Google Merchant Center jako reklama sklepu internetowego

Google Merchant Center jako reklama sklepu internetowego

Do korzyści wynikających z reklamowania się w wyszukiwarce Google nie trzeba nikogo przekonywać. Jak wspomniał Jakub Ozorowski w swoim artykule charakteryzującym Google AdWords i Facebook Ads, Google kontroluje około 97% swojego rynku. Bez dwóch zdań, wynik ten robi ogromne wrażenie, więc dlaczego by nie skorzystać z tego udziału poprzez promowanie produktów z własnego sklepu internetowego? Przyjrzyjmy się więc usłudze Google Merchant Center.

Google Merchant Center – prawidłowa konfiguracja

By zacząć korzystać z Google Merchant Center, w pierwszej kolejności należy przygotować plik (np. XML) z produktami, jakie chcesz udostępnić do wyszukania. Warto już w tym momencie nadmienić, że Google kładzie duży nacisk na jakość i przede wszystkim na poprawnie wprowadzone dane do pliku – według określonych zasad. Każdy produkt jest bardzo dokładnie weryfikowany, więc przeprowadzenie tej czynności powierz doświadczonym specjalistom. Mając przygotowany plik, możemy przystąpić do dalszej konfiguracji parametrów konta. Należy m.in. zweryfikować adres strony internetowej, powiązać konto z usługą Google AdWords, wybrać sposób i cenę dostawy oraz najważniejsze – dobrać słowa kluczowe do kampanii reklamowej.

Słowa kluczowe charakteryzują Twoją kampanię. Wpisanie ich w wyszukiwarkę Google skutecznie doprowadzi do wyświetlenia reklamy. Samo wyświetlanie widoku produktów ukazuje się po prawej stronie wyników wyszukiwania. Widnieje tytuł, opis oraz cena produktu. Można tu zauważyć analogię do reklamy Google AdWords – z tą różnicą, że kampania reklamowa w Google Merchant Center zawiera obrazek produktu, co skutecznie przyciąga uwagę potencjalnych klientów.

Google Zakupy – promocja sklepu internetowego

Warto zaznaczyć, że w tej formie reklamy w internecie rozliczasz się za kliknięcia w reklamę. Natomiast samo wyświetlanie reklamy nie uszczupla Twojego budżetu. Jednocześnie należy dodać, że bardzo rzadko zdarzają się przypadkowe kliknięcia (znane z reklam banerowych, wyskakujących nachalnie podczas przeglądania stron internetowych). Tutaj klient jest świadomy, czego szuka w wyszukiwarce i dlatego Twoja reklama skutecznie prowadzi do klientów, którzy szukają konkretnych produktów.

Przy współpracy z doświadczonymi i kompetentnymi specjalistami odpowiednio skonfigurowana oraz prowadzona kampania reklamowa w Google Merchant Center potrafi wpłynąć na odwiedziny Twojej strony o ponad 100%! Nie jest to liczba wyssana z palca, a wyliczony procent na podstawie przeprowadzonych kampanii reklamowych z udziałem specjalistów z agencji interaktywnej MobileTry.

Jeżeli posiadasz sklep internetowy i zastanawiasz się nad sposobami reklamy online, zapraszam do kontaktu w celu przedstawienia naszej oferty i nawiązania współpracy. Jeżeli jednak nie posiadasz sklepu, a chciałbyś taki mieć – jesteśmy w stanie podjąć się stworzenia w pełni nowoczesnego i profesjonalnego sklepu online.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Łukasz

  Witam,
  mam pytanie. Wczoraj zintegrowałem swój sklep z Google Merchant pomyślnie, ale nie wpłacałem ani złotówki na ich konto. Czy reklama mojego sklepu i produktów będzie widoczna dopiero jak zasilę konto jakąś kwotą? Wiem, że trochę laickie pytanie, ale jak to mówią „kto pyta nie błądzi” 🙂
  pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • MobileTry logo
   MobileTry

   Tak, reklama będzie widoczna dopiero po wpłaceniu środków. Kampania działa tylko i wyłącznie jak są środki na koncie, w przeciwnym wypadku nie, chyba że została celowo wstrzymana.

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.