Rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność

Rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność

Dość duże zainteresowanie moim poprzednim tekstem o najlepszych wtyczkach do Google Chrome dla użytkowników WordPressa sprawiło, że postanowiłem stworzyć kolejny wpis o dodatkach do tej najpopularniejszej na świecie przeglądarki.

Tym razem wziąłem na tapet rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność. W poniższym spisie znajdziesz kilka wtyczek, które bardzo często wykorzystuję w trakcie pracy i nie ukrywam, że faktycznie są bardzo przydatne.

Zarządzanie czasem, tworzenie notatek, automatyzacja wykonywanych czynności – tych oraz kilku innych kwestii dotyczą wymienione w tym tekście rozszerzenia.

Jeżeli chcesz lepiej wykorzystywać swój czas spędzany przed komputerem, to niniejszy tekst jest właśnie dla Ciebie.

Rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność – 13 propozycji

1. Rozszerzenie Google Keep do Chrome.

Rozszerzenie Google Keep do Chrome

Google Keep jest jedną z najczęściej wykorzystywanych przeze mnie aplikacji na smartfonie. Pozwala na bardzo sprawne zarządzanie przeróżnymi zadaniami, które mam do wykonania.

Z uwagi na to, że jest to usługa Google’a, informacje zamieszczane w Google Keep można bez żadnego problemu przekazywać między różnymi urządzeniami. Oczywiście włączając w to komputery.

To właśnie z tego powodu wykorzystuję Rozszerzenie Google Keep do Chrome. Dodatek ten sprawia, że w bardzo prosty sposób możemy dołączać do naszego konta w Google Keep informacje znalezione w sieci. Zapisywanie linków, tekstów, obrazów, etykietowanie treści – ta bardzo prosta wtyczka charakteryzuje się niezwykle przydatnymi funkcjami.

2. Taco.

Taco

Spis uwzględniający rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność nie może pominąć Taco.

Jeżeli zdarza Ci się korzystać z GitHuba, Gmaila czy też Trello, to Taco wydaje się świetnym rozwiązaniem. Dodatek ten gromadzi w jednym miejscu zadania spośród ponad 40 obsługiwanych serwisów. Są one dostępne w formie pojedynczej karty.

Co więcej, Taco dostępne jest także na urządzeniach mobilnych.

3. Gorgias Templates: Szablony e-mail do Gmaila.

Gorgias Templates: Szablony e-mail do Gmaila

Jeśli często wysyłasz e-maile, w których znaczne części wiadomości powtarzają się, mam dla Ciebie rozwiązanie. Gorgias Templates: Szablony e-mail do Gmaila sprawi, że całe bloki tekstu przywołasz za pomocą skrótów klawiszowych. Dodatek ten oferuje tworzenie spersonalizowanych szablonów, mających wstępnie wypełnioną treść.

Wersja premium umożliwia dodatkowo przesyłanie utworzonych szablonów innym osobom.

Nie ukrywam, że wspomniane rozszerzenie potrafi niezwykle wspomóc pisanie rozbudowanych wiadomości. Wystarczy nieco wprawy, aby skutecznie operować tworzonymi skrótami klawiszowymi w celu ułatwienia sobie pracy.

4. Todoist: Listy zadań z managerem.

Todoist: Listy zadań z managerem

Todoist jest usługą, którą wymieniłem w swoim tekście o najlepszych narzędziach dla blogerów.

Ten rozbudowany i jednocześnie niezwykle przyjazny w obsłudze dodatek pozwala umiejętnie zarządzać czasem. Do najważniejszych jego zalet zaliczają się:

  • łączenie ze sobą poszczególnych zadań
  • dodawanie zadań bezpośrednio poprzez wiadomości e-mail
  • kalendarz, dzięki któremu w prosty sposób można zarządzać cyklicznymi zadaniami
  • otrzymywanie powiadomień SMS (w wersji premium)

Oczywiście nie muszę wspominać, że Todoist obsługiwany jest na wszystkich popularniejszych urządzeniach i platformach.

5. Momentum.

Momentum

Momentum to rozszerzenie dla tych osób, które potrzebują czasem inspiracji do działania.

Wtyczka zastępuje domyślny widok nowej karty w Google Chrome poprzez zupełnie nowy ekran. Znajdują się na nim m.in. aktualna godzina, powitanie, przyjemne zdjęcie w tle, zadanie do wykonania oraz inspirujący cytat.

6. Papier.

Papier

Papier to propozycja dla minimalistów. Ten jakże prosty, acz rewelacyjny dodatek służy do tworzenia szybkich notatek.

Wystarczy, że otworzysz nową kartę i… zaczniesz pisać. To wszystko. Bez żadnych zbędnych fajerwerków utworzysz proste i szybkie notatki.

Papier oferuje funkcję shortcode’ów, dzięki którym w podstawowy sposób sformatujesz tekst m.in. za pomocą pogrubienia, podkreślenia, czy też wyróżnienia go kolorem. Ponadto mamy dostęp do emoji oraz dwóch trybów: dziennego i nocnego.

7. StayFocusd.

StayFocusd

Przyznaj – jak często zdarzało Ci się obiecywać sobie rano, że „ten dzień będzie produktywny”? Na pewno niejednokrotnie pomimo wcześniejszych założeń pod koniec dnia okazywało się, że ostatecznie wyszło inaczej.

Stayfocusd ma zapobiegać takim sytuacjom. To nieco „brutalne” rozszerzenie umożliwia odgórne narzucenie określonego czasu dostępnego na przeglądanie konkretnych stron. Gdy czas mija, dany serwis jest po prostu blokowany.

Jak by tego było mało, możliwości Stayfocusd są zdecydowanie szersze. Możemy blokować nie tylko całe witryny, ale także poszczególne podstrony czy ścieżki w adresach URL. Ponadto możemy odciąć sobie dostęp do konkretnych zasobów – filmów, formularzy itp.

Trzeba przyznać, że jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie.

8. Auto Text Expander for Google Chrome.

Auto Text Expander for Google Chrome

Jak widać, rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność skupione są w szczególności wokół oszczędzania czasu. Nie inaczej jest w przypadku dodatku o nazwie Auto Text Expander for Google Chrome.

Jest to pewna alternatywa do wymienionego przeze mnie wcześniej Gorgias Templates: Szablony e-mail do Gmaila. Jednakże nie skupia się ona tylko i wyłącznie na Gmailu. Owszem, tutaj także możemy tworzyć predefiniowane bloki tekstu, które można przypisywać do różnych skrótów klawiszowych, lecz znajdziemy również kilka dodatkowych, ciekawych opcji.

Wsparcie dla HTML, makra, szybsze wybieranie stron w pasku adresu – te oraz inne funkcje znajdziesz w zaprezentowanym rozszerzeniu.

9. Save to Pocket.

Save to Pocket

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Pocket, to pomimo tego na pewno obiła Ci się kiedyś o uszy nazwa tej usługi.

Save to Pocket, rozszerzenie do Google Chrome, umożliwia zapisywanie elementów (stron, linków) do wyświetlenia ich w innym, dogodnym dla Ciebie momencie. Możesz wrócić do nich, kiedy tylko chcesz – niezależnie od używanego urządzenia, gdyż Pocket działa na wielu platformach.

Dzięki temu masz pewność, że nie „zgubisz” żadnych interesujących materiałów.

10. Take a Break by Eye Care Plus.

Take a Break by Eye Care Plus

Praca wymaga od nas spędzania wielu godzin w skupieniu, w dodatku siedząc. Dlatego też rozszerzenie o nazwie Take a Break by Eye Care Plus zadba o Twoje… zdrowie!

Koncepcja jest bardzo prosta. Wystarczy, że skonfigurujesz kilka opcji we wspomnianym dodatku, aby otrzymywać cykliczne powiadomienia o potrzebie zrobienia sobie przerwy w pracy.

11. OneTab.

OneTab

Użytkownicy Google Chrome najczęściej dzielą się na dwa obozy. Pierwsi wolą minimalizm oraz lubią mieć porządek w zakładkach i kartach. Z kolei ci drudzy bardzo często mają otwartych nawet kilkadziesiąt kart. W takich chwilach prosta nawigacja pomiędzy poszczególnymi stronami bywa kłopotliwa.

OneTab skutecznie ułatwi Ci sprawne poruszanie się między kartami. Wspomniany dodatek łączy wszystkie otwarte karty w listę. Dzięki temu zyskujesz nie tylko porządek, ale również dodatkowe megabajty pamięci.

12. Be Limitless.

Be Limitless

Lista zawierająca rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność nie może obejść się bez Be Limitless.

Jest to dość rozbudowany dodatek, który ma kilka głównych funkcji:

  • przyporządkowywanie poszczególnych stron do różnych „rodzajów spędzania czasu” (np. media społecznościowe, poczta, wyszukiwanie)
  • notatnik
  • listy zadań
  • cykliczne raporty podsumowujące produktywność

Be Limitless jest małym „kombajnem”, w którym znajdziesz naprawdę przeróżne możliwości.

13. Checker Plus for Gmail.

Checker Plus for Gmail

Na koniec rozszerzenie o nazwie Checker Plus for Gmail. Ten bardzo popularny dodatek umożliwia korzystanie z poczty Google’a (choć nie tylko, gdyż można łączyć wiele kont – nawet te, które pochodzą od innych dostawców poczty) bez potrzeby każdorazowego logowania się do Gmaila.

Checker Plus for Gmail oferuje ponadto powiadomienia dźwiękowe, pracę w tle (przy wyłączonym Google Chrome) oraz wiele innych opcji. Koniecznie sprawdź jego możliwości, gdyż nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych dodatków do Google Chrome.

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność

Na produktywność składa się bardzo wiele czynników. Najważniejsze jest to, aby po prostu skupić się na zadaniach, które mamy do wykonania.

W powyższym tekście wymieniłem dodatki, które pozwolą Ci się skoncentrować na pracy lub też uczynią ją łatwiejszą i przyjemniejszą.

Czy masz jakieś swoje ulubione rozszerzenia do Google Chrome zwiększające produktywność, których nie wymieniłem w tym wpisie? Jeśli tak, to koniecznie daj o tym znać w sekcji komentarzy.

Wykorzystane we wpisie grafiki pochodzą z Chrome Web Store.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania? – 12 porad

Poznaj poradnik w kwestii tego, co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania. Dowiedz się podstaw i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak mierzyć skuteczność strony internetowej? – 5 metryk

Sprawdź, jak mierzyć skuteczność strony internetowej. Oto kilka metryk mówiących o tym, co warto zbadać w panelu Google Analytics, aby mierzyć efektywność.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Czy dany temat na wpis blogowy jest odpowiedni? – 7 podpowiedzi

Jak dowiedzieć się, czy dany temat na wpis blogowy jest dla Ciebie właściwy? Czy można zawczasu sprawdzić jego popularność i chwytliwość? Podpowiadamy!