Strona internetowa dla klubu sportowego – co warto na niej mieć?

Strona internetowa dla klubu sportowego - co warto na niej mieć?

Sport jeszcze nigdy nie był tak medialny, jak teraz. Kwoty transferów w wielu dziedzinach sportu z roku na rok są coraz wyższe, a życie zawodników coraz bardziej interesuje ich fanów.

Ogromną rolę ma w tym oczywiście internet, a dokładniej media społecznościowe. Kibicom wszystko wydaje się „bliższe”. Niezwykle mocno angażują się w obserwowanie dziedzin sportu, zespołów, a nawet pojedynczych zawodników.

Dlatego też każda strona internetowa dla klubu sportowego powinna odpowiadać obecnym czasom. Oferować użytkownikom (czyli de facto kibicom) wszystko to, czego oczekują oni od nowoczesnych witryn.

Sprawdź zatem, jakie elementy powinna posiadać skuteczna strona internetowa dla klubu sportowego, aby budziła możliwie największe zainteresowanie wśród odwiedzających.

Ciekawa strona internetowa dla klubu sportowego – 10 szybkich porad

1. Dbaj o częste aktualizacje.

Wierni kibice bardzo mocno utożsamiają się z ulubionymi zespołami.

Chcą więc śledzić każdy ruch zarówno drużyny, jak i poszczególnych zawodników.

Podstawą każdej strony zajmującej się m.in. sportowymi aktualnościami jest regularność. Bez jej zachowania użytkownicy spostrzegą, że takie źródło informacji nie jest zbyt przydatne. Zaczną wtedy szukać alternatywnych miejsc, z których mogliby czerpać najświeższe wiadomości.

Nie zaniedbuj zatem tego, by cyklicznie publikować newsy.

2. Ciekawie przedstaw zespół.

Niejednokrotnie szukamy informacji o jakiejś drużynie. Interesuje nas nie tylko zespół jako całość, lecz także chcemy się dowiedzieć czegoś ciekawego o poszczególnych zawodnikach.

Podstrona poświęcona drużynie również jest tym, co ma w zasadzie każda strona internetowa dla klubu sportowego. Sęk w tym, aby ją atrakcyjnie przedstawić.

Jak tego dokonać?

Wszystko zależy właściwie od kreatywności twórcy. Oprócz suchych, „metryczkowych” faktów oraz zdjęć sztywnych niczym do dokumentów państwowych, z całą stanowczością można pokusić się o coś więcej.

Nietypowe, zabawne fotografie? Ciekawe fakty z życia zawodników? Zabawne ciekawostki? Opcji jest naprawdę sporo.

3. Pamiętaj o wysokiej jakości materiałach.

Każda popularna strona internetowa dla klubu sportowego oparta jest o wysokiej jakości materiały – zdjęcia oraz filmy.

Wszyscy kibice uwielbiają je przeglądać, a skoro materiały te są tak popularne, to serwowanie ich w niskiej jakości jest największym możliwym grzechem.

Pamiętaj też o tym, że nie chodzi tutaj tylko o typową galerię, gdzie zazwyczaj wrzuca się zdjęcia i filmy „jak leci”.

Strony internetowe bardzo często wewnątrz przeróżnych sekcji zawierają różnorakie zdjęcia, których zadaniem jest przykuwać uwagę i czynić witrynę po prostu ładną, klimatyczną. Jeśli wykorzystujesz na niej tego typu grafiki, zadbaj o ich właściwe umieszczenie i prezencję, gdyż bardzo pozytywnie mogą wpłynąć na odbiór całej strony internetowej.

4. Miej kontakt z fanami.

Sukces mediów społecznościowych polega na tym, że umożliwiają interakcje między osobami, które z nich korzystają.

Nie inaczej jest w przypadku „zwykłych” stron internetowych, które również mogą gromadzić swoje własne społeczności.

Sprzyjają temu m.in.:

Staraj się angażować fanów w różne akcje. Dawaj im możliwość wypowiadania się na temat poszczególnych spraw oraz odpowiadaj na komentarze.

5. Prowadź bloga.

Blog jest o tyle wdzięcznym elementem wielu stron internetowych, że zezwala na bardzo dużą swobodę pod kątem publikowanych na nim treści.

Innymi słowy, na blogu można publikować w zasadzie wszystko.

Pamiętaj, że każdy kolejny dodany wpis blogowy sprawia, że Twoja strona internetowa dla klubu sportowego zyskuje kolejny „węzeł” pod postacią następnego artykułu, jaki może zostać znaleziony w internecie przez użytkowników.

Dzięki temu znacznie powiększasz szanse na zwiększenie ruchu pochodzącego bezpośrednio z wyszukiwarki.

Oczywiście ruch można generować także przy pomocy płatnych reklam, lecz jeśli chcesz zaoszczędzić środki, to blog wydaje się świetnym rozwiązaniem. Oczywiście kosztem czasu, jednak coś za coś.

6. Zadbaj o fanów wszelkich statystyk.

Sport to nie tylko rywalizacja, lecz także cała masa historii oraz statystyk. Nie bez powodu od lat ogromną popularnością wśród graczy cieszy się seria Football Manager, dzięki której każdy z nas może wcielić się w rolę menedżera klubu piłkarskiego.

Tak, wykresy i tabelki „jarają” nie tylko graczy, lecz ogólnie wielu kibiców.

Strona internetowa dla klubu sportowego pełna tego typu danych może być nie lada gratką dla osób lubujących się w ich przeczesywaniu.

Dlatego też w miarę możliwości postaraj się gromadzić różne ciekawe dane historyczne, nawet te nietypowe. Być może nawet pod postacią dedykowanej im podstrony? Wszystko zależy od konwencji, jaką przyjmiesz oraz oczywiście od możliwości danego klubu sportowego.

7. Organizuj konkursy.

Nic tak bardzo nie rozgrzewa fanów danej drużyny, jak konkurs z nagrodami.

Zwłaszcza takimi, które są np. sygnowane przez samych zawodników lub pochodzą z jakiejś limitowanej serii.

Konkursy doskonale zwiększają zaangażowanie. Popularyzują media, które je organizują. Sprawiają, że fani toczą na ich temat szeroko zakrojone dyskusje.

Generowane dzięki nim zasięgi przy sprawnie przeprowadzonej akcji potrafią być o wiele bardziej wartościowe niż oferowane za zwycięstwo nagrody. Pamiętaj o tym.

8. Zaprezentuj ostatnie i najbliższe spotkania.

Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to w zasadzie dla wszystkich wiadome, lecz mimo wszystko nie mogło tutaj tej informacji zabraknąć.

Każda strona internetowa dla klubu sportowego musi mieć taką sekcję. Każda.

Tylko od Ciebie zależy, jak ją zaprezentujesz. Zadbaj o jej wygląd i towarzyszące jej funkcje tak, aby użytkownicy szybko i bez problemu mogli czerpać z niej niezbędne informacje.

9. Zorganizuj przestrzenie dla sponsorów.

Strona internetowa dla klubu sportowego jak najbardziej może być tak skonstruowana, aby znalazło się na niej niejedno miejsce na różnego rodzaju banery.

Tym sposobem sponsorzy klubu zyskują możliwość eksponowania swoich treści reklamowych.

Pamiętaj jednak o tym, aby ich rozmiary oraz przede wszystkim umiejscowienie były bardzo przemyślane.

Na pierwszym miejscu musisz brać przecież pod uwagę wrażenia użytkowników z przeglądania strony internetowej. Dodanie zbyt wielu reklam może zupełnie pozbawić ich tej przyjemności oraz – koniec końców – poniekąd zmusić do tego, aby przestali Twoją stronę odwiedzać.

Zatem bierz pod uwagę użyteczność, gdyż to m.in. od jej poziomu zależy to, jak inni odbierają daną stronę internetową.

10. Uczyń stronę przyjazną użytkownikom mobilnym.

Na koniec ponownie jedna ze standardowych porad.

Mimo tego, że już od dobrych kilku lat regularnie przeglądamy internet za pomocą smartfonów oraz tabletów, nadal nagminnie spotyka się strony internetowe kompletnie nieprzystosowane do tych urządzeń.

Treść wychodząca poza ekran, zbyt małe fonty, „rozjeżdżające się” obrazki, konieczność „szczypania” ekranu – wszystko to nadal jest zmorą czasów, które już od dawna określają siebie mianem mobilnych.

Nie popełniaj tych błędów.

Zawsze można także rozważyć opcję stworzenia dedykowanej danej drużynie aplikacji.

Jak powinna wyglądać przyjazna strona internetowa dla klubu sportowego?

Dobra strona internetowa dla klubu sportowego przede wszystkim angażuje fanów i buduje społeczność.

Sprawia, że odwiedzają ją regularnie osoby zainteresowane życiem danej drużyny.

Mam nadzieję, że powyższe porady pozwolą Ci na skonstruowanie witryny, z której kibice będą w pełni zadowoleni.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Porady dotyczące user interface – 7 ważnych kwestii

Oto nasze porady dotyczące user interface, których wcielenie w życie sprawi, że Twoja strona internetowa będzie bardziej przyjazna odbiorcom. Sprawdź je!

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Najczęstsze błędy typograficzne na stronach internetowych

Jakie są najczęstsze błędy typograficzne na stronach internetowych? Dlaczego należy ich bezwzględnie unikać na własnej stronie? Poznaj nasz poradnik.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.