5 sposobów na rozszerzenie funkcjonalności sklepu internetowego

5 sposobów na rozszerzenie funkcjonalności sklepu internetowego

Sklep internetowy musi być atrakcyjny dla klientów. Składają się na to wygoda, oprawa graficzna i przede wszystkim funkcjonalności sklepu. Jak je ulepszyć?

1. Zadbaj o różnorodność opcji płatności.

Większość platform e-commerce oferuje własne systemy płatności, które mogą przetwarzać karty Visa czy Mastercard. Pamiętaj jednak, że klienci będą czuć się komfortowo, jeżeli zapewnisz im kilka form płatności, które już znają – np. PayPal, Przelewy24 lub Dotpay. Twoi klienci są przecież bardzo różnorodni, więc nie skazuj ich na korzystanie wyłącznie z jednej opcji. Twoim celem jest zapewnienie im maksymalnej wygody, a tę z pewnością uda Ci się zwiększyć poprzez rozszerzenie funkcjonalności sklepu o różne metody płatności.

2. Zaproś klientów na listę mailingową.

Chcesz sprawić, aby kupujący częściej korzystali z usług Twojego sklepu online? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to upewnij się, że mają możliwość zapisania się do listy mailingowej. Dzięki tej funkcjonalności sklepu będziesz mógł poinformować ich o najnowszych produktach i atrakcyjnych promocjach, a w konsekwencji nawiążesz z klientami pewną więź. To spowoduje, że będą bardziej skłonni zrobić zakupy ponownie właśnie w Twoim sklepie internetowym. Z doświadczenia mogę polecić usługi MailChimp i FreshMail. Są one intuicyjne w obsłudze i mają dużo interesujących funkcji. Już wkrótce na naszym blogu więcej informacji na temat tego, jak skuteczniej pozyskiwać klientów dzięki marketingowi mailowemu.

3. Funkcjonalności sklepu i social media.

Z pewnością przyznasz mi, że skierowanie się do potencjalnych klientów np. poprzez Facebooka może przyczynić się do zwiększenia obrotów w Twoim sklepie. W obecnych czasach integracja sklepu z mediami społecznościowymi to podstawa. W tym celu umieść na swojej stronie przycisk lub widget kierujący prosto na Twój fanpage. Pamiętaj tylko, że powinien on znajdować się w widocznym miejscu. Możesz także zaoferować nowym klientom kupon rabatowy np. w zamian za udostępnienie Twojego produktu na swojej tablicy czy też zwyczajne polubienie Twojego profilu. Jeżeli przykładowo korzystasz z WooCommerce, masz do wyboru wiele wtyczek, które skutecznie rozszerzają funkcjonalności sklepu internetowego.

4. Dbaj o relacje z klientami.

Brzmi jak oczywisty frazes, ale nie zapominaj o tym. Jednym z głównych sposobów na zwiększenie zadowolenia Twoich klientów jest zbudowanie mocnej relacji. Jeżeli umożliwisz im publikację swoich opinii o danym produkcie (zarówno publicznie, jak i prywatnie), pozwoli im to poczuć, że firma szanuje ich zdanie. Warto dodać aplikacje lub rozszerzenia, które pozwolą klientom na zamieszczanie recenzji na temat produktów, które im oferujesz. Wypowiedzi te pomogą innym klientom w podjęciu decyzji w kwestii przyszłych zakupów. Rozważ np. stworzenie opcji ankiety, gdzie klient będzie pytany o to, czy dany produkt spełnił jego oczekiwania – takie funkcjonalności sklepu są jak najbardziej sensowne. Te działania pomogą w dalszym rozwoju Twojej marki i sprawią, że Twoja firma stanie się po prostu godna zaufania. A przecież o to właśnie Ci chodzi.

5. Postaw na Google AdWords i Google Merchant Center.

Para – buch, koła – w ruch! Google AdWords i Google Merchant Center to jedne z najlepszych narzędzi do szybkiego przyciągnięcia klientów do Twojego sklepu internetowego. Warto postawić na marketing w internecie i poświęcić na niego część budżetu – przynajmniej 100zł (słowo przynajmniej jest tu kluczowe, gdyż Google za wydane 100zł dorzuca od siebie dodatkowe 200zł). Co dają takie działania? Obie usługi pochodzą od Google, a z wyszukiwarki należącej do firmy z Mountain View korzystają właściwie wszyscy. Sprawia to, że potencjalny zasięg Twojej reklamy jest ogromny. Na naszym blogu możesz znaleźć kilka wpisów dotyczących Google AdWords i Google Merchant Center.

Przestrzegając tych prostych pięciu zasad rozszerzania funkcjonalności sklepu internetowego, możesz przyciągnąć rzesze potencjalnych klientów i uczynić Twój sklep bardziej skutecznym. Więcej o e-commerce na naszym blogu już wkrótce!

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.