Co to jest responsywność?

Responsywność - co oznacza ten termin?

Projektowanie responsywnych stron www to nic innego jak tworzenie stron internetowych, których układ i wygląd płynnie dostosowują się do rozdzielczości ekranu, na jakim dana strona jest wyświetlana. Strona responsywna wygląda idealnie na laptopie, tablecie oraz na smartfonie. Przeglądając taką stronę nie musisz "szczypać" swojego ekranu palcami, aby powiększać zbyt małe elementy. Od kilku lat Google kładzie ogromny nacisk na to, czy dana strona jest responsywna. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Strona responsywna generuje ruch większy nawet o 30%

Czy wiesz, że nie posiadając responsywnej strony tracisz blisko 30% odwiedzin? To prawie jedna trzecia wszystkich Twoich odbiorców! Ogromny rozwój urządzeń typu smartfon czy tablet wymusił zmiany w budowie stron internetowych. Znaczna ilość użytkowników posiada i chętnie korzysta z przeglądarki internetowej w telefonie. Przewiduje się, że liczba odwiedzin z tego typu urządzeń stale będzie rosnąć.

Warto więc zadbać o stronę internetową, która nie tylko wyświetla się poprawnie na większym ekranie, ale również i na urządzeniach przenośnych, takich jak właśnie smartfon czy tablet. Nie ignoruj tego faktu i miej na uwadze to, że w dzisiejszych czasach responsywna strona internetowa jest koniecznością.

Zyskasz nowych odbiorców, a przez to potencjalnych klientów

Znacząco ułatwisz korzystanie ze strony wielu swoim użytkownikom

Zdobędziesz przychylność Google, ponieważ premiuje strony responsywne

Jakie korzyści uzyskasz dzięki stronie responsywnej?

Oto 3 powody, dla których warto ją mieć:

01

Wygoda użytkowników

Dzięki naszym rozwiązaniom strony internetowe można wygodnie przeglądać na każdym urządzeniu.

02

Więcej odwiedzających

Strony responsywne są chętniej odwiedzane przez użytkowników tabletów i smartfonów.

03

Przychylność Google

Każdy nasz projekt wykonujemy zgodnie z wytycznymi Google, czyli lidera wśród wyszukiwarek.

Responsywność i Google

Dlaczego responsywność wpływa na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce?

Każda strona internetowa oceniana jest przez roboty Google. Z racji tego, że ilość użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych stale rośnie, przydatność stron internetowych oceniana jest również pod tym kątem. Od kwietnia 2015 roku, jeżeli strona internetowa nie jest responsywna, nie występuje w wynikach wyszukiwania Google na urządzeniach przenośnych. Czy warto jest więc tracić użytkowników?

Chcę zamówić profesjonalną, responsywną stronę internetową