Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? – 9 sposobów

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? - 9 sposobów

Sklep internetowy to świetna alternatywa dla tradycyjnych form sprzedaży. Jest wiele zalet posiadania sklepu online, a ich liczba stale rośnie. Są one przede wszystkim wygodne i można zaoszczędzić wiele czasu, kupując produkty przez internet. Jednak, aby sklep internetowy działał skutecznie, musisz nieustannie o niego dbać. Należy go reklamować i promować. Najogólniej mówiąc, trzeba ułatwić użytkownikowi możliwość znalezienia Twojego sklepu internetowego. Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Sprawdźmy.

Przygotowałem dla Ciebie 9 sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Sposoby te obejmują różne formy reklamy oraz wskazówki dotyczące samego funkcjonowania e-sklepu. Dzięki tym radom z pewnością zwiększysz ruch klientów, co przełoży się na zwiększenie Twojej sprzedaży. Zaczynamy!

1. Wygląd i działanie sklepu.

Pierwszy ze sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, polega na zadbaniu o jego wygląd i działanie. Niby oczywista rada, jednak musiałem o niej wspomnieć, widząc, jak wiele sklepów w internecie jest zaniedbanych po tym względem.

Na co należy zwrócić uwagę?

 • Responsywność – nie posiadając sklepu dostosowanego do urządzeń mobilnych, tracisz odbiorców. To konieczny standard ze względu na rosnąca liczbę użytkowników urządzeń mobilnych. Zapewnij wygodę klientowi, który będzie mógł wręcz z własnej kanapy zamówić Twoje produkty.
 • Obrazy produktów – warto zamieszczać wysokiej jakości zdjęcia, gdyż fotografia produktu to jedna z pierwszych rzeczy, na którą użytkownik patrzy. Na ich brak z pewnością nie możesz sobie pozwolić.
 • Nowoczesny wygląd – sklep nie może odpychać użytkownika ze względu na jego przestarzały wygląd. Trendy projektowania sklepów internetowych nieustannie się zmieniają, więc po kilku latach funkcjonowania sklepu warto go odświeżyć.
 • Nawigacja – podzielenie produktów na kategorie i podkategorie ułatwia poruszanie się użytkownika po serwisie. Warto również wprowadzić filtry, aby w łatwy sposób ograniczać ilość wyświetlanych produktów do tylko tych najbardziej pożądanych.
 • Eksponowanie produktów – klienci lubią mieć gotowe, wybrane produkty rekomendowane przez sklep. Polecane produkty działają korzystnie na odwiedzającego, nakłaniając go do zakupu. Podobnie jest z bestsellerami, które świadczą o tym, że już wiele osób z nich skorzystało. Buduje to w odbiorcy zaufanie do produktu oraz Twojej marki.

Zatem postaw najpierw na atrakcyjny wygląd sklepu internetowe oraz wygodę jego użytkowania. To jeden z pierwszych sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

2. Opisy produktów.

Niechlujne opisy to często zaniedbywany aspekt przez osoby prowadzące sklep internetowy. Szkoda, ponieważ to bardzo duży błąd. Ciekawe opisy przekładają się na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Treść stała się ważnym elementem dla użytkowników internetu. Warto więc zadbać o nią, wdrażając strategię content marketingu. W przypadku sklepu internetowego mowa tu o unikalnych i wartościowych opisach produktów.

Warto nadmienić, że to właśnie opis produktu nakłania do sprzedaży. To również główne źródło informacji o produkcie oraz jego cechach.

a) tworzenie opisów produktów – duży sklep

Niekiedy produktów w sklepie jest bardzo dużo bądź ich rotacja jest tak duża, że stworzenie unikalnych opisów do każdego może okazać się zbyt kosztowne i czasochłonne. W takich przypadkach postaw na którąś z tych rad:

 • wykorzystaj efektowne, ciekawe i nieszablonowe zdjęcie produktu
 • stwórz krótki, lecz zachęcający opis produktu, przedstawiający jego największą zaletę
 • porównaj swój produkt do konkurencyjnego i podkreśl zalety
 • wypunktuj jego główne cechy wraz z dopasowaną ikoną
 • przedstaw korzyści wynikające ze skorzystania z Twojego produktu

b) tworzenie opisów produktów – mały sklep

Jeśli ilość produktów w sklepie jest dostatecznie mała, warto jest stworzyć unikalne opisy, składające się nie tylko z kilku lakonicznych zdań. Z pomocą przychodzi content marketing. Możesz samodzielnie stworzyć wartościowe opisy lub zlecić je profesjonalnej agencji interaktywnej. Stosując content marketing, możesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Dlaczego? Ponieważ, unikalne opisy mogą nakłaniać do zakupu towaru, przedstawiać korzyści czy powody, dla których warto kupić dany produkt. Stawiając na content marketing stawiasz również na pozycjonowanie – co skutecznie zwiększa ruch klientów na stronie. Większy ruch to jeden z najlepszych przepisów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

3. Blog.

Jeśli już piszę o content marketingu, nie mogę nie wspomnieć o prowadzeniu bloga. Wystarczy do tego lekkie pióro oraz doskonała znajomość swoich produktów. To gwarantuje Ci tworzenie świetnych i poczytnych artykułów. Dzięki blogowaniu rośnie szansa na to, że użytkownik znajdzie Cię poprzez wyszukiwarkę Google, która aktualnie promuje ciekawe i wartościowe wpisy dla użytkowników.

Poprzez pisanie w ciekawy sposób o produktach, przedstawiając cechy oraz zastosowanie, rozbudzasz w odbiorcy chęć posiadania takiego produktu. Treść trafiająca do użytkownika może zdziałać cuda, jest to jeden z najlepszych sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

4. Bonusy, promocje.

Kolejnym sposobem na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, jest stosowanie wszelkiego rodzaju bonusów lub gratisów. Słowa takie jak promocja, gratis czy rabat działają na potencjalnego klienta jak magnes. Klienci po prostu kochają promocje i wszelkiego rodzaju gratisy. W przypadku sklepów internetowych najczęstszym bonusem jest darmowa dostawa. Jednak może to być również jakiś rabat na kolejny produkt czy też mały gadżet firmowy. Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Oferując gratisy. Po prostu.

Gratis i promocja - sklep internetowy

Wystarczy zastosować rzucające się w oczy hasło promocyjne, np. „transport gratis!” lub „do każdego zakupu – darmowy bilet do kina!” – prawda, że proste?

5. Opinie.

Warto jest umożliwić użytkownikom dodawanie opinii na temat produktów, które zakupili w Twoim sklepie internetowym. Przychylne opinie czy oceny budują zaufanie wśród Twoich klientów. Bardzo często, zanim użytkownik zdecyduje się na zakup towaru poprzez internet, szuka o nim opinii (może również trafić na Twój blog, zachwalający dany produkt). Pozytywne słowa stanowić będą dla klienta dowód na to, że produkt jest dobry oraz wart uwagi. Budowanie opinii to kolejna rada na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

6. Newsletter.

E-mail marketing, szczególnie w przypadku sprzedaży produktów online, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Newsletter z kartą produktów to świetna okazja na przypomnienie i zaprezentowanie klientom Twoich najciekawszych produktów. Nie traktuj tego jak spam, ale możliwość komunikacji pomiędzy Tobą a klientem. Skuteczność e-mail marketingu potwierdza wiele statystyk. Przeczytaj mój poprzedni wpis na temat budowania bazy mailingowej i przekonaj się, że to wcale nie jest takie trudne. Wbrew pozorom, e-mail marketing to doskonały sposób na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

Newsletter - zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

Powyżej przykład zastosowania e-mail marketingu, źródło: Szafomania.

7. Google AdWords i Google Merchant Center.

Kolejna wskazówka na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, to postawienie na kampanię reklamową przy użyciu wyszukiwarki Google. Dla Ciebie polecałbym kampanię w usłudze Google Merchant Center, która jest swego rodzaju rozszerzeniem usługi Google AdWords. O co chodzi? Już wyjaśniam.

Użytkownik szuka danego produktu, wpisując w wyszukiwarkę Google konkretne hasło, np. „biokominek Zuzia”. Prócz naturalnych wyników, wyświetlają się też płatne reklamy. Po prawej stronie mamy reklamy produktów sklepów internetowych. Przedstawione są one w postaci obrazka i krótkiego opisu. Dzięki temu użytkownik już z poziomu wyszukiwarki może trafić na Twoją stronę. Widok zdjęcia produktu działa zachęcająco na odbiorcę.

Google Merchant Center

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Na przykład poprzez reklamę. Kampania w Google Merchant Center jest świetnym tego przykładem. Możemy poprowadzić skuteczną reklamę dla Ciebie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami.

8. Media społecznościowe.

Ogromne pole do popisu dają Ci wszelkiej maści serwisy społecznościowe. Facebook jest tego najlepszym przykładem. Dzięki skutecznym postom czy akcjom społecznościowym jesteś w stanie docierać do nowych odbiorców.

Warto dodać, że Facebook oferuje płatne promowanie Twoich postów, wykorzystując usługę reklamy na Facebooku. Stawiając na tę platformę, zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym może nastąpić niedługo po wystartowaniu kampanii.

Główną zaletą reklamy na Facebooku jest możliwość dotarcia do ściśle określonej grupy docelowej. Na przykład, reklamując sklep z sukienkami, możesz określić taką grupę odbiorców: kobieta, w wieku od 25-30 lat, z Poznania, lubiąca zespół Queen, o zainteresowaniach związanych z turystyką. Spójrz, do jak ścisłej grupy odbiorców możesz trafiać! A zatem poznajesz kolejny sposób na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

9. Pozycjonowanie.

Ostatnim sposobem na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, jest pozycjonowanie. Jest to szereg działań mających na celu wypromowanie Twojej witryny na jak najwyższą pozycję w rankingu wyszukiwarek internetowych. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż najbardziej znaczących miejsc w rankingu jest tylko dziesięć, a chętnych na nie mamy tysiące, a nawet miliony. Dlatego też zadanie to powinno się powierzyć specjalistom.

W moim odczuciu pozycjonowanie to podstawowy sposób na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Jednak z tego zestawienia, niewątpliwie najdroższy.

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? – podsumowanie

Szybki przegląd treści tego artykułu:

 1. Zadbaj o nowoczesny wygląd oraz wygodę użytkowania sklepu.
 2. Dopracuj opisy produktów.
 3. Załóż bloga firmowego.
 4. Stosuj promocje i gratisy.
 5. Wprowadź system opinii.
 6. Zacznij budować bazę mailingową.
 7. Wystartuj z kampanią reklamową Google Merchant Center.
 8. Wykorzystaj media społecznościowe.
 9. Pozycjonowanie – zadbaj o widoczność w wyszukiwarkach.

Zaprezentowałem Ci 9 sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Pokazałem Ci techniki zarówno płatne, jak i darmowe, które można wykonać samodzielnie. Wybranie kilku z nich na pewno przełoży się na sukces Twojego e-sklepu. Jeśli interesuję Cię któraś z powyższych metod, a nie masz czasu lub umiejętności, aby ją wdrożyć, zleć nam szybką wycenę.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Jola

  Przede wszystkim – automatyzacją. Jeśli prowadzisz sklep i cały dzień spędzasz na generowaniu listów przewozowych i wystawianiu dokumentów sprzedaży, nie znajdziesz czasu na skalowanie biznesu. Rzuć okiem na narzędzia do automatyzacji procesów, np. xSale, BaseIinkre itd. Wiele firm tak właśnie optymalizuje sprzedaż i ma dzięki temu czas na aspekty wymienione w poście.

  Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Pierwszy wpis na blogu – na co warto zwrócić uwagę?

Jaki powinien być pierwszy wpis na blogu? Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę? Od czego zacząć? Poznaj nasze wskazówki na ten temat.

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Regularność w blogowaniu – jak ją wypracować i utrzymać?

Dlaczego regularność w blogowaniu jest tak ważna? W jaki sposób ją wypracować, a następnie utrzymać przez kolejne lata? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania? – 12 porad

Poznaj poradnik w kwestii tego, co warto wiedzieć przed zleceniem pozycjonowania. Dowiedz się podstaw i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.