Sklep internetowy i WooCommerce – 9 zalet

WooCommerce to dodatek do WordPressa, pozwalający na rozszerzenie Twojego serwisu o sklep internetowy. Jakie korzyści odniesiesz z używania tego narzędzia?

W 2014 roku platforma WooCommerce odnotowała wzrost sprzedaży detalicznej do prawie 26 miliardów euro. Eksperci e-handlu przewidują, że dochody ze sklepów internetowych wzrosną nawet o 17%. Nie jest to w sumie zaskakujące, ponieważ coraz więcej małych i średnich firm podejmuje decyzję o zmianie swojego biznesu na internetowy.

Jako właściciel firmy nie musisz dużo inwestować, aby posiadać profesjonalny sklep internetowy. WooCommerce został zbudowany na podstawie popularnego systemu zarządzania treścią WordPress. Skoro WordPress, to pewnie już się domyślasz, że sklepy pracujące na tym systemie mają do dyspozycji tysiące wtyczek. Tak, nie mylisz się ani trochę.

Oto 9 powodów, dla których polecamy WooCommerce:

1. Kompatybilność z największym systemem zarządzania – WordPress.

Popularny CMS wspiera obecnie ponad 24% wszystkich stron internetowych na świecie. WooCommerce ma przewagę nad innymi platformami e-handlu, ponieważ dla wielu osób już korzystających z platformy WordPress, ma rozpoznawalny i prosty interfejs. Dzięki temu oszczędzasz czas na naukę nowego systemu e-commerce.

2. Łatwa modyfikacja.

Jest to genialnie przemyślany plugin, który pozwala ustawić sklep internetowy według własnego uznania. Dostarcza sprzedawcom jakość i wiele funkcji, a co najważniejsze jest bardzo bezpieczną platformą e-commerce. Podstawowa wersja jest od razu responsywna oraz pozwala zbudować sklep bez najmniejszego wysiłku.

3. Klarowne statystyki sklepu internetowego.

Wtyczka WooCommerce umożliwia śledzenie wielu aspektów, m.in. statystyk sprzedaży. Ponadto eksponuje najważniejsze wykresy oraz informacje dotyczące klientów, zapasów i zamówień. Jedną z zalet pluginu jest to, że jednym przyciskiem eksportujesz i importujesz dane w formacie CSV, który obsługują wszystkie narzędzia kalkulacyjne, np. MS Excel i Libre Office Calc.

4. Bezpieczeństwo WooCommerce.

Eksperci od bezpieczeństwa zakupów internetowych zbadali każdą linię kodu wtyczki WooCommerce i poświadczyli, że jest to obecnie jedna z najbardziej bezpiecznych opcji w e-handlu dla platformy WordPress. Co prawda dużo zależy też od używanego motywu, ponieważ on potrafi mieć dziury w zabezpieczeniach. Jednak sam skrypt WooCommerce jest bezpieczny.

5. Intuicyjny i prosty panel zarządzania produktami.

Plugin ułatwia zarządzanie wszystkimi aspektami produktów – ceną, zdjęciami, opisem, kosztami dostaw. Pozwala również na monitorowanie zapasów i zaległych zleceń. Umożliwia łatwe płatności internetowe na niemal każdej platformie.

6. Promocje, gratisy i obsługa klienta.

WooCommerce to niezwykle łatwe narzędzie do generowania kodów rabatowych, bonów czy kuponów. Za pośrednictwem wtyczki wyślesz ofertę na skrzynki e-mailowe swoich klientów. Plugin posiada wszystkie niezbędne narzędzia do optymalizacji obsługi klienta i marketingu.

7. Szablony e-mailowe.

Funkcja ta pojawiła się w wersji 2.2 wtyczki. Pozwala na tworzenie ładnych i responsywnych maili w ciągu kilku minut! To narzędzie potrafi również utrzymać w porządku całą rozmowę mailową, co jest ogromną zaletą w przypadku dużej ilości klientów sklepu internetowego. Ponadto umożliwia budowanie automatycznych kampanii reklamowych.

8. Łatwy proces zamówienia.

Dzięki prostej i intuicyjnej procedurze rejestracji, niezwykle przyjaznej dla użytkownika sklepu, WooCommerce staje się kompletnym i pożądanym narzędziem do e-handlu. Niebywałą zaletą pluginu jest to, że nie trzeba być nawet zalogowanym, aby móc w pełni korzystać ze sklepu i zamawiać produkty! Wszystko to sprawia, że wtyczka jest wygodna zarówno dla Ciebie, jak i dla klienta. Czego chcieć więcej?

A, zapomniałbym o najważniejszym…

9. WooCommerce jest darmowy!

Wtyczka stworzona przez ekipę WooThemes została sprzedana operatorowi serwisu WordPress.com. Od początku swojego istnienia, do dziś pobrano ją prawie 4 miliony razy. Według niektórych szacunków, plugin WooCommerce obsługuje ponad 18% wszystkich sklepów online na całym świecie. Najnowsza wersja przynosi wiele nowych i poprawionych funkcji, które z łatwością zwiększają wygodę i praktyczność Twojego sklepu internetowego, a co najważniejsze – pomagają Ci zwiększyć dochody.

Co według Ciebie sprawia, że WooCommerce jest idealną platformą do e-commerce? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Możesz się z nami skontaktować, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wtyczce. Jeżeli już posiadasz sklep internetowy, przeczytaj 5 sposobow na rozszerzenie funkcjonalnosci Twojego sklepu internetowego.

Sklep internetowy i WooCommerce – 9 zalet
Artykuł oceniono na: 4.9 (głosy: 9)

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Spodobają Ci się również: