Reklama na Facebooku - czy warto?

Nie da się ukryć, że Facebook jest najpopularniejszym portalem społecznościowym, a ilość jego użytkowników stale rośnie. Tendencja ta utrzyma się z pewnością w ciągu najbliższych lat, ponieważ Facebook stale rozwija się, w dodatku bardzo prężnie. Reklama na Facebooku daje Ci możliwość dotarcia nie do kilku, kilkunastu osób – a to tysięcy nowych odbiorców. Tylko od Ciebie zależy to, ilu użytkowników zobaczy reklamowane przez Ciebie materiały. Dodatkowo, potężną zaletą reklamy na Facebooku jest możliwość wybrania grupy docelowej, do której chcesz trafić. Reklama tylko dla kobiet? Dla fanów motoryzacji? Dla młodzieży? Nie ma problemu, Facebook pozwala skutecznie dotrzeć do określonych grup osób!

Korzyści reklamy na Facebooku

Kto może zobaczyć Twoją reklamę?

Decyzja należy w pełni do Ciebie. Facebook przechowuje ogromną ilość danych o swoich użytkownikach i jak najbardziej możesz to wykorzystać. Tylko od Ciebie zależy, jak będzie wyglądała Twoja grupa docelowa. Masz możliwość wyświetlania reklamy osobom pochodzącym z danego miasta. Dodatkowo możesz skorzystać z wielu opcji demograficznych i pokazywać reklamę dla osób w konkretnym przedziale wiekowym, danej płci, a nawet studiującym wybrany kierunek. Myślisz, że to koniec? Absolutnie nie – Facebook umożliwia nawet dobór grupy docelowej opartej o wspólne zainteresowania. Jak widać, mnogość opcji potrafi nieco przytłoczyć, dlatego każda kampania reklamowa na Facebooku wymaga solidnego przemyślenia.

Odbiorcy reklamy na Facebooku

Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Reklama na Facebooku działa na zasadzie podobnej do tej, którą wykorzystuje Google w jednej ze swoich usług, a mianowicie Google AdWords. Masz dwie możliwości do wyboru: oparcie reklamy o budżet dzienny lub całkowity. W przypadku budżetu całkowitego reklamy po prostu wyświetlają się do czasu, aż saldo na koncie będzie puste. Reklamy oparte o budżet dzienny działają na tej samej zasadzie, ale z małym wyjątkiem – jeżeli limit dzienny danego dnia zostaje osiągnięty, nazajutrz jest on resetowany i reklama wyświetla się dalej, aż do kolejnego osiągnięcia maksymalnej stawki dziennej. Są to dwie różne strategie i każda ma swoje wady i zalety, dlatego z chęcią pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej drogi reklamowania się na Facebooku.

Reklama na Facebooku koszt

Jakie są etapy prowadzonej przez nas reklamy na Facebooku?

Analiza Facebook

Ustalamy schemat kampanii

Tworzymy Twoją stronę na Facebooku, jeżeli z kolei już takową posiadasz – przechodzimy dalej. Następnie wspólnie ustalamy warunki, na jakich ma przebiegać kampania – dobieramy właściwe grono odbiorców. Definiujemy przedział wiekowy, płeć, zainteresowania oraz miejsce zamieszkania Twoich potencjalnych klientów.

Reklama Facebook grupa docelowa

Wybieramy materiały promocyjne

Konieczny jest właściwy wybór tego, co chcesz promować. Może być to strona jako całość, pojedynczy post tekstowy lub zdjęcie – mamy tutaj wiele możliwości. Jest to niezwykle ważne, ponieważ właśnie o ten materiał oparta jest cała kampania reklamowa. Jeżeli jest to post, to musi on być ciekawy. Jeżeli zaś zdjęcie – przyciągające uwagę.

Obserwowanie kampanii na Facebooku

Obserwujemy reakcje

Reklama jest wyświetlana – co dalej? Ważne jest to, co dzieje się na stronie na Facebooku. Twoi odbiorcy trafiają na profil, jednak musisz ich jakoś zatrzymać u siebie. Dlatego też konieczne jest tworzenie ciekawych treści w trakcie trwania kampanii. Dzięki temu można obserwować zachowanie fanów i odpowiednio korygować ustawienia kampanii.

Facebook raporty

Analizujemy wyniki

Po skończonej kampanii przychodzi czas jej podsumowania. Facebook dostarcza rozbudowane narzędzia służące do odczytywania statystyk. Możemy poznać wiele informacji – prócz, oczywiście, ilości kliknięć i nowych polubień, jesteśmy w stanie odczytać chociażby godziny, podczas których reklama budziła największe zainteresowanie.

Jakie korzyści uzyskasz dzięki reklamie na Facebooku?

Poznaj 3 powody, dla których warto zainteresować się nią:

01

Nowe polubienia

Reklama na Facebooku przynosi Ci wzrost ilości polubień, a co za tym idzie - docierasz do większego grona odbiorców.

02

Mnogość opcji

Reklama dla płci, przedziału wiekowego, określonych zainteresowan czy lokalizacji - masz wiele możliwości konfiguracji.

03

Szybkie rezultaty

Reklama na Facebooku działa szybko i skutecznie. Właściwie prowadzona kampania przynosi szybkie efekty.

Chcę skorzystać z reklamy na Facebooku

Na temat Facebooka piszemy bardzo wiele na naszym blogu. Zajrzyj tam w wolnej chwili i zapoznaj się z trzema ostatnimi artykułami, w których poruszyliśmy tematykę Facebooka: