samym początku tekstu, który towarzyszy reklamie.

Użycie nazwy i logo innej firmy, z którą współpracujesz, to jeden z lepszych pomysłów na reklamę na Facebooku. Jeżeli Twój partner biznesowy jest firmą większą i bardziej rozpoznawalną niż Ty – tym lepiej.

Co prawda jest to swego rodzaju wspinanie się po plecach kogoś, kto odniósł sukces, jednak jeżeli masz zgodę na tego typu wykorzystanie wizerunku – dlaczego by nie skorzystać?

Współpraca z firmą partnerską ma jeszcze jeden atut: świeżość. Łączenie sił pozwala na rozwój, stały przepływ pomysłów i przeciwdziałanie wypaleniu się. Jest to ważne szczególnie w branży kreatywnej, gdzie każdy dobry pomysł jest na wagę złota.

2. Infografiki, ilustracje, rysunki.

Reklamy Facebook - ilustracje

Treść wizualna w social media jest, jak wiemy, bardzo ważna. Przeróżne pomysły na reklamę na Facebooku opierają się właśnie o nią.

Na powyższej grafice widzimy promocję artykułu, w którym zestawiono zmiany zachodzące wśród kolejnych pokoleń. Każde pokolenie zilustrowane jest poprzez postać w formie rysunkowej. Dlaczego warto jest zainteresować się takimi rozwiązaniami?

Wszelkiego rodzaju rysunki, ilustracje, a także infografiki po prostu skupiają naszą uwagę. W odróżnieniu od fotografii, które przeważają w sieci, zawierają inny przekaz. Prosty, klarowny, zmierzający wprost do celu.

Przy pomocy łatwo przyswajalnych ilustracji zdecydowanie szybciej wychwytujemy to, co autor reklamy chce nam przekazać. Fakt ten wykorzystują też twórcy infografik. Stąd ich popularność.

Pomysły na reklamę na Facebooku często opierają się o tego typu grafiki również z innego powodu. Ilustracje są łatwe w edycji, a przynajmniej łatwiejsze, niż obróbka zdjęć. W wielu przypadkach bezproblemowo możemy zmienić tło grafiki, kolory poszczególnych elementów, a także ich układ.

3. Karuzela produktów.

Karuzela produktów na Facebooku

Karuzela produktów to świetne rozwiązanie dla sklepów internetowych.

Jeżeli sprzedajesz produkty, to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zaprezentować je poprzez Facebooka. Serwis ten umożliwia nie tylko pokazanie jednego, wybranego produktu, ale zezwala też na stworzenie tzw. karuzeli. Przedstawia ona kilka produktów, których widok możesz swobodnie przełączać w poziomie.

Zauważ, w jaki sposób autorzy powyższej reklamy przygotowali grafiki promocyjne. Oprócz samych butów widzimy także bardzo wyraźnie ich cenę. Takie działanie ma ogromną korzyść: pozwala „odsiać” osoby, które nie należą do grupy docelowej sklepu. Dlaczego?

Odgórne informowanie o cenie powoduje, że zmniejsza się szansa kliknięcia reklamy przez osoby, które:

 • uważają, że produkt jest dla nich za drogi
 • uważają, że produkt z racji niskiej ceny jest równie niskiej jakości

Jak widać, mogą wystąpić dwa rodzaje myślenia. Cena jest pierwszym filtrem, dzięki któremu autor reklamy pozyskuje najbardziej wartościowych odbiorców.

Ważna rzecz: nie oszukuj. Jeżeli prezentujesz swoje produkty w karuzeli, to koniecznie linkuj do stron, na których bezpośrednio można je nabyć. Jeżeli ktoś klika reklamę konkretnego produktu, to oczekuje wylądować w miejscu, które będzie zawierało:

 • zdjęcie tego samego produktu
 • cenę, która była widoczna w reklamie
 • opis produktu
 • możliwość jego zakupienia

Wszelkie kombinacje polegające np. na linkowaniu do strony głównej serwisu będą powodowały rozczarowanie wśród potencjalnych klientów. Przez to już na zawsze (a przynajmniej na pewien czas) pozostaną oni jedynie „potencjalnymi”.

4. Produkty i usługi w akcji.

Reklama - produkty w akcji

Istnieją pewne rodzaje usług lub produktów, które towarzyszą nam przez sporą część dnia. Mogą być nimi np. buty, widoczne na powyższej reklamie.

Pomysły na reklamę na Facebooku bardzo często wykorzystują chwyt polegający na prezentowaniu produktów „w akcji”. W przypadku butów sportowych jest to np. zaprezentowanie modelki, która ćwiczy w nich na siłowni.

Jest to celowy zabieg, który ma poruszyć naszą wyobraźnię. Skoro oglądamy produkt, który jest właśnie wykorzystywany w celu, do którego został stworzony, wyobrażamy siebie w takiej sytuacji. Konfrontujemy ją z własnymi potrzebami. Pojawia się myślenie typu „skoro on/ona wygląda w nich dobrze, to i ja będę”.

Reklamujący w takiej sytuacji nie sprzedaje konkretnego produktu, a wizję. Wyobrażamy sobie cel, który chcemy osiągnąć. Dopiero później (mając już w cel w głowie) myślimy o środkach, które pozwolą nam go zrealizować.

5. Opinie klientów.

Reklama na Facebooku - opinie klientów

Dlaczego pomysły na reklamę na Facebooku wykorzystują opinie klientów? Spójrz na powyższy obrazek.

Dla wielu osób nazwa Projectplace jest nieznana. Z kolei markę Carlsberg znają wszyscy. Widzimy, iż Carlsberg chwali Projectplace. Dzięki ich rozwiązaniom duński gigant oszczędził ilość pracy, którą jeden z ich pracowników musiałby wykonać w ciągu całego roku.

Warto jest podpierać się opiniami klientów. W końcu kto jest w stanie wystawić firmie najbardziej adekwatną do rzeczywistości laurkę? Właśnie oni.

Jeżeli decydujesz się na reklamę z wykorzystaniem opinii, musisz pamiętać o odpowiednim doborze nagłówków w social media. Istnieje wiele sposobów na przekazanie tej samej treści – postaw na te, które najbardziej oddziałują na potencjalnych klientów.

6. Facebook for Business.

Reklama Facebook for Business

Źródło: Your Business Story.

Całkiem niedawno Facebook opublikował nowe narzędzie. Dzięki niemu można tworzyć bardzo ciekawe filmy, będące połączeniem zdjęć pochodzących ze strony firmowej oraz muzyki.

Są to krótkie filmiki, w skrótowej formie pokazujące to, czym zajmuje się dana firma. Z pewnością jest to ciekawa opcja do rozważenia.

Dzięki linkowi źródłowemu zamieszczonemu pod powyższym obrazkiem możesz przenieść się na stronę, na której zaprezentowano przykładowe filmy.

Garść faktów o reklamach na Facebooku

Skoro jesteśmy już przy tematyce pomysłów na reklamy, warto jest rzucić okiem na zestaw danych opublikowanych ostatnio przez Facebooka:

 1. Lokalny handel, usługi oraz e-commerce – te trzy sektory tworzą najwięcej stron firmowych na Facebooku.
 2. Trzy miliony firm – tylu aktywnych reklamodawców działa obecnie na Facebooku, z czego zdecydowaną większość stanowią małe przedsiębiorstwa.
 3. Już ponad miliard użytkowników „lubi” jakąś stronę firmową.
 4. Coraz więcej reklamodawców tworzy reklamy na urządzeniach mobilnych, na tę chwilę ich liczba przekracza milion.
 5. Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z narzędzia Menedżer stron na Facebooku, służącego do zarządzania stroną firmową na urządzeniach mobilnych.

Jak widać, konkurencja jest spora i rośnie każdego dnia. Warto jest mieć dobre pomysły na reklamę na Facebooku, aby wyróżnić się z tłumu. Jeżeli szukasz gotowych inspiracji, koniecznie przeczytaj mój wpis na temat tego, jak zrobić reklamę na Facebooku. Znajdziesz tam wiele przykładów udanych i wartych uwagi reklam, z których możesz czerpać inspirację.

 • Pomysły na reklamę na Facebooku – sprawdzone sposoby
  5 (100%) głosów: 5

 • Tagi: ,

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Avatar
  Gogler

  Wszystko ładnie sklejone w całość, dobry artykuł. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał ZiółkowskiMichał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Bartłomiej Kiljan

Bartłomiej Kiljan

4 dni temu

Dlaczego warto reklamować się na Facebooku? – 9 powodów

Sprawdź koniecznie dlaczego warto reklamować się na Facebooku? Zobacz jakie są efekty i korzyści tego rozwiązania. Oceń, czy jest tutaj szansa dal Twojej marki.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

6 dni temu

Jak sprawić, aby użytkownik stał się klientem? – 11 wskazówek

Przeczytaj nasz poradnik w kwestii kroków, jakie trzeba uczynić, by użytkownik stał się klientem. Zacznij przekształcać odwiedziny w realne zyski!

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

Tydzień temu

Jaką stronę internetową stworzyć? – 12 typów i propozycji

Masz ochotę na nowy projekt, lecz nie wiesz, jaką stronę internetową stworzyć? Rzuć okiem na 12 naszych propozycji. Być może któraś przypadnie Ci do gustu.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

Tydzień temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

Miesiąc temu

Rozwój strony internetowej – zestaw 11 obszernych poradników

Jak powinien przebiegać właściwy rozwój strony internetowej? Co wziąc pod uwagę, planując rozwój strony internetowej? Odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

Miesiąc temu

Jak prześcignąć większe firmy w wyszukiwarce Google? – 10 porad

Zastanawiasz się nad tym, jak prześcignąć większe firmy w wyszukiwarce Google? Nie jesteś z góry skazany na porażkę! Sprawdź nasze sprawdzone porady.