Sklep internetowy i WooCommerce – 9 zalet

Sklep internetowy z WooCommerce - 9 zalet

W 2014 roku platforma WooCommerce odnotowała wzrost sprzedaży detalicznej do prawie 26 miliardów euro. Eksperci e-handlu przewidują, że dochody ze sklepów internetowych wzrosną nawet o 17%. Nie jest to w sumie zaskakujące, ponieważ coraz więcej małych i średnich firm podejmuje decyzję o zmianie swojego biznesu na internetowy.

Jako właściciel firmy nie musisz dużo inwestować, aby posiadać profesjonalny sklep internetowy. WooCommerce został zbudowany na podstawie popularnego systemu zarządzania treścią WordPress. Skoro WordPress, to pewnie już się domyślasz, że sklepy pracujące na tym systemie mają do dyspozycji tysiące wtyczek. Tak, nie mylisz się ani trochę.

Oto 9 powodów, dla których polecamy WooCommerce:

1. Kompatybilność z największym systemem zarządzania – WordPress.

Popularny CMS wspiera obecnie ponad 24% wszystkich stron internetowych na świecie. WooCommerce ma przewagę nad innymi platformami e-handlu, ponieważ dla wielu osób już korzystających z platformy WordPress, ma rozpoznawalny i prosty interfejs. Dzięki temu oszczędzasz czas na naukę nowego systemu e-commerce.

2. Łatwa modyfikacja.

Jest to genialnie przemyślany plugin, który pozwala ustawić sklep internetowy według własnego uznania. Dostarcza sprzedawcom jakość i wiele funkcji, a co najważniejsze jest bardzo bezpieczną platformą e-commerce. Podstawowa wersja jest od razu responsywna oraz pozwala zbudować sklep bez najmniejszego wysiłku.

3. Klarowne statystyki sklepu internetowego.

Wtyczka WooCommerce umożliwia śledzenie wielu aspektów, m.in. statystyk sprzedaży. Ponadto eksponuje najważniejsze wykresy oraz informacje dotyczące klientów, zapasów i zamówień. Jedną z zalet pluginu jest to, że jednym przyciskiem eksportujesz i importujesz dane w formacie CSV, który obsługują wszystkie narzędzia kalkulacyjne, np. MS Excel i Libre Office Calc.

4. Bezpieczeństwo WooCommerce.

Eksperci od bezpieczeństwa zakupów internetowych zbadali każdą linię kodu wtyczki WooCommerce i poświadczyli, że jest to obecnie jedna z najbardziej bezpiecznych opcji w e-handlu dla platformy WordPress. Co prawda dużo zależy też od używanego motywu, ponieważ on potrafi mieć dziury w zabezpieczeniach. Jednak sam skrypt WooCommerce jest bezpieczny.

5. Intuicyjny i prosty panel zarządzania produktami.

Plugin ułatwia zarządzanie wszystkimi aspektami produktów – ceną, zdjęciami, opisem, kosztami dostaw. Pozwala również na monitorowanie zapasów i zaległych zleceń. Umożliwia łatwe płatności internetowe na niemal każdej platformie.

6. Promocje, gratisy i obsługa klienta.

WooCommerce to niezwykle łatwe narzędzie do generowania kodów rabatowych, bonów czy kuponów. Za pośrednictwem wtyczki wyślesz ofertę na skrzynki e-mailowe swoich klientów. Plugin posiada wszystkie niezbędne narzędzia do optymalizacji obsługi klienta i marketingu.

7. Szablony e-mailowe.

Funkcja ta pojawiła się w wersji 2.2 wtyczki. Pozwala na tworzenie ładnych i responsywnych maili w ciągu kilku minut! To narzędzie potrafi również utrzymać w porządku całą rozmowę mailową, co jest ogromną zaletą w przypadku dużej ilości klientów sklepu internetowego. Ponadto umożliwia budowanie automatycznych kampanii reklamowych.

8. Łatwy proces zamówienia.

Dzięki prostej i intuicyjnej procedurze rejestracji, niezwykle przyjaznej dla użytkownika sklepu, WooCommerce staje się kompletnym i pożądanym narzędziem do e-handlu. Niebywałą zaletą pluginu jest to, że nie trzeba być nawet zalogowanym, aby móc w pełni korzystać ze sklepu i zamawiać produkty! Wszystko to sprawia, że wtyczka jest wygodna zarówno dla Ciebie, jak i dla klienta. Czego chcieć więcej?

A, zapomniałbym o najważniejszym…

9. WooCommerce jest darmowy!

Wtyczka stworzona przez ekipę WooThemes została sprzedana operatorowi serwisu WordPress.com. Od początku swojego istnienia, do dziś pobrano ją prawie 4 miliony razy. Według niektórych szacunków, plugin WooCommerce obsługuje ponad 18% wszystkich sklepów online na całym świecie. Najnowsza wersja przynosi wiele nowych i poprawionych funkcji, które z łatwością zwiększają wygodę i praktyczność Twojego sklepu internetowego, a co najważniejsze – pomagają Ci zwiększyć dochody.

Co według Ciebie sprawia, że WooCommerce jest idealną platformą do e-commerce? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Możesz się z nami skontaktować, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wtyczce. Jeżeli już posiadasz sklep internetowy, przeczytaj 5 sposobow na rozszerzenie funkcjonalnosci Twojego sklepu internetowego.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub OzorowskiJakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

Wczoraj

Długofalowa strategia rozwoju bloga – co warto wziąć pod uwagę?

Na czym polega długofalowa strategia rozwoju bloga? Z jakich kroków powinna się składać? O czym pamiętać? Odpowiadamy na wiele ważnych dla blogerów pytań!

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

5 dni temu

Jak prześcignąć większe firmy w wyszukiwarce Google? – 10 porad

Zastanawiasz się nad tym, jak prześcignąć większe firmy w wyszukiwarce Google? Nie jesteś z góry skazany na porażkę! Sprawdź nasze sprawdzone porady.

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

Tydzień temu

Co zrobić, by treść konwertowała? – 7 sprawdzonych wskazówek

Czym jest konwersja treści? Dlaczego jest istotna dla generowania zysku? Co należy zrobić, by treść konwertowała? W tym wpisie odpowiadamy na te pytania.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

Tydzień temu

Jak nakłonić klienta do kolejnych zakupów? – 16 sposobów

Prezentujemy sposoby na to, by nakłonić klienta do kolejnych zakupów. Zapoznaj się z nimi i spraw, aby Twój sklep internetowy generował większe zyski.

Bartłomiej Kiljan

Bartłomiej Kiljan

2 tygodnie temu

Social-selling, czyli jak skutecznie sprzedawać w social media?

Sprzedaż online to nie tylko własny sklep internetowy. Obecnie duży potencjał kryje się w haśle social shopping. Sprawdź, jak sprzedawać w social media.

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

2 tygodnie temu

Zakładanie własnego bloga – kompendium wiedzy

Czy zakładanie własnego bloga jest trudne? Jasne, że nie! Warto jednak poświęcić czas na zastanowienie się, jak ma on działać i wyglądać. Oto nasze rady.

Michał Ziółkowski

2 tygodnie temu
Zakładanie własnego bloga – kompendium wiedzy