Vademecum każdego blogera – 16 obowiązkowych tekstów

Vademecum każdego blogera - 16 obowiązkowych tekstów

Do tej pory opublikowaliśmy kilkanaście wpisów o tym, jak skutecznie blogować. Jednak wiemy też, że nie każdy ma chęci oraz czas, aby czytać po kolei wszystkie nasze teksty. Dlatego też prezentujemy wpis zbiorczy – vademecum każdego blogera. W tym artykule zbieramy wszystkie nasze teksty dotyczące blogowania do jednego worka. Jeżeli prowadzisz bloga, to z pewnością odnajdziesz tutaj wiele cennych wskazówek!

Vademecum każdego blogera:

1. Porady dotyczące pisania idealnych tytułów na blogu.

6 porad dotyczących pisania idealnych tytułów na blogu

Vademecum każdego blogera nie może się obejść bez informacji o tym, jak pisać idealne tytuły na blogu. Przedstawiamy tutaj sześć porad oraz wskazówek na temat tego, jak stworzyć atrakcyjne nagłówki do wpisów. Mają one przyciągać coraz więcej czytelników i internautów do Twojego bloga. Nie pozwól, aby Twój blog zginął w czeluściach internetu!

2. Jak napisać długi i wartościowych artykuł w jak najkrótszym czasie?

Jak napisać długi i wartościowych artykuł w jak najkrótszym czasie

Czy zdarzyło Ci się słyszeć kiedyś o technice pomidora? Zapewne nie. Wobec tego proponuję Ci wpis Michała Ziółkowskiego na temat tego, jak pogodzić brak czasu z ambitnym blogowaniem. Dowiesz się również tego, jak ekipa MobileTry działa podczas pisania każdego tekstu. Poznasz nasze sposoby na to, aby pisać regularnie od ponad pół roku pomimo bardzo małej ilości czasu z powodu realizowanych przez nas projektów.

3. Odśwież stare wpisy, aby zwiększyć ruch na blogu.

Odśwież stare wpisy, aby zwiększyć ruch na blogu

Blogujemy po to, aby ktoś czytał nasze wpisy. To oczywiste. Dlatego też zawsze chcemy zwiększyć ruch na blogu. Jak to zrobić? Bartłomiej Kiljan trafnie zauważył, że odświeżanie starych wpisów może wygenerować większy ruch na Twoim blogu. Nie zapominaj o starych wpisach, ponieważ może się okazać, że uaktualnienie ich o nowe informacje przyniesie nieoczekiwany wzrost zainteresowania blogiem.

4. Główne grzechy blogerów.

Główne grzechy blogerów

Każdy z nas popełnia błędy i grzechy, więc musimy dołączyć do vademecum każdego blogera wpis o tym, czego wystrzegać się podczas blogowania. Artykuł przedstawia dziesięć grzechów głównych blogerów. Od ignorowania czytelników, do rozwlekania tematu jak spaghetti, aż po brak dbałości o aspekty wizualne. Sprawdź, czy jesteś grzesznikiem! Jeżeli tak, to aniołek podpowie Ci, jak spełniać dobre uczynki w blogosferze.

5. Skąd czerpać inspiracje do tematów na bloga?

Skąd czerpać inspiracje do tematów na bloga

Od zarania dziejów ludziom zawsze ciężko jest utrzymać regularność. Niezależnie czy jest to dieta, czy też pisanie bloga. Brak inspiracji oraz tematu to główny powód braku regularności. Artykuł Bartłomieja Kiljana o tym, skąd czerpać inspiracje na blogu, pomoże Ci przezwyciężyć przestoje. Przeczytaj osiem wskazówek i rad, a nigdy nie złapie Cię blogowa pustka w głowie.

6. Jak zwiększyć produktywność w czasie pracy?

Jak zwiększyć produktywność w czasie pracy

Konsekwentność i opracowanie szczegółowego planu przyczyni się do zwiększenia produktywności podczas pracy. Jak to zrobić? Lista zadań, wielozadaniowość oraz regularne przerwy – wszystko to jest pomocne. Tyczy się to również blogowania, ponieważ wszyscy mamy jakieś obowiązki typu praca lub nauka. Więcej informacji przeczytasz w powyższym artykule Michała Ziółkowskiego.

7. Jak prowadzić bloga? Matt Cutts radzi.

Jak prowadzić bloga - Matt Cutts radzi

W vademecum każdego blogera muszą znaleźć się wskazówki o tym, jak skutecznie prowadzić blog. Jak widzisz, istnieje multum różnych wpisów dotyczących poprawnego blogowania i każdy mówi co innego. Wobec tego przejrzałem kilka artykułów Matta Cuttsa, który jest autorytetem w tej dziedzinie. Następnie wyszczególniłem ważne informacje o tym, jak dobrze prowadzić bloga, aby wyszukiwarka Google była Twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

8. Evergreen content – rodzaje treści wiecznie żywej.

Evergreen content - rodzaje treści wiecznie żywej

Co to jest evergreen content i dlaczego jest ważnym aspektem każdego bloga? Bartłomiej Kiljan spieszy z wyjaśnieniami. Wpis mówi o tym, że ruch na blogu czy stronie internetowej zależy w głównej mierze od treści. Czytając artykuł dowiesz się, jak pisać treści, które niezależnie od czasu będą zawsze aktualne i popularne. Warto posiadać takie wpisy, które mogą zagwarantować stały ruch na stronie internetowej.

9. Lista kontrolna dotycząca skutecznego blogowania.

Lista kontrolna dotycząca skutecznego blogowania

Wpis pokazujący początkowym blogerom oraz tym starszym stażem, o czym pamiętać podczas prowadzenia bloga. Lista kontrolna zawiera 34 kluczowe pozycje, dzięki którym łatwo jest zwiększyć skuteczność Twojego bloga. Na końcu artykułu czeka na Ciebie niespodzianka w postaci listy aż 29 grup na Facebooku, gdzie możesz reklamować każdego rodzaju blogi oraz wpisy. Zapraszam również do zapisania się do grupy prowadzonej przeze mnie – kochamy blogi.

10. Tworzenie nagłówków – wskazówki polecane przez ekspertów.

Tworzenie nagłówków - wskazówki polecane przez ekspertów

Jak się uczyć, to od najlepszych! Wskazówki od ekspertów są niezwykle pomocne podczas tworzenia świetnych nagłówków. Wpis przytacza wypowiedzi autorytetów takich jak Neil Patel czy CoppyBlogger, okraszone naszymi komentarzami.

11. Co wyszukiwarka Google chce widzieć na Twoim blogu?

Co wyszukiwarka Google chce widzieć na Twoim blogu

Jeżeli Twojego bloga nie ma w wyszukiwarce Google na w miarę wysokich pozycjach, to w zasadzie nie istnieje. Zobacz, co możesz zrobić zupełnie samodzielnie, aby Google wyżej indeksowało Twojego bloga. Po przeczytaniu tego wpisu na pewno zmieni się odrobinę Twoje spojrzenie na pozycjonowanie. Dowiesz się także paru technicznych rzeczy, o których nie wolno zapominać.

12. Nagłówki w social media jako metoda generowania ruchu.

Nagłówki w social media jako metoda generowania ruchu

Piękne zdjęcie nie jest głównym czynnikiem, który powoduje kliknięcie linka np. na Facebooku. To właśnie odpowiednie nagłówki pełnią funkcję CTA (wezwania do akcji). Jak przyciągnąć czytelników z mediów społecznościowych? Bartłomiej Kiljan przedstawia czternaście wskazówek oraz autorskie porady od ekipy MobileTry. Jest to obowiązkowa pozycja w vademecum każdego blogera.

13. Jak za darmo wypromować nowego bloga?

Jak za darmo wypromować nowego bloga

Cóż, na pewno nie chcesz wydawać fortuny na promocję bloga. W tym wpisie czeka na Ciebie 6 porad na temat tego, jak zupełnie za darmo promować blog. Wpisy gościnne, pytania, spotkania tematyczne – każdy podpunkt w artykule Michała Ziółkowskiego jest szczegółowo opisany. Serdecznie zapraszam do lektury.

14. Wpisy blogowe, które zwiększają sprzedaż.

Wpisy blogowe, które zwiększają sprzedaż

Niektórzy blogerzy prowadzą bloga wyłącznie hobbystycznie. Z kolei inni po to, aby promować swój biznes – na przykład sklep internetowy. Poznaj osiem kategorii wpisów, które zwiększą Twoją sprzedaż. Ściągawki, pobudki, listy kontrolne oraz eksperckie artykuły – to wszystko znajduje się w vademecum każdego blogera, więc nie może zabraknąć ich i na Twojej stronie.

15. Powody i korzyści jego prowadzenia bloga firmowego.

Powody i korzyści jego prowadzenia bloga firmowego

Każdy nowy wpis to więcej podstron w Google oraz więcej słów kluczowych, które kierują do Twojej strony internetowej. Jednakże blogowanie wymaga poświęceń, zwłaszcza w technicznych i trudnych branżach, a często po prostu brakuje na to czasu. Przekonaj się zatem, jakie zalety i korzyści może przynieść prowadzenie firmowego bloga. W tym tekście uchylamy rąbka naszej redakcyjnej tajemnicy!

16. Najlepsze narzędzia dla blogerów.

Najlepsze narzędzia dla blogerów

Jak uprościć sobie blogowanie i zaoszczędzić cenny czas? Oto lista najlepszych narzędzi dla blogerów. Dzięki nim pokochasz wręcz pisanie w internecie. Mogę też zdradzić, że ulubionym narzędziem, które zajmuje pierwsze miejsce w moim vademecum każdego blogera, jest LanguageTool. Czasem zdarzają mi się różne problemy z interpunkcją, a ta aplikacja internetowa bardzo szybko je wyłapuje. Cóż, bez narzędzi wymienionych w powyższym tekście uzyskanie takiej regularności, jaką prezentujemy obecnie, nie byłoby możliwe.

Jaki jest cel vademecum każdego blogera?

Dodaj ten wpis do zakładek, ulubionych czy też innego miejsca, w którym zbierasz wartościowe materiały. Tekst ten jest doskonałym punktem wyjścia do innych tematów powiązanych z blogowaniem. Jeżeli chcesz poprawić swoje umiejętności tworzenia ciekawych tekstów, zaglądaj tutaj czasem, aby poznać nowe poradniki na temat blogowania.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Beata blog

  Naprawdę cenne oraz wartościowe uwagi

  Odpowiedz
 2. l_siwiec

  Super artykuł. THX!

  Odpowiedz
 3. Paulina

  Lubię blogi z których można czerpać wartościową wiedzę. 🙂 dziękuję

  Odpowiedz
 4. Kasia z Projekt Wnętrze

  Dziękujemy!

  Odpowiedz
 5. Do.brzegu

  Dziękuję za ten artykuł, zwiększyła się moja wiedza, ale i motywacja do dalszego blogowania:-)

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Pierwszy wpis na blogu – na co warto zwrócić uwagę?

Jaki powinien być pierwszy wpis na blogu? Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę? Od czego zacząć? Poznaj nasze wskazówki na ten temat.