Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze? – 6 sposobów

Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze?

Bez wątpienia mogę stwierdzić, że Twitter to doskonała platforma do promowania biznesu, produktów oraz nawet własnej osoby. Zwłaszcza wtedy, gdy jest się osobą publiczną i medialną. Jednakże Twój sukces uzależniony jest w większości od liczby obserwujących. Wobec tego, jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze i zacząć czerpać z tego tytułu korzyści?

Niestety budowanie konta na Twitterze z pokaźną liczbą obserwujących jest czasochłonne i trudne.

Każdy Twój krok i każdy wpis to inwestycja, która może się zwrócić lub też nie. Musisz poświęcić dużo czasu oraz przygotować wiele strategii odnośnie do treści, które będziesz regularnie dodawać na Twittera.

Dopiero wtedy zdołasz przyciągnąć wartościowych obserwujących.

Pamiętaj również, że osiągnięcie sukcesu na Twitterze to nie tylko dodawanie treści, ale i czynny udział w obserwowaniu wartościowych dla Twojego biznesu hashtagów, angażowanie się w odpowiadanie na komentarze użytkowników oraz polemika z innymi profilami na Twitterze.

Dlatego w tym tekście przedstawiam 6 sposobów na to, jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze.

Wpis kieruję do początkujących.

1. Zdjęcie profilowe oraz zdjęcie nagłówka.

Oto najprostszy sposób. Unikalne zdjęcie profilowe oraz nagłówek, które przyciągną uwagę odwiedzających Twój profil.

Dodatkowo Twój profil będzie zdecydowanie bardziej wiarygodny, ponieważ ktoś musiał się napracować, żeby to tak wyglądało.

Musisz wiedzieć, że na Twitterze jest mnóstwo spamerskich kont, które zazwyczaj nie przejmują się takimi rzeczami, jak zdjęcie profilowe czy nagłówek.

Dlatego pozostawienie tych miejsc pustych może przedstawiać Twój profil w złym świetle, a potencjalni odbiorcy z miejsca go odrzucą, ponieważ może wydawać się fałszywy.

2. Nigdy nie zapominaj o #hashtagach.

Na początku zachęcam do przeczytania tego wpisu: kilka faktów o hashtagach.

W skrócie: pomogą Ci one dotrzeć do wielu osób, które dany hashtag z jakiegoś powodu obserwują.

Jeżeli napiszesz w odpowiednim czasie swój post, który będzie zawierał np. infografikę, to wielu użytkowników uzna ją za wartościową. Wobec tego dojdą do wniosku, że warto obserwować Twój profil i otrzymywać powiadomienia na bieżąco o nowych wpisach.

3. Dziel się swoją opinią oraz pytaj innych.

Jeżeli chcesz dodawać tweety tylko dla rutyny, to niestety – w większości przypadków – mija się to z celem.

Zawsze staraj się dodawać tweety, które coś wnoszą. Może być to Twoja opinia na temat jakichś nowinek z branży, pytanie do innego użytkownika Twittera itp.

Zauważysz od razu, że taka forma łatwiej angażuje do rozmowy i dyskusji. Co więcej, Twój tweet może stać się bardzo popularny, a to z pewnością pomoże Ci zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze.

Jeżeli dodasz tweet z tytułem swojego wpisu, to przepadnie wśród wielu takich samych, a użytkownicy szybko o nim zapomną.

4. Unikalny i wartościowy opis konta.

Dla wielu niezdecydowanych użytkowników Twittera Twoja krótka biografia może być kluczowym czynnikiem w kwestii tego, czy dodać to konto do obserwowanych, czy nie.

Sposób na napisanie dobrego opisu konta?

Napisz to, co robisz, w jakiej branży się poruszasz, jakie masz zainteresowania i hobby (oczywiście, jeżeli to profil osobisty; w przypadku, gdy jest to profil firmowy, możesz podzielić się misją firmy). Warto dodać, że możesz tutaj umieścić też hashtag.

Nie zapomnij również dodać linka do swojej strony internetowej oraz informacji o tym, skąd jesteś.

5. Regularność.

Tak jak prawie w każdej sieci społecznościowej, regularność to obowiązek.

Musisz cyklicznie dodawać wpisy na Twitterze. Pomaga to zwiększyć zaangażowanie obserwujących. Jeżeli robisz to tylko raz na jakiś czas, to powiadomienie o nowym poście raczej nikogo nie przekona do większego zainteresowania.

Dobrą praktyką jest dodawanie 3-5 tweetów w przerwach kilkugodzinnych.

Unikaj zwykłego, ordynarnego spamowania. Tweet co kilka minut to prosta droga do utraty obserwujących.

Jeżeli chcesz odpowiedzieć wielu użytkownikom jednocześnie, to po prostu wymień ich w treści swojego tweeta. Nawet jeżeli nie miałeś takiej intencji, to zapobiegnie to spamowaniu.

6. Dodaj do obserwowanych inne wartościowe konta.

Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze? Po prostu zacznij obserwować inne konta z tej samej niszy. Każde takie konto dostanie powiadomienie i w większości przypadków sprawdzi, kto zaczął obserwować i być może zrewanżuje się tym samym.

Jest to również dobry sposób na to, żeby być na bieżąco z tym, co dzieje się np. w Twoim biznesie, ponieważ wiesz, o czym tweetuje Twoja konkurencja lub inne osoby z niszy.

Pamiętaj, żeby obserwować tylko wartościowe konta, ponieważ każdy użytkownik Twittera może podejrzeć Twoją listę obserwowanych kont. Sztucznie dodawanie kogo popadnie, będzie uznane przez użytkowników za brak wiarygodności, a tego nie chcesz.

Dlatego warto zawsze sprawdzić, kto Cię obserwuje. Jeżeli jest to inna firma lub osoba z tej samej niszy, co Ty, to możesz śmiało odwdzięczyć się tym samym.

Dlaczego Twitter, a nie Facebook?

Odbiorcy. Dla początkujących Facebook może wydawać się jedyną możliwością do promowania swojego biznesu, ponieważ wychodzą z założenia, że liczba użytkowników (na Facebooku jest prawie 3 razy więcej użytkowników niż na Twitterze) będzie zawsze przekładać się na konwersje oraz sprzedaż. Dlatego ich obecność na Twitterze sprowadza się do założenia konta i zapomnieniu o nim.

Niejednokrotnie w większości przypadków grupa docelowa może spędzać więcej czasu na Twitterze i właśnie tam powinniśmy skupić swoją uwagę.

I myślę tutaj o wartościowej grupie docelowej dla biznesu.

Dlaczego tak jest?

Użytkownicy Twittera zazwyczaj plasują się w przedziale wiekowym 20 – 40 lat, a właśnie taki wiek dla wielu biznesów jest największą i najlepszą grupą odbiorców.

Osoby w wieku 50 lat lub więcej statystycznie są tylko na Facebooku niezależnie od niszy, ponieważ są zupełnie innym pokoleniem. Dla nich sam fakt istnienia na Facebooku to już coś, a inne social media to czarna magia.

Kolejną interesującą kwestią jest to, że Twitter jest wykorzystywany w większości przez osoby mieszkające w miastach. Dlatego – przykładowo – nowy startup być może lepiej poradzi sobie na Twitterze, ale już np. firma sprzedająca przydomowe oczyszczalnie ścieków powinna skupić się na Facebooku lub nawet zainwestować cały budżet w Google AdWords.

Nie oznacza to jednak, że należy z dnia na dzień rezygnować z promowania swojego biznesu na Facebooku.

Określ najpierw, kim są Twoi docelowi klienci i promuj się tam, gdzie najprawdopodobniej będzie ich najwięcej.

Zatem jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze?

Obecność na Twitterze to dobra strategia, żeby pozyskać wartościowy ruch oraz budować swój indywidualny wizerunek.

Twitter może zmienić postrzeganie Twojej osoby z amatora w profesjonalistę. Wszystko, co musisz zrobić, to regularnie dodawać przemyślane treści i czynnie uczestniczyć w wielu dyskusjach.

Jeżeli uda Ci się zdobyć pokaźną liczbę obserwujących, to okaże się, że Twitter będzie świetnym miejscem do promowania marki, co z pewnością przełoży się na większy procent konwersji oraz sprzedaż w przypadku sklepów internetowych, jak i zwykłych – lokalnych.

Znasz inne sposoby na to, jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze?

Podziel się z nami tą wiedzą w sekcji komentarzy!

  • Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Twitterze? – 6 sposobów
    5 (100%) głosów: 2

  • Tagi:

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub OzorowskiJakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

18 godzin temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

5 dni temu

Co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania? – 12 porad

Poznaj poradnik w kwestii tego, co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania. Dowiedz się podstaw i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Bartłomiej Kiljan

Bartłomiej Kiljan

Tydzień temu

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – 7 porad i przykładów

Sprawdź, jak wykorzystać Instagram w biznesie, aby Twoja marka zyskała większy rozgłos. Zobacz, co możesz wykonać, aby poprawić wizerunek marki w sieci.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

2 tygodnie temu

Jak sprawić, aby użytkownik stał się klientem? – 11 wskazówek

Przeczytaj nasz poradnik w kwestii kroków, jakie trzeba uczynić, by użytkownik stał się klientem. Zacznij przekształcać odwiedziny w realne zyski!

Michał Ziółkowski

Michał Ziółkowski

2 tygodnie temu

Jaką stronę internetową stworzyć? – 12 typów i propozycji

Masz ochotę na nowy projekt, lecz nie wiesz, jaką stronę internetową stworzyć? Rzuć okiem na 12 naszych propozycji. Być może któraś przypadnie Ci do gustu.

Jakub Ozorowski

Jakub Ozorowski

2 tygodnie temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.