Jak działa Google AdWords?

Kampania Google AdWords polega na reklamowaniu się w wynikach wyszukiwania Google. Oprócz wyświetlania się reklam w wyszukiwarce istnieje również możliwość pokazywania ich na stronach partnerskich, z którymi Google współpracuje. Jest to bardzo pokaźna ilość stron internetowych, zaś reklamy wyświetlają się wyłącznie na tych, które powiązane są tematycznie z Twoim serwisem. Co ważne, kampania Google AdWords działa w formie PPC (jest to skrót od angielskiego Pay Per Click). Oznacza to, że płatność nie odbywa się za samo wyświetlenie reklamy, a dopiero za kliknięcie w nią. Podsumowując - płacisz dopiero za widoczne efekty!

Co to AdWords

Dla kogo jest Google AdWords?

Reklama w AdWords przeznaczona jest dla każdego, kto posiada stronę internetową i chciałby reklamować swoje usługi lub produkty w internecie. Jedną z najważniejszych cech kampanii Google AdWords jest to, że reklamy wyświetlane są dla konkretnych fraz (tzw. słów kluczowych) wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Oznacza to, że jeśli reklamujesz usługi naprawy samochodów, Twoja reklama pojawia się użytkownikom szukającym właśnie takich usług. Dzięki temu masz pewność, że Twoją stronę internetową odwiedzają konkretne i zdecydowane osoby, nie zaś losowe czy z przypadku.

Dla kogo AdWords

Jak wygląda taka reklama?

Reklama Google AdWords zazwyczaj pojawia się w formie tekstowej. Można używać oczywiście reklam graficznych, lecz najpopularniejsza forma to reklama wyłącznie tekstowa. Składa się z tytułu, który ma za zadanie przykuć uwagę odbiorcy oraz krótkiego jej opisu. Kolejnym elementem jest nazwa strony internetowej. Opcjonalnie można dodać numer telefonu, aby potencjalni klienci od razu dzwonili do Ciebie. Z reklamą w AdWords powiązana jest również usługa Google Merchant Center, która skierowana jest do właścicieli sklepów internetowych. Dzięki niej masz możliwość wyświetlania miniaturek zdjęć swoich produktów bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google.

Jak działa AdWords

Jakie są etapy prowadzonej przez nas kampanii Google AdWords?

Analiza AdWords

Analizujemy rynek

Wykonujemy analizę dotyczącą Twojej konkurencji. Sprawdzamy wybrane słowa kluczowe i analizujemy je pod kątem występującej konkurencyjności. W ten sposób możemy oszacować przybliżone koszty za kliknięcie w kwestii danego słowa kluczowego. Możemy również zasugerować minimalny budżet, jak należy zainwestować, aby reklama była skuteczna. Jest to jeden z najbardziej kluczowych etapów całej kampanii - odpowiednie przygotowanie się do dalszych prac to podstawa.

Jak skonfigurować AdWords

Konfigurujemy kampanię

Tworzymy szczegółową listę słów kluczowych. Grupujemy frazy według kategorii. Dla każdej z nich tworzymy reklamę zawierającą zachęcające opisy. Ustawiamy zasięg wyświetlania reklamy, dobieramy maksymalne stawki za kliknięcie. Tworzymy również cele, aby mierzyć skuteczność prowadzonej kampanii. Ponadto wprowadzamy wykluczające słowa kluczowe, czyli takie, z użyciem których Twoja reklama nie pojawi się. Niweluje to przypadkowe i niepotrzebne kliknięcia reklamy.

Prowadzenie kampanii AdWords

Nadzorujemy przebieg

Wprowadzamy zmiany w kampanii poprzez kontrolę stawek za pojedyncze kliknięcie oraz sprawdzamy słowa kluczowe. Promujemy frazy, które przynoszą największą korzyść oraz modyfikujemy te, które radzą sobie gorzej. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to wprowadzamy nowe, świeże słowa kluczowe. Kontrolujemy również słowa wykluczające, by nie generowały niepotrzebnego ruchu i nie przynosiły strat. Na ten aspekt szczególnie zwracamy uwagę, pozwala on na ścisłą kontrolę budżetu.

AdWords raport

Tworzymy raporty

W trakcie kampanii otrzymujesz od nas raporty z jej przebiegu. Zwyczajowo sporządzamy je raz w miesiącu, jednak w razie życzeń i zapotrzebowania tworzymy je częściej. Standardowy raport zawiera szczegółowe dane, m.in. na temat wyświetleń, częstotliwości klikania w reklamy oraz określa profil odbiorców Twojej kampanii. Otrzymujesz od nas dodatkowo informacje o kosztach i udanych konwersjach, czyli osiągniętych celach. Jest to dobrą miarą sukcesu kampanii.

Jakie korzyści uzyskasz dzięki kampanii Google AdWords?

Oto 3 powody, dla których warto ją przeprowadzić:

01

Nowi klienci

Skutecznie i w krótkim czasie zyskujesz nowych klientów. Kampania AdWords zwiększa ruch na stronie zaraz po jej wystartowaniu.

02

Wiele możliwości

Masz wiele form docierania do odbiorców. Usługa ta daje ogrom możliwości dostosowujących reklamę, a my znamy ich bardzo dużo.

03

Szybkie efekty

W Google AdWords efekty widać od razu – na pozycjonowanie trzeba czasu. To idealne rozwiązanie na szybką kampanię reklamową.

Chcę rozpocząć kampanię Google AdWords

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi trzema ostatnimi artykułami na temat kampanii Google AdWords: