Powiadomienia w WordPressie – przegląd dostępnych rozwiązań

Powiadomienia w WordPressie - wtyczki

Notyfikacje, ostrzeżenia i powiadomienia zyskały ostatnio wiele popularności wśród stron internetowych, a przede wszystkim na portalach informacyjnych.

Jeżeli prowadzisz swój własny blog na WordPressie, hobbystycznie, czy też w celach biznesowych, warto zastanowić się nad dodaniem takiej funkcji.

Instalacja takiej usługi może być dość problematyczna zwłaszcza dla osób początkujących. Jednakże dla popularnego systemu WordPress wystarczy zainstalować wtyczkę i odpowiednio ją skonfigurować, przez co powiadomienia w WordPressie stają się prostą czynnością.

W tym artykule opisuję, czym są powiadomienia. Poznasz również kilka najważniejszych powodów, dla których warto z nich korzystać. Na końcu zapoznasz się z listą dostępnych rozwiązań, aby można było szybko wdrożyć swoje własne powiadomienia w WordPressie.

Co to są powiadomienia w WordPressie?

Na początku wytłumaczmy sobie, czym są powiadomienia.

Zgoda na powiadomienia w WordPressie

Są to komunikaty pochodzące z aplikacji lub witryny. Takie wiadomości pojawiają się na Twoim komputerze lub telefonie nawet wtedy, gdy nie używasz telefonu lub przeglądarki internetowej.

Podstawowym zadaniem powiadomień jest jak najszybsze dostarczenie informacji o nowych treściach w serwisie.

Wobec tego Twoje powiadomienia w WordPressie umożliwiają wyświetlenie automatycznego komunikatu odbiorcom o nowych wpisach zamieszczonych na Twoim blogu.

Takie powiadomienie może być przesłane bezpośrednio do telefonu czytelnika lub poprzez popularne przeglądarki:

 • Chrome
 • Mozilla Firefox
 • Safari

Jeżeli zechcemy spojrzeć na zainteresowanie internetowymi powiadomieniami w Polsce, możemy zauważyć, że pojęcie powiadomień staje się coraz popularniejsze:

Powiadomienia WordPress - trendy

Powiadomienia w WordPressie – korzyści

Główną zaletą powiadomień jest to, że stanowią zupełnie nową i inną drogę komunikacji z odbiorcami np. poprzez zwykły blog na WordPressie.

Wielu użytkowników nie czyta odebranych newsletterów lub po prostu je usuwa. Notyfikacje pozwolą Ci na nowo przyciągnąć starych czytelników, którzy zapomnieli już o Twoim blogu.

Musisz pamiętać również o tym, że powiadomienie dostarczone na telefon czytelnika jest bardzo wartościowe.

Dlaczego?

Dużą część naszego wolnego czasu (niestety) spędzamy przed telefonem.

Wobec tego dostarczenie powiadomienia o nowym wpisie na Twoim blogu ma bardzo duże prawdopodobieństwo na to, że wpis zostanie przeczytany, co może bezpośrednio przełożyć się na zarobki AdSense lub pozyskanie nowych klientów.

Spójrzmy teraz na powiadomienia okiem sklepów internetowych.

Powiadomienia umożliwiają natychmiastową komunikację z klientami. Chociaż poczta elektroniczna jest głównym źródłem informacji np. o rabatach lub nowościach, to nie zostanie zawsze przeczytana na czas lub wykopana z folderu „Spam”.

Przyjmijmy, że Twój sklep internetowy ma specjalną ofertę, która trwa tylko kilka dni. Przesyłając krótkie przypomnienie o kończących się promocjach, możesz znacznie zwiększyć swoje dochody oraz konwersje.

Pamiętaj, że jest to tylko bardzo prosty przykład na to, jak komunikacja za pośrednictwem powiadomień w czasie rzeczywistym z klientami może przynieść Ci korzyści.

Powiadomienia w WordPressie – przegląd dostępnych rozwiązań

Oto lista dostępnych wtyczek do WordPressa, które wysyłają powiadomienia.

1. One Signal.

Wtyczka One Signal

Darmowa w podstawowej wersji. Płatna w zaawansowanej. Pobierz: One Signal.

Została zainstalowana już ponad 20 tysięcy razy, wobec tego jest jedną z najpopularniejszych wtyczek, które obsługują powiadomienia w WordPressie.

Wtyczka działa z przeglądarkami Chrome, Safari oraz Firefox. Umożliwia automatyczne wysyłanie powiadomień za każdym razem, gdy opublikujesz nowy wpis na swoim blogu.

Warto wspomnieć o tym, że wtyczka One Signal dostosowuje przesyłanie powiadomień m.in. dla użytkowników:

 • mówiących w innych językach
 • tych, którzy odwiedzili stronę w danym okresie czasowym

Dodatkowo daje dostęp do statystyk w czasie rzeczywistym. Pokazuje, ile osób subskrybuje listę i kliknęło powiadomienie, pozwala również na testy A/B.

2. Pushed.

Wtyczka Pushed

Darmowa w podstawowej wersji. Płatna w zaawansowanej. Pobierz: Pushed.

Pushed to niezależna usługa do obsługi powiadomień w Twoim WordPressie. Pozwala tworzyć własne aplikacje w celu dodania notyfikacji do strony internetowej.

Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć nową aplikację za pomocą platformy Pushed, którą możesz później wysyłać do użytkowników strony internetowej za pomocą kodu QR.

Działa na komputerach i telefonach z systemem iOS i Android.

3. Roost Web Push.

Wtyczka Roost Web Push

Darmowa w podstawowej wersji. Płatna w zaawansowanej. Roost Web Push.

Wtyczka umożliwia przesyłanie powiadomień do przeglądarek Chrome (desktop i Android), Firefox oraz Safari. Dodatek pozwala na automatyczne notyfikacje, które pojawią się za każdym razem, gdy opublikujesz wpis.

Dodatkowo dzięki wtyczce możesz zdecydować, które wpisy z danej kategorii mają pojawiać się w powiadomieniach, czyli notyfikacje będą pojawiać się tylko wtedy, gdy opublikujesz wpis w danej kategorii.

Rozszerzenie pozwala również na powiadomienia nawet wtedy, gdy zaktualizujesz wpis.

Ponadto dostępne są statystki oraz planowanie wysyłania powiadomień.

4. Push Monkey.

Wtyczka Push Monkey

Płatna. Pobierz: Push Monkey.

Wtyczka Push Monkey jest przeznaczona do wysyłania powiadomień bezpośrednio do komputerów użytkowników.

Wiele przeglądarek pozwala na wysyłanie notyfikacji, które pokazują się na pulpicie Twojego komputera. Dzieje się to za pomocą prostego okienka pytającego o pozwolenie na rejestrację bezpośrednich powiadomień, gdy zostaną opublikowane nowe materiały. Nie inaczej jest w przypadku Push Monkey.

5. PushCrew.

Darmowa do 500 subskrybentów. Płatna w zaawansowanej. Pobierz: PushCrew.

Jest to kolejna bezpłatna i stosunkowo popularna wtyczka realizująca powiadomienia w WordPressie dla czytelników. Przyjazny interfejs pomoże Ci szybko stworzyć niestandardowe notyfikacje.

Konfiguracja i aktywacja wtyczki jest bezobsługowa, czyli po instalacji PushCrew robi wszystko za Ciebie. Wystarczy skopiować identyfikator konta, który należy stworzyć na stronie internetowej dewelopera.

Jeżeli potrzebujesz więcej opcji, PushCrew zapewnia wersję premium.

6. Push Notifications by PushAssist.

Wtykcza PushAssist

Płatna. Pobierz: Push Notifications by PushAssist.

Wtyczka PushAssist jest łatwa w obsłudze i ma wszystkie potrzebne funkcje, które są od razu zainstalowane.

W zależności od systemu operacyjnego PushAssist może odtwarzać różne dźwięki. Powiadomienia można edytować i wyświetlać automatycznie po dodaniu nowego wpisu na blogu lub po jego aktualizacji. Dzięki tej wtyczce możesz również podzielić użytkowników na segmenty.

Działa zarówno na stronach z certyfikatem SSL, jak i bez niego. Wtyczka pozwala na dodanie własnego logo do każdego powiadomienia, przez co możesz łatwiej budować świadomość swojej marki w internecie.

W kokpicie widnieje wiele informacji dotyczących statystyk Twoich powiadomień, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować, ile osób otrzymało powiadomienia, ile kliknęło notyfikację itd.

Powiadomienia w WordPressie – podsumowanie informacji

Niezależnie od tego, jaką wybierzesz wtyczkę, powiadomienia pozwolą Ci uzyskać większe zaangażowanie wśród swoich czytelników. Notyfikacje można porównać do pozyskiwania subskrybentów do newslettera, jednakże jest to zdecydowanie szybszy sposób, który wymaga tylko i wyłącznie wciśnięcia jednego przycisku.

Pamiętaj, że wraz ze wzrostem liczby czytelników, którzy zgodzili się na powiadomienia i notyfikacje, będzie trzeba wykupić odpowiedni plan, który zezwoli Ci na różne modyfikacje, aby zmaksymalizować konwersje.

Dodatkowo warto wspomnieć o drobnym szczególe. Wielu użytkowników, którzy otrzymują zbyt dużo powiadomień jednego dnia, po prostu się irytuje. Przez to rezygnują z niektórych notyfikacji.

Dlatego subskrypcja nie oznacza tego, że wysyłasz do czytelnika powiadomienie 10 razy dziennie, co z pewnością będzie podchodzić pod spam. Wszystko należy wykonywać w sposób umiarkowany i rozsądny.

Korzystałeś już z wymienionych wtyczek? Jakie masz wrażenia i doświadczenia?

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Das Paolo

  A powiadomienia o nowych komentarzach? Już zabrakło 🙁

  Odpowiedz
  • MobileTry logo
   MobileTry

   Jaką dokładnie wtyczkę masz na myśli?

 2. Kuba Mikita

  Pozwolę sobie zarekomendować polską wtyczkę do powiadomień: notification

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Rozwój strony internetowej – zestaw 11 obszernych poradników

Jak powinien przebiegać właściwy rozwój strony internetowej? Co wziąc pod uwagę, planując rozwój strony internetowej? Odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Dlaczego warto wybrać WordPress? – 6 powodów

Sprawdź, dlaczego warto wybrać WordPress. Oto kilka powodów ku temu, aby oprzeć stronę firmową, bloga oraz sklep właśnie o ten bardzo popularny CMS.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu
Dlaczego warto wybrać WordPress? – 6 powodów

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Długofalowa strategia rozwoju bloga – co warto wziąć pod uwagę?

Na czym polega długofalowa strategia rozwoju bloga? Z jakich kroków powinna się składać? O czym pamiętać? Odpowiadamy na wiele ważnych dla blogerów pytań!

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Udogodnienia dla czytelników bloga – 8 sprawdzonych propozycji

Jakie udogodnienia dla czytelników bloga można wprowadzić, aby strona internetowa była bardziej przyjazna odwiedzającym? Poznaj wskazówki na ten temat.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Widoczność mikroprzedsiębiorstwa w internecie – jak ją zwiększyć?

Jak - oczywiście w ten pozytywny sposób - wpłynąć na widoczność mikroprzedsiębiorstwa w internecie? Poznaj nasze sprawdzone wskazówki na ten temat.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Indywidualny czy gotowy motyw WordPress? – poznaj za i przeciw

Wiele osób staje przed decyzją: indywidualny czy gotowy motyw WordPress? Która z tych dwóch opcji jest lepsza? Czym się kierować? Odpowiadamy!