Strona internetowa dla firmy budowlanej – 7 rzeczy do zamieszczenia

Strona internetowa dla firmy budowlanej

Firmowa strona internetowa buduje wizerunek marki w sieci. Internauci na ogół nie znają firmy, więc jedyną podstawą do jej oceny jest właśnie strona internetowa.

Jej wizerunek często zależy od tego, jak klienci będą odbierać daną firmę. Jest to niesłychanie ważne, ponieważ ten pierwszy kontakt oraz przyjazne odczucia podczas przeglądania strony wpływają na chęć nawiązania kontaktu.

Poza tym strona internetowa dla firmy budowlanej powinna być właśnie mocno nastawiana na kontakt, ponieważ docelowo jej głównym celem jest przecież generowanie potencjalnych klientów.

Mało kto zechce się skontaktować z firmą, której wizerunek w sieci jest kiepski. Można w takich sytuacjach odnieść wrażenie, że skoro strona jest niezadbana, to sama jakość usług może być również na kiepskim poziomie.

Sprawdź zatem, co powinna zawierać strona firmy budowlanej.

Co powinna zawierać strona internetowa dla firmy budowlanej?

1. Zespół.

Coraz popularniejszym elementem na stronach jest strona zespołu. Marki coraz chętniej dzielą się informacjami o poszczególnych członkach ekipy. Pokazują zazwyczaj dla każdego pracownika zdjęcie osoby oraz krótki, często luźny opis.

Wynika to przede wszystkim z tego, że po prostu za każdą marką stoją jacyś ludzie. To oni poniekąd budują firmę i stanowią o jej sile. W dodatku pokazanie członków zespołu pozwala nawiązać lepszą więź z internautą. W ten sposób marka przestaje być anonimowa i pokazuje, że jest otwarta.

Ponadto często można spotkać tego typu strony ze zdjęciami osób, które są zazwyczaj wykonane w luźnym, wręcz humorystycznym stylu. Efektem tego jest przyjazny odbiór strony i w ten sposób można choć trochę utożsamić się z zespołem.

Dodatkowo możemy na tej podstawie wywnioskować, jak duża jest dana marka. Niektórym klientom zależy na tym, aby trafiać na duże firmy lub wręcz przeciwnie. Także, jeśli posiadasz firmę budowlaną, upewnij się, że Twoja strona ciekawie przedstawia zespół.

2. Usługi, czyli pokaż, czym się zajmujesz.

Strona internetowa dla firmy budowlanej powinna w dużej mierze opierać się o usługi. To one zazwyczaj stanowią główną oś strony i jednoczenie przedstawiają zakres prac, które firma może wykonać.

Tutaj warto przedstawić np. na stronie głównej kilka kafelków ze skróconym opisem usługi i dodatkowo podlinkować to do dedykowanej podstrony. Zazwyczaj tego typu elementy przedstawia się w formie kolumn, np. w dwóch rzędach po trzy usługi w wierszu. Dodatkowo można to uzupełnić obrazami lub ikonami, co poprawi aspekt wizualny.

Może to wyglądać mniej więcej w taki sposób, jak poniżej:

Strona internetowa dla firmy budowlanej - usługi

Grunt, aby przedstawić, czym firma się zajmuje i jaki jest zakres usług, które świadczy.

3. Przekonaj, dlaczego warto skorzystać z usług firmy.

Kolejny istotny aspekt pod kątem użyteczności strony to przedstawienie działu, gdzie zamieszczone będą korzyści współpracy z daną firmą. Użytkownik musi wiedzieć, dlaczego warto skorzystać z usług tej firmy i co otrzyma w zamian.

Może to być terminować realizacji projektu, X lat doświadczenia na rynku, Y zrealizowanych projektów czy jakość usługi. Oczywiście warto tutaj nie koloryzować i przedstawić fakt, ponieważ potem i tak wszystko wyjdzie w praniu.

Takie korzyści również przedstawić mniej więcej tak, jak we wcześniejszym punkcie. Tutaj istotne jest również to, aby przedstawić okres istnienia na rynku, ponieważ w branży budowlanej liczy się bardzo doświadczenie, które zdobywa się latami. Zatem firma, przypuśćmy, z 20-letnim doświadczeniem jest na pewno atrakcyjna w oczach potencjalnego klienta.

4. Zrealizowane projekty.

Strona internetowa dla firmy budowlanej powinna zdecydowanie zawierać swego rodzaju portfolio, czyli zrealizowane projekty lub prace. W ten sposób można autentycznie przedstawić to, co do tej pory firmie udało się wykonać.

Zdjęcia przedstawiające realizacje odzwierciedlają w jakimś stopniu to, co dana firma może wykonać. W ten sposób jesteśmy w stanie ocenić złożoność zrealizowanych prac, ich zakres oraz być może nawet jakość.

Jest to po prostu potwierdzenie tego, co do tej pory udało się firmie wykonać.

Tutaj również fantastycznym rozwiązaniem może być zamieszczanie zdjęć na zasadzie „przed i po”. W ten sposób można zamieszczać zdjęcia np. przed remontem pomieszczenia, a następnie po remoncie.

Tak przedstawione zdjęcie pokazuje postęp prac oraz finalny efekt. Wizualizacja tego typu działa na wyobraźnię, szczególnie właśnie pod kątem remontów. Zazwyczaj remontuje się coś, co jest już w opłakanym stanie. Dlatego końcowy efekt (czyli zdjęcie „po”) będzie zawsze znacznie atrakcyjniejszy.

5. Nastawienie na kontakt.

Strona firmy budowlanej powinna również być nastawiona na kontakt z klientem. Oznacza to, że trzeba zadbać o konwersję strony, aby jak najwięcej odwiedzających chciało nawiązać kontakt z firmą. Tutaj warto zadbać o takie rzeczy, jak:

  • Wyeksponowanie numeru kontaktowego – niech będzie pokazany nad menu strony, w stopce oraz w sekcjach nawiązujących do kontaktu.
  • Ewentualnie warto w ten sam sposób przedstawić adres e-mail – zapewne część użytkowników woli zadzwonić, a część napisać wiadomość e-mail.
  • Standardowy formularz kontaktowy – to kolejny niezbędny element. Zazwyczaj widnieje na podstronie kontaktu. Warto tutaj zamieścić pola, które dadzą nam ogląd na dane zapytanie, czyli oprócz danych kontaktowych poproś o napisanie, o jaki zakres prac chodzi, pod jakim adresem oraz poproś o podanie budżetu. W ten sposób otrzyma się nieco uszczegółowione informacje dotyczące przyszłej realizacji.

Tutaj warto również poinformować o tym, w jakich godzinach najlepiej się kontaktować oraz przede wszystkim, na jakim obszarze firma działa.

Dane kontaktowe a strona internetowa dla firmy budowlanej

Przykład przedstawienia danych kontaktowych. Absolutne minimum, czyli e-mail, telefon oraz adres. Oczywiście przykład jest wizualnie mało atrakcyjny, ale pokazuje, co warto zamieścić.

6. Opinie innych.

Opinie na stronie są potwierdzeniem tego, co do tej pory firma wykonała.

Wybierając firmę w internecie, polegamy jedynie na naszej intuicji. Opinie natomiast są potwierdzeniem, że zrealizowane prace zostały wykonane należycie.

W ten sposób możemy utwierdzać się w przekonaniu, że warto skorzystać z usług danej marki.

Dodatkowo pod kątem wiarygodności warto postarać się pozyskać pisemne referencje, szczególnie jeśli realizuje się projekty dla firm, a nie osób prywatnych. Taka pisemna referencja jest po prostu bardzo autentyczna.

7. Pokaż, jak wygląda współpraca.

Ostatnim elementem, jaki proponujemy do zamieszczenia na stronie firmy budowlanej, jest sekcja zawierająca informację o tym, jak wygląda współpraca.

Jest to czysto informacyjna sekcja, gdzie potencjalny zainteresowany usługą może dowiedzieć się, jak wyglądają poszczególne etapy współpracy. Co jest na początku, a co na końcu oraz jakie są poszczególne kroki itp.

Tego typu elementy mogą być atrakcyjnie przedstawione, więc pod kątem wizualnym warto coś takiego mieć na własnej stronie budowlanej.

Strona internetowa dla firmy budowlanej – co na niej zamieścić?

Strona internetowa dla firmy budowlanej powinna być przede wszystkim informacyjna oraz atrakcyjna wizualnie.

Tutaj warto skupić się przede wszystkim na realizacjach, aby ich prezencja oraz liczba była po prostu dość szeroka.

Warto także zastanowić się nad wspomnianym efektem „przed i po”, ponieważ to świetny sposób na pokazywanie efektów wykonanej pracy.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.