5 skutecznych wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów

Zestaw wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów

Swego czasu na łamach naszego bloga Bartłomiej Kiljan opublikował tekst o pozyskiwaniu leadów w internecie. Co prawda wspomniany wpis odnosi się przede wszystkim do generowania leadów drogą telefoniczną, jednak ogółem porusza bardzo ważną kwestię.

Otóż istnieje wiele usług, dzięki którym możesz zamieniać odwiedzających w kupujących.

Wspomniane usługi są zazwyczaj wydawane na wiele platform. Developerzy dbają o to, aby oferowane narzędzia były integrowalne ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami CMS. Nie inaczej jest w przypadku wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów.

Korzystając z fantastycznej cechy WordPressa, jaką jest wsparcie dla tysięcy wtyczek, możesz wyposażyć własną stronę internetową w wiele bardzo przydatnych funkcji.

Sprawdź więc opisy pięciu wybranych dodatków wymienionych w tym tekście. Jestem pewien, że Ci się spodobają.

Lista wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów

1. CallPage.

CallPage WordPress

CallPage jest chyba najbardziej oczywistym narzędziem, jakie przychodzi do głowy, gdy myślimy o generowaniu leadów.

Jak działa CallPage? Zasada jest bardzo prosta:

 1. Użytkownik odwiedza stronę internetową.
 2. Klika (lub dotyka, korzystając z urządzenia mobilnego) przycisk ze słuchawką.
 3. Wpisuje swój numer telefonu w okienko, które pojawia się na ekranie.
 4. System łączy pracownika firmy z użytkownikiem w 28 sekund.

I to wszystko. Rozmowa telefoniczna zostaje nawiązana.

Pomyśl, ile osób mogło potencjalnie zrezygnować z zatelefonowania do Ciebie w ciągu ostatnich miesięcy? Rozwiązanie, jakie proponuje CallPage, pozwala przede wszystkim na przekonanie odwiedzających do tego, aby przeprowadzili rozmowę telefoniczną. Z Tobą lub z Twoim pracownikiem.

Nie da się ukryć, że wielu z nas preferuje właśnie ten sposób komunikacji. To oczywiste, że podczas rozmowy telefonicznej można wymienić zdecydowanie więcej informacji w porównaniu np. do pisania e-maili. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, którym sprawne i szybkie pisanie na klawiaturze sprawia pewne trudności.

Dodatkowo pamiętaj o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii. CallPage jest w pełni dostosowane do różnych typów urządzeń. Okienko, w które należy wprowadzić numer telefonu, dopasowuje się bez żadnego problemu do smartfonów i tabletów.

CallPage na urządzeniach mobilnych

Źródło: Supertłumacz.

Jest to bardzo wygodne, ponieważ gdy przeglądamy internet na komórce i natrafiamy na stronę internetową, gdzie CallPage jest aktywne, możemy bardzo szybko nawiązać kontakt dotyczący istotnych dla nas spraw.

CallPage znajdziemy oczywiście wśród wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów. Panel administracyjny oferuje całkiem sporo możliwości konfiguracji widgetów, jakie mają wyświetlać się na stronie internetowej. Możesz zmienić na przykład:

 • wyświetlany czas, w którego trakcie obiecujesz nawiązać rozmowę (aczkolwiek dowiedziono, że niemal w każdym przypadku będziesz w stanie odpowiedzieć w ciągu około dwudziestu sekund)
 • sposób (moment wyświetlania, umiejscowienie itp.), w jaki widget wyświetla się użytkownikom
 • styl graficzny widgetu (dostępne są opcje predefiniowane, jak i możliwość dodania własnego kodu CSS)

Dostępne są cztery różne pakiety, które różnią się od siebie cenami oraz oferowanymi możliwościami. Zaręczam jednak, że nawet najbardziej podstawowa opcja może znacznie przyczynić się do generowania większej liczby leadów niż wcześniej. Zawsze możesz skorzystać też z oferowanego darmowego okresu próbnego, który w zupełności powinien wystarczyć na podjęcie odpowiedniej decyzji.

Czy warto jest zainteresować się CallPage? Jeśli spełniasz dwa warunki, tzn. masz stronę internetową oraz odbierasz telefony od potencjalnych klientów, to odpowiedź brzmi „tak”.

CallPage dla WordPress

2. Sumo.

Generowanie leadów - Sumo

Tak jak CallPage, również i Sumo używane jest zarówno przez małe strony, jak i największych graczy.

Co stanowi o sukcesie Sumo?

Jest to zestaw aplikacji, które autorzy dzielą na trzy kategorie:

 • generujące więcej leadów
 • przyczyniające się do zwiększonego ruchu na stronie
 • wspierające analitykę

Przyjrzyjmy się każdej z wymienionych kategorii.

W kwestii generowania leadów najbardziej „spektakularnym” dodatkiem jest z pewnością Welcome Mat:

Sumo Welcome Mat

Na powyższym obrazku, po prawej stronie, masz zilustrowany sposób, w jaki wyświetla się „mata powitalna”. Jest to ogromny, zajmujący całą powierzchnię okna roboczego formularz.

Użytkownik może wtedy wykonać jedną z dwóch czynności – podać swój adres e-mail lub odmówić, tym samym klikając odpowiedni przycisk i przechodząc do właściwej zawartości danej strony.

Czy jest to dobre rozwiązanie? Z pewnością znajdą się zwolennicy, jak i przeciwnicy takiego chwytu. Właściciel strony internetowej może być zainteresowany tym rozwiązaniem, ponieważ nie sposób przeoczyć taki formularz. Jednakże należy zastanowić się nad tym, czy nie jest to zbyt inwazyjny sposób na pozyskiwanie leadów.

Trzy pozostałe aplikacje zaliczające się do tych, które mają wspomóc generowanie leadów, to List Builder, Scroll Box oraz Smart Bar. Są to również formularze.

Różnią się od siebie przede wszystkim umiejscowieniem.

List Builder jest standardowym okienkiem pop-up, które ukazuje się na środku ekranu. Scroll Box pokazuje się w prawym dolnym rogu, zaś Smart Bar w formie paska przy górnej krawędzi ekranu. Są to rozwiązania zdecydowanie mniej inwazyjne w porównaniu do Welcome Mat, jednak nadal są to samoistnie wyskakujące okienka, co może drażnić niektórych użytkowników.

Oprócz wyżej wymienionych aplikacji masz do dyspozycji jeszcze siedem innych dodatków, m.in. mapy ciepła oraz narzędzia wspierające udostępnianie treści. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Oczywiście Sumo możesz znaleźć wśród wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów. Po zainstalowaniu dodatku wystarczy zarejestrować konto w usłudze, aby móc zarządzać wszystkimi aplikacjami z jednego panelu administracyjnego.

Sumo dla WordPress

3. OptinMonster.

Leady i OptinMonster

OptinMonster przez wielu uważany jest za uboższego krewnego Sumo z racji nieco mniejszej liczby funkcjonalności, jakie oferuje. Jednak pomimo tego ma swoich gorących zwolenników.

Co umożliwia pakiet OptinMonster?

 • tworzenie własnych formularzy przy pomocy intuicyjnego interfejsu
 • wyświetlanie różnych treści użytkownikom, którzy podejmują zróżnicowane akcje na stronie
 • przeprowadzanie testów A/B
 • szczegółową analizę danych
 • wyświetlanie przeróżnych formularzy (zarówno w formie tradycyjnej, jak i „maty powitalnej” oraz innych typów okienek)

Liczba aplikacji oraz możliwości jest nieco mniejsza niż w przypadku Sumo, jednak OptinMonster wyróżnia się kilkoma funkcjonalnościami, których nie ma konkurencja.

Która z opcji jest lepsza? Wybór należy do Ciebie. Przetestuj oba narzędzia oraz postaw na te, które bardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Oczywiście wśród wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów znajdziesz także dedykowany temu systemowi CMS dodatek.

OptinMonster dla WordPress

4. Leadpages.

Leadpages i generowanie leadów

Jedną z głównych zalet WordPressa jest to, że do absolutnie podstawowych potrzeb w kwestii własnej strony internetowej znajomość jakichkolwiek języków programowania nie jest potrzebna. Niemal wszystko „da się wyklikać”.

To właśnie m.in. z tego powodu popularne są wszelkie page-buildery w stylu Visual Composera. Oczywiście semantyka kodu przy wykorzystywaniu takich dodatków jest na bardzo niskim poziomie, jednak na ten moment nie rozwijajmy tego tematu, gdyż jest to kwestia na zupełnie odrębny wpis.

Dlaczego wspominam o „wyklikiwaniu” przy okazji Leadpages? Otóż usługa ta umożliwia Ci stworzenie własnego landing page’a przy pomocy kilkudziesięciu kliknięć.

W praktyce wygląda to tak: tworzysz własną podstronę, która ma generować leady. Przesuwając odpowiednie bloczki, umiejscawiasz je w pożądanych miejscach. Dodatkowo masz dostępne dla tej podstrony wszelkie narzędzia, które mają analizować jej skuteczność.

Brzmi nieźle? W takim razie zapoznaj się z większą liczbą zalet, którymi charakteryzują się Leadpages:

 • tworzenie własnych landing pages przy pomocy intuicyjnego kreatora
 • zagwarantowana responsywność
 • wszystko wykonujesz poprzez wybieranie odpowiednich bloczków oraz wpisywanie tekstu
 • dostępne szablony nastawione są na uzyskiwanie jak najwyższej wartości współczynnika konwersji
 • dostępność testów A/B
 • integracja z wieloma popularnymi platformami (typu MailChimp)
 • SEO przyjazne robotom wyszukiwarek
 • integracja z WordPressem

Jak widać, Leadpages mają naprawdę dużo zalet. Wszystkie z nich poznasz tutaj: Leadpages Features.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Leadpages wśród wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów. Dodatek udostępniany przez twórców usługi umożliwia Ci bezproblemowe eksportowanie utworzonych podstron do własnego WordPressa.

Jak taką wtyczkę zdobyć?

Jest to dość ważna kwestia, gdyż Leadpages nie udostępniają swojej wtyczki w ogólnodostępnym repozytorium. Aby ją pobrać, musisz założyć konto w usłudze oraz ściągnąć ją z własnego panelu administracyjnego Leadpages.

Leadpages dla WordPress

5. PopUp Domination.

Generowanie leadów poprzez pop-upy

Zdaję sobie sprawę z tego, że tematyka okienek pop-up jest dla niektórych osób nieco „śliska”. Da się znaleźć zarówno wielkich fanów takich rozwiązań, jak i zagorzałych przeciwników.

Do pierwszej grupy zaliczają się przede wszystkim właściciele stron internetowych, którzy liczą na pozyskiwanie wartościowych danych. Z kolei drugą grupę stanowią zazwyczaj zwykli użytkownicy, których denerwuje, gdy coś im „wyskakuje” przed oczami.

Jeżeli jednak chcesz wykorzystać na swojej stronie internetowej różne okienka pop-up, to usługa PopUp Domination wydaje się dobrym wyborem.

PopUp Domination wyróżnia przede wszystkim mnogość opcji, które możesz ustawić dla swoich okienek:

 • kilkadziesiąt predefiniowanych szablonów, które przy pomocy intuicyjnego kreatora możesz dostosować do swoich potrzeb
 • dostosowanie okienek do urządzeń mobilnych
 • wiele typów okienek (m.in. przekierowujące, odliczające czas, „exit popups” itp.)
 • dostępność testów A/B i narzędzi analitycznych
 • mnogość opcji konfiguracyjnych

PopUp Domination może być dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które szukają rozbudowanego narzędzia poświęconego tylko i wyłącznie pop-upom. O ile na przeszkodzie nie stanie cena, ponieważ najtańszy pakiet kosztuje nieco ponad 330 zł rocznie. Jest to kwota dość spora jedynie za funkcjonalność wyskakujących okienek, jednak jeśli jesteś ogromnym fanem stosowania takiego rozwiązania na własnych stronach internetowych, warto jest rozważyć zasadność skorzystania z tej usługi.

PopUp Domination wśród wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów udostępnia również swoje rozwiązanie dedykowane dla tej platformy. Jednak aby pobrać ten plugin, najpierw musisz wykupić tę usługę. Dopiero później otrzymasz dostęp do archiwum, które należy umieścić na własnym serwerze.

PopUp Domination dla WordPress

Zbiór wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów

Istnieje wiele usług, które udostępniają swoje dedykowane wtyczki dla najpopularniejszego systemu CMS, jakim jest WordPress. Ten fakt sprawia, że bez żadnego problemu możesz poprawić osiągi swojego serwisu. Zyskać więcej wejść, zapytań ofertowych, adresów e-mail itd.

Mam nadzieję, że wspomniany zestaw wtyczek WordPress do pozyskiwania leadów sprawi, że szerzej zgłębisz ten temat.

Jeżeli miałbym wskazać swojego faworyta spośród wymienionych w tym tekście usług, bez wątpienia wskazałbym na nasz rodzimy CallPage. Kilku naszych klientów korzysta z narzędzi dostarczanych przez krakowski startup i faktycznie przyczyniają się one do efektywniejszego generowania leadów.

Wpis ten będzie w przyszłości rozbudowywany o kolejne pozycje.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Janusz Kamiński

  Korzystałem się dopiero z Sumo, ale dzięki za przegląd innych wtyczek!

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Michał Ziółkowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.