5 prostych zasad na to, aby podwoić skuteczność Twoich e-maili

5 prostych zasad na to, aby podwoić skuteczność Twoich e-maili

Czy wiesz, że w 2015 roku każdego dnia wysyła się ponad 115 miliardów e-maili? Oznacza to, że na jedną osobę przypada 25 wiadomości dziennie! E-mail wciąż pozostaje w ścisłym centrum pod względem strategii marketingowych i generowania sprzedaży. Duże listy mailingowe są bezpieczniejszymi środkami, niż generowanie ruchu na stronie, nad którym nie zawsze masz całkowitą kontrolę. W jaki sposób zwiększyć swoją sprzedaż dzięki e-mailom? Pokażę Ci dzisiaj 5 trików, które spowodują wzrost Twoich zysków.

1. Wysyłaj e-maile w odpowiednim dniu.

Stworzyłeś e-maila z doskonałą ofertą i chcesz go wysłać swoim odbiorcom. Kiedy należy go wysłać, aby mieć największe szanse na to, że użytkownik go odbierze? Tak naprawdę zależy to od Twojej listy mailingowej oraz od zgromadzonej publiki. Jednak istnieją pewne ogólne zasady, o których warto pamiętać. Według badań przeprowadzonych przez GetResponse, najlepszym okresem na wysyłanie maili pod względem ich otwieralności jest środek tygodnia. Dlaczego?

W weekendy oraz w piątki, kiedy ludzie odpoczywają od pracy, wyjeżdżają za miasto lub odcinają się od internetowej rzeczywistości, Twoje maile mają mniejszą szansę na dotarcie do odbiorców. Ponieważ po prostu nie ma ich przy komputerach. W poniedziałek, kiedy wszyscy wchodzą na swoje skrzynki pocztowe, z automatu będą kasować cały spam, który dostali przez weekend oraz bardzo prawdopodobne, że również i Twojego maila. Pamiętaj o tym, próbując podwoić skuteczność Twoich e-maili.

2. Powiedz „nie” bezosobowemu polu „Od”.

Personalizacja wiadomości e-mail zwiększa zaangażowanie odbiorcy. Ludzie odpowiadają – tak jak w normalnej rozmowie – jeżeli wiedzą, z kim rozmawiają i do kogo mają się kierować. Jest to bardzo prosty sposób na poprawienie otwieralności Twoich e-maili. Wystarczy umieścić imię i nazwisko w polu „Od”. Czyje imię i nazwisko powinno się tam znaleźć? Może być to prezes firmy, dyrektor marketingowy lub ktoś, kto jest już znany adresatom. Jest to ważne, jeżeli chcesz podwoić skuteczność Twoich e-maili.

3. Używaj odpowiedniego tematu wiadomości.

Unikaj stwierdzeń „darmowe”, „za jedyne 99zł”, „tylko 10zł”. Nie używaj wykrzyknika na końcu zdania. Antyspamowe filtry są bardzo wyczulone na tego typu e-maile, co spowoduje, że stracisz swoją publiczność tylko dlatego, że został wpisany nieodpowiedni temat wiadomości.

Tutaj masz pole do popisu, aby podwoić skuteczność Twoich e-maili. Składniki dobrego tematu e-maila są różne, ale jedno jest pewne: ludzie nie chcą czytać o Tobie – chcą czytać o sobie. Nie obchodzi ich to, że w Twojej ofercie znajduje się nowy produkt lub usługa. Chcą wiedzieć od razu to, czy w danej wiadomości będzie coś użytecznego dla nich. Staraj się umieścić w treści tematu jakąś ciekawostkę, korzyść lub nawet żart, który zainteresuje Twoich odbiorców.

Pamiętaj również, aby tematach nie używać tzw. przynęty. Twoje e-maile powinny być przemyślane oraz wartościowe pod względem treści. Inaczej ludzie po prostu przestaną Ci ufać.

4. Dodaj załącznik do pobrania.

Dlaczego? E-mail jest doskonałą platformą do wymiany plików. Marketingowe wiadomości zazwyczaj skupiają się na treści e-maila, wzywają do jakichś działań, np. „kliknij tutaj i uzyskaj więcej informacji” albo „skontaktuj się z nami”. Dlaczego by nie dać czegoś innego, oprócz samej treści, swoim odbiorcom?

Jeżeli jesteś fotografem, w załączniku udostępnij kilka swoich zdjęć, które można za darmo wykorzystać na swoim blogu lub na stronie internetowej. Miej to na uwadze, próbując podwoić skuteczność Twoich e-maili.

5. Dostosuj swój szablon do mobilnych urządzeń.

Skomplikowany szablon z mnóstwem zdjęć może przysporzyć wiele kłopotów, zwłaszcza mobilnym skrzynkom odbiorczym. Sprawdź, jak Twoje e-maile wyglądają na smartfonach i tabletach. Dobry szablon powinien być responsywny, czyli taki, który będzie wyglądał idealnie w każdej rozdzielczości.

  • bloki tekstu muszą być przedłużone w pionie, dzięki czemu całą wiadomość będzie można przeczytać przewijając ją w dół
  • przyciski oraz linki powinny być starannie umieszczone, aby uzyskać do nich łatwy dostęp dotykając palcem
  • obrazki oraz teksty należy skrócić zaledwie do istotnych informacji, aby zapobiec nadmiernej rozległości e-maila

Mam nadzieję, że dzięki moim poradom podwoisz skuteczność swojego mailingu. Jeżeli masz jakieś pytania, pytaj śmiało! Wystarczy, że zostawisz komentarz pod spodem.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Spotykane błędy w e-mail marketingu – 8 przykładów

Sprawdź, jakie błędy w e-mail marketingu można popełnić i na co zwrócić uwagę, aby prowadzone działania przyniosły oczekiwane, pozytywne rezultaty.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Jak nakłonić klienta do kolejnych zakupów? – 16 sposobów

Prezentujemy sposoby na to, by nakłonić klienta do kolejnych zakupów. Zapoznaj się z nimi i spraw, aby Twój sklep internetowy generował większe zyski.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Co warto zamieścić w newsletterze? – 11 pomysłów

Jeśli nie wiesz, co warto zamieścić w newsletterze, przychodzimy z pomocą. Dzięki tym wskazówkom dowiesz się, jakie informacje dobrze jest w nim zawierać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Narzędzia pomocne w rozwoju strony internetowej – 11 propozycji

Jakie narzędzia pomocne w rozwoju strony internetowej mogą zmienić oblicze Twojej witryny? W tym wpisie przedstawiamy kilka z nich. Zapoznaj się z nimi.

Michał Ziółkowski

6 lat temu

Newsletter w e-commerce – 11 porad na zwiększenie jego skuteczności

Czym charakteryzuje się skuteczny newsletter w e-commerce? Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym Twoi odbiorcy będą zachwyceni kolejnymi mailami od Ciebie.