Google Merchant Center jako reklama sklepu internetowego

Swoje produkty możesz w bardzo łatwy sposób promować w usłudze Google Merchant Center, która w Polsce nosi nazwę Google Zakupy. Poznaj korzyści tej usługi.

Do korzyści wynikających z reklamowania się w wyszukiwarce Google nie trzeba nikogo przekonywać. Jak wspomniał Jakub Ozorowski w swoim artykule charakteryzującym Google AdWords i Facebook Ads, Google kontroluje około 97% swojego rynku. Bez dwóch zdań, wynik ten robi ogromne wrażenie, więc dlaczego by nie skorzystać z tego udziału poprzez promowanie produktów z własnego sklepu internetowego? Przyjrzyjmy się więc usłudze Google Merchant Center.

Google Merchant Center – prawidłowa konfiguracja

By zacząć korzystać z Google Merchant Center, w pierwszej kolejności należy przygotować plik (np. XML) z produktami, jakie chcesz udostępnić do wyszukania. Warto już w tym momencie nadmienić, że Google kładzie duży nacisk na jakość i przede wszystkim na poprawnie wprowadzone dane do pliku – według określonych zasad. Każdy produkt jest bardzo dokładnie weryfikowany, więc przeprowadzenie tej czynności powierz doświadczonym specjalistom. Mając przygotowany plik, możemy przystąpić do dalszej konfiguracji parametrów konta. Należy m.in. zweryfikować adres strony internetowej, powiązać konto z usługą Google AdWords, wybrać sposób i cenę dostawy oraz najważniejsze – dobrać słowa kluczowe do kampanii reklamowej.

Słowa kluczowe charakteryzują Twoją kampanię. Wpisanie ich w wyszukiwarkę Google skutecznie doprowadzi do wyświetlenia reklamy. Samo wyświetlanie widoku produktów ukazuje się po prawej stronie wyników wyszukiwania. Widnieje tytuł, opis oraz cena produktu. Można tu zauważyć analogię do reklamy Google AdWords – z tą różnicą, że kampania reklamowa w Google Merchant Center zawiera obrazek produktu, co skutecznie przyciąga uwagę potencjalnych klientów.

Google Zakupy – promocja sklepu internetowego

Warto zaznaczyć, że w tej formie reklamy w internecie rozliczasz się za kliknięcia w reklamę. Natomiast samo wyświetlanie reklamy nie uszczupla Twojego budżetu. Jednocześnie należy dodać, że bardzo rzadko zdarzają się przypadkowe kliknięcia (znane z reklam banerowych, wyskakujących nachalnie podczas przeglądania stron internetowych). Tutaj klient jest świadomy, czego szuka w wyszukiwarce i dlatego Twoja reklama skutecznie prowadzi do klientów, którzy szukają konkretnych produktów.

Przy współpracy z doświadczonymi i kompetentnymi specjalistami odpowiednio skonfigurowana oraz prowadzona kampania reklamowa w Google Merchant Center potrafi wpłynąć na odwiedziny Twojej strony o ponad 100%! Nie jest to liczba wyssana z palca, a wyliczony procent na podstawie przeprowadzonych kampanii reklamowych z udziałem specjalistów z agencji interaktywnej MobileTry.

Jeżeli posiadasz sklep internetowy i zastanawiasz się nad sposobami reklamy online, zapraszam do kontaktu w celu przedstawienia naszej oferty i nawiązania współpracy. Jeżeli jednak nie posiadasz sklepu, a chciałbyś taki mieć – jesteśmy w stanie podjąć się stworzenia w pełni nowoczesnego i profesjonalnego sklepu online.

Google Merchant Center jako reklama sklepu internetowego
Artykuł oceniono na: 4.6 (głosy: 11)

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Spodobają Ci się również: