Wpisy afiliacyjne, które przynoszą dochody – 5 przykładów

Wpisy afiliacyjne

Liczba wpisów afiliacyjnych na Twoim blogu będzie determinowała, jak dużo zdołasz zarobić. Dobrze napisany wpis może przyciągnąć wielu użytkowników i mieć znaczący wpływ na ostateczną konwersję.

Dlatego trzeba pisać je z głową.

Większość początkujących blogerów uważa, że wpisy afiliacyjne to tylko mała recenzja jakiegoś produktu z dodanym na końcu kuponem.

Jednakże taki wpis jest niewystarczający i zbyt pospolity w dzisiejszych czasach.

Istnieje wiele innych przykładów wpisów afiliacyjnych, które będą przynosić dochody.

Wobec tego, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat marketingu afiliacyjnego i sposobów jego prowadzenia, na początek wyjaśnijmy sobie kilka kwestii.

Czym jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny polega na promowaniu produktów lub usług, a także na zarabianiu prowizji pieniężnej, jeżeli zakup zostanie dokonany za pomocą linku umieszczonego na Twoim blogu.

Czym charakteryzuje się właściwy i wartościowy marketing afiliacyjny?

Oto kilka porad:

 • Ujawniaj swój związek z programami afiliacyjnymi. Upewnij się, że Twoi czytelnicy wiedzą, że dane wpisy traktują o produkcie lub usłudze połączonej z programem partnerskim.
 • Buduj relacje z czytelnikami. Wpisy afiliacyjne to przede wszystkim zaufanie odbiorców do Twojej treści. Pamiętaj, że jeżeli znajomy coś Ci poleca, to zazwyczaj go posłuchasz. Z obcymi osobami jest zupełnie inaczej – zwłaszcza w internecie, ponieważ wiele z nich jest od razu nastawionych sceptycznie. Musisz być szczery w swoich wpisach. Jeżeli produkt jest wart swoich pieniędzy, to wszystko jest ok. Jeżeli podczas Twoich testów nie sprawdził się, nie zapomnij o tym napisać, ponieważ możesz stracić zaufanie swoich czytelników.
 • Buduj ruch organiczny oraz płatny. Więcej ruchu oznacza więcej czytelników, którzy potencjalnie będą chcieli kupić produkt lub podzielić się Twoim wpisem ze swoimi znajomymi, którzy są zainteresowani opisanym produktem lub usługą.
 • Promuj produkty, których często używasz. Jesteś zadowolony ze swojego hostingu? Na pewno mają program partnerski, który pozwoli Ci oszczędzić na serwerze dzięki afiliacji. Jesteś blogerem, który proponuje przepisy na obiad? Pochwal się swoimi kuchennymi garnkami, oczywiście za pomocą linka afiliacyjnego.
 • Bądź szczery. Mów o tym, co Ci się podoba i nie podoba. Bądź uczciwy i buduj zaufanie. Nawet wtedy, gdy produkt jest bublem i nie przyniesie Ci żadnych dochodów, to obiektywna opinia zaowocuje później.
 • Pomyśl, zanim zamieścisz negatywną opinię. Oczywiście, że warto być szczerym, ale najpierw skontaktuj się z daną i firmą i wyjaśnij nieścisłości. Dlaczego? Być może akurat Twój egzemplarz był wadliwy, wtedy możesz poprosić o jeszcze jeden. Może da się w jakiś sposób go naprawić, a może warto pominąć taką recenzję i nie publikować jej w ogóle? Nie ma sensu palić mostów i walczyć zwłaszcza z wielką firmą, która ma duże zaplecze prawnicze.
 • Wybieraj produkty, które rozwiązują problem lub ułatwiają życie. To właśnie ich czytelnicy szukają najczęściej i będą bardziej skłonni wydawać na nie pieniądze.
 • Promuj produkty w różnych przedziałach cenowych. Pamiętaj, że telefon za 1000 zł to dla jednych bardzo dużo, a dla innych to śmiesznie mało, ponieważ oczekują zawsze najwyższej jakości. Dlatego warto zaproponować czytelnikom produkty o różnych rozpiętościach cenowych.
 • Wszystkie linki afiliacyjne muszą być nofollow. Google wie o większości znanych programów partnerskich, ale Matt Cutts radzi, aby i tak każdy link afiliacyjny był okraszony atrybutem nofollow. Wtedy mamy pewność, że płatne linki nie będą wpływały na naszą pozycję w wyszukiwarce.

Rodzaje wpisów afiliacyjnych

Przed wyborem wpisu afiliacyjnego trzeba zastanowić się, kim są Twoi czytelnicy i na jakim etapie zakupów się znajdują.

Żeby ułatwić Ci pracę – istnieją trzy rodzaje czytelników wpisów afiliacyjnych:

 • poszukiwacze
 • analizatorzy
 • zainteresowani kupcy

Tutaj od razu warto zauważyć, że czytelnicy na etapie zainteresowania kupnem będą wykazywać znacznie większy współczynnik konwersji, ale oczywiście będzie ich mniej.

Może się to teraz wydawać nieco skomplikowane, ale wszystko wyjaśni się wkrótce.

1. Wpisy afiliacyjne prezentujące kupony, rabaty.

Słowa kluczowe dla tego typu wpisów zazwyczaj zawierają takie słowa jak kupony, kody promocyjne, rabaty itp.

Są to najbardziej konwertujące wpisy afiliacyjne (wpisy, które przynoszą największy odsetek przyjętego celu).

Dlaczego?

Większość internautów czytających takie wpisy często poszukuje szczególnych kuponów, rabatów do danego produktu, więc nie ma znaczenia, co napiszesz w takim artykule – dla nich będzie najważniejsze pozyskanie kodu rabatowego.

Kiedy dajesz swoim czytelnikom jakiś kod rabatowy, zadbaj o sposób jego przedstawienia. Nie należy go ujawniać od razu, warto na początku ukryć go pod jakimś przyciskiem, który w końcu i tak ich przekieruje na Twój link afiliacyjny.

Wraz z odpowiednim przedstawieniem kodu rabatowego zadbaj o treść wpisu, ponieważ część czytelników (zazwyczaj mniejsza) niekoniecznie wie jeszcze, co to za produkt i potrzebuje obiektywnej recenzji. Naturalnie zadbaj o dobrą optymalizację wpisu.

Tutaj możesz przeczytać, jak napisać poprawnie zoptymalizowany wpis pod kątem SEO.

2. Wpisy afiliacyjne prezentujące recenzję produktu lub usługi.

Na recenzje najczęściej wchodzą użytkownicy, którzy zamierzają kupić dany produkt, ale mają jeszcze wątpliwości, ponieważ istnieje alternatywa, dlatego analizują wszystkie za i przeciw.

Wpisy afiliacyjne prezentujące recenzje produktu lub usługi mniej konwertują od wpisów z kodami rabatowymi.

Jednakże marketing afiliacyjny nie polega tylko na przekazaniu czytelnikowi kodu promocyjnego.

Wpis recenzencki powinien przedstawiać Twoje obiektywne doświadczenia w całym okresie użytkowania produktu.

Wobec tego pierwszą rzeczą podczas tworzenia recenzji produktu afiliacyjnego jest dobra znajomość Twoich czytelników.

Określ, czy użytkownicy chcą produkt dla swojej przyjemności, czy chcą rozwiązać jakiś problem, a może po to, aby zwiększyć swoje dochody.

Po określeniu sensu swojej recenzji będziesz umiał przekonać swoich czytelników, że produkt jest wart uwagi, a Ty oczywiście posiadasz kod rabatowy specjalnie dla nich.

Jeżeli Twoja recenzja nie będzie dawała czytelnikom żadnych wartości, to nie dowiedzą się niczego i będą zmuszeni szukać dalej, przez co porzucą Twoją stronę oraz Twoje wpisy afiliacyjne.

Jeżeli zamierzasz zrecenzować jakiś produkt, to warto skontaktować się z producentem, czy w ramach wpisu udostępni Ci dany towar za darmo na czas testów. Dzięki temu będziesz w stanie napisać najlepszą recenzję bez kosztów własnych.

3. Wpisy afiliacyjne prezentujące porównanie.

Większość blogerów zaniedbuje wpisy afiliacyjne, które porównują kilka produktów.

Słowa kluczowe odnoszące się do porównań np. Asics czy Mizuno mogą w zasadzie nie mieć żadnej konkurencji, a liczba osób wpisujących tę frazę w wyszukiwarkę jest ogromna.

Jeżeli ciężko jest Ci dobrać takie słowa kluczowe, możesz zawsze skorzystać z Google Trends, które zawsze chętnie służy pomocą.

Warto w tym miejscu odwiedzić nasz poradnik o tym, jak korzystać z Google Trends.

Jednakże wpisy afiliacyjne prezentujące porównanie nie są wcale takie proste do napisania. Musisz dosadnie pokazać użytkownikowi, jak dany produkt góruje nad innymi oraz w jakich kwestiach. Warto używać do tego tabel, w których przedstawimy plusy i minusy, a na końcu podsumujemy punkty.

Pamiętaj, aby zachować obiektywność. Większość Twoich czytelników od razu wyczuje, że nakłaniasz ich do kupna akurat tego produktu, który podchodzi pod program partnerski. Niemniej jednak musisz ułatwić im podjęcie odpowiedniej decyzji przez bardzo lekką sugestię.

4. Wpisy afiliacyjne prezentujące alternatywne produkty.

Są to moje ulubione przykłady wpisu afiliacyjnego, który najczęściej daje użytkownikom największą wartość pod kątem jakości.

Dlaczego?

Ponieważ może łączyć w sobie recenzje, porównanie oraz nasze upragnione rabaty.

Wielu internautów codziennie poszukuje alternatyw dla droższych produktów lub usług premium. Nie każdy może pozwolić sobie na produkty z górnej półki, a zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają nowy biznes, gdzie każdy grosz się liczy.

Wpisy alternatywne mają bardzo dużo wspólnego ze wpisami porównującymi. Warto taki artykuł przedstawić w formie tabelki, gdzie wszystkie produkty zostaną zestawione pod kątem funkcji, jakości itd.

5. Wpisy afiliacyjne jako poradniki.

W takich artykułach na początku wyjaśniasz jakiś problem, a później pokazujesz, jak go rozwiązać np. przy pomocy jakiegoś produktu czy usługi premium.

W trakcie pisania delikatnie nakreśl, że np. dana wtyczka premium do WordPressa rozwiązuje problemy i dzięki niej użytkownik osiągnie swój cel, jakim jest umieszczenie przycisków do udostępniania w social media.

Pamiętaj, aby być podczas pisania poradnika bardzo ostrożnym. W końcu piszesz poradnik krok po kroku, który tylko zawiera w sobie linki partnerskie, a nie jest stricte wpisem afiliacyjnym, wobec tego wpis musi rozwiązywać jakiś problem.

Co to są wpisy afiliacyjne?

Przedstawione porady na temat marketingu afiliacyjnego oraz pięć przykładów wpisów partnerskich, które najczęściej konwertują, są wypróbowanymi sposobami na powiększenie swoich dochodów.

Problem dzisiejszych blogów afiliacyjnych jest taki, że bardzo często trzymają się tylko jednej z metod, a ich wpisy stają się nudne i dawno już oklepane przez konkurencję.

Wobec tego, aby nie popaść w monotonię i zwiększyć swoje dochody, postaraj się o dywersyfikację swoich wpisów afiliacyjnych dzięki przedstawionym przykładom.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. kathyleonia

  ja mam kilka współprac na tej zasadzie ale kokosów z tego nie ma…

  Odpowiedz
  • MobileTry logo
   MobileTry

   Cóż, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Liczy się przede wszystkim duży ruch oraz to, aby z takiego ruchu wyciskać maksimum – zachęcać do klikania, odpowiednio organizować treść itp. Zgłoś się do nas, jeśli będziesz chciała popracować nad tą sytuacją – coś zaradzimy. 🙂

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Jakub Ozorowski

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Pierwszy wpis na blogu – na co warto zwrócić uwagę?

Jaki powinien być pierwszy wpis na blogu? Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę? Od czego zacząć? Poznaj nasze wskazówki na ten temat.