Co powinna zawierać strona internetowa dla kancelarii adwokackiej?

Co powinna zawierać strona internetowa dla kancelarii adwokackiej?

Strona internetowa musi przede wszystkim czemuś służyć. Musi posiadać jakiś cel oraz go realizować.

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej powinna więc przede wszystkim nakłaniać do kontaktu oraz – tym samym – zachęcić do skorzystania z usług. Trzeba więc jasno przedstawić ofertę oraz pokazać potencjalnemu klientowi, że warto wybrać akurat tę firmę, a nie inną.

Ważne w tej kwestii będą więc wszelkie elementy, które mogą budować zaufanie na stronie. Słowo „zaufanie” jest tutaj akurat bardzo istotne, ponieważ tak naprawdę same usługi kancelarii są dość poważną sprawą. Z pewnością nikt nie chce powierzać prywatnych wydarzeń w ręce kogoś, kto nie buduje poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania.

Poznaj zatem różne elementy, które warto zamieścić na stronie kancelarii w celu efektywniejszego działania.

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej – kluczowe elementy

1. FAQ, czyli powielające się pytania.

Potencjalny klient z pewnością ma wiele pytań. Tym bardziej, jeśli z usług kancelarii nigdy w życiu nie korzystał.

Warto więc rozważyć zamieszczenie na stronie tzw. FAQ, czyli miejsca, w którym będą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Taka strona ma na celu zebranie podstawowych informacji w jednym miejscu, aby otrzymać coś w rodzaju bazowego kompendium wiedzy.

W ten sposób użytkownicy mogą zapoznać się z wieloma kwestiami, zanim zadadzą pytanie. Taka strona to również oszczędność czasu na wielokrotnie pojawiające się pytania ze strony klientów.

2. Unikaj obrazów stockowych.

Stockowe fotografie są wygodne. Kupujemy wybrane zdjęcia i praktycznie możemy je dowolnie wykorzystywać np. właśnie na stronie kancelarii. W dodatku ofert w kwestii zdjęć jest tak dużo, że praktycznie można przebierać dowolnie w rodzajach postaci, kadrach czy elementach znajdujących się na obrazie. Jest jednak pewien problem.

Sztuczność.

Takie zdjęcia zazwyczaj wyglądają sztuczne. Szczególnie jeśli są to zdjęcia różnych osób. Piękne uśmiechy z nienaturalnie białym uzębieniem, nienaganne tła, perfekcyjne kadry itd. Wszystko idealne, aż za bardzo.

Niestety, lecz tak odbierane zdjęcia nie budują pozytywnego wizerunku, który przecież ma być autentyczny oraz wiarygodny.

Oczywistym faktem jest to, że własne zdjęcia przedstawiające zespół czy prawników zdecydowanie bardziej trafiają do świadomości internautów. Prezentacja własnej osoby na zdjęciu to najlepsza droga do wyboru, jeśli chodzi o obrazy na stronie.

Owszem, jest z tym więcej zamieszania, ponieważ trzeba wynająć fotografa czy też biuro, lecz trud włożony w takie zdjęcia przekłada się z powodzeniem na końcową jakość.

Szczególnie jeśli mówimy o usługach, w których duże znaczenie ma właśnie człowiek.

3. Konieczne pokaż zespół prawników.

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej powinna również zawierać typową stronę „O nas”. Jest to niezbędne, ponieważ w końcu chcemy powierzyć własne sprawy osobie trzeciej. Naturalne jest to, że chcemy choć w minimalnym stopniu poznać sylwetkę danej postaci. Do tego właśnie służy taka strona.

Warto tu przedstawić pokrótce członków zespołu, zarząd oraz wszelkie osoby, które mają po prostu kontakt z klientem.

Warto również pokazać tutaj elementy z życia prywatnego – nie skupiać się ściśle na wypisywaniu specjalności, lecz również zaprezentować się z tej prywatnej, ludzkiej strony, w której wspomniane będzie o hobby, jak i pasjach. Naturalnie całość powinny tutaj wieńczyć zdjęcia – zgodnie z wcześniejszym punktem.

4. Buduj zaufanie poprzez blogowanie.

Blog na stronie kancelarii prawniczej niesie za sobą szereg korzyści.

Przede wszystkim jest to doskonałe miejsce do pokazania, że dysponuje się wiedzą. W ten sposób użytkownicy kreują autorów wpisów na autorytety.

Ponadto blog to pokazanie otwartości na dzielenie się wiedzą. Widać więc pozytywny wydźwięk ze strony marki.

Co więcej, blogowanie to również świetny sposób na cenny ruch z wyszukiwarki internetowej, co w przypadku branży prawniczej jest szczególnie istotne ze względu na sporą konkurencję w sieci.

Tak więc blog może być świetnym wsparciem w działaniach SEO, jak i w kreowaniu pozytywnego oraz autentycznego wizerunku wśród odwiedzających użytkowników.

5. Postaw na angażujące porady online.

Obok bloga świetnym rozwiązaniem są swego rodzaju porady prawnicze online, gdzie – przykładowo – użytkownicy zostawiają pytania, na które raz na jakiś czas marka będzie odpowiadać.

Jest to świetny sposób na budowę zaangażowania wśród odbiorców oraz sposób na wyróżnienie się spośród innych stron. W dodatku takie drobne pytania zacieśniają więź z marką.

Z kolei użytkownik, który choć raz skorzystał z takiej porady, z pewnością wróci ponownie w przypadku, gdy znowu będzie mieć problemy – nawet te bardziej złożone. Jest to z pewnością dobry krok do budowy potencjalnych klientów poprzez stronę.

6. Stosuj przyjazny język bez trudnych słów.

Branżowy język jest trudny. Rozumieją go tylko osoby, które po prostu mają obeznanie w danej dziedzinie.

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej może więc w łatwy sposób przedobrzyć w kierunku stosowania zbyt trudnego słownictwa. Trzeba zatem znaleźć ten złoty środek, aby pogodzić zwroty branżowe z takimi, które zrozumie klient.

Pamiętaj również, że strona internetowa ma służyć właśnie przede wszystkim użytkownikom. Zawiłe sformułowania niekoniecznie są dobrym rozwiązaniem, które zachęci do interakcji ze stroną. Także lepiej przedstawić coś prostym językiem, lecz zrozumiałym, niż wyszukanym, który jedynie zniechęci potencjalnego klienta.

7. Zamieść opinie czy też referencje.

Budowanie zaufania poprzez stronę w dużej mierze odbywa się właśnie za pomocą opinii lub referencji. Przy pierwszym kontakcie klienta z marką, ten nic praktycznie o firmie nie wie. Musi więc w jakimś stopniu zaufać danej usłudze lub dowiedzieć się nieco więcej informacji.

Dlatego też opinie są świetnym sposobem na to, aby pokazać oraz potwierdzić to, że oferowane usługi są warte zaufania. Poznawanie pozytywnych wygranych spraw oraz czytanie dobrych doniesień o firmie buduje poczucie pewności, że jest to akurat ta firma.

Utwierdza to nas w przekonaniu, że podejmujemy dobry wybór. Także ten element na stronie powinna zawierać każda prawnicza strona internetowa.

Przeczytaj szerzej na temat sposobów na gromadzenie opinii w internecie w naszym innym artykule.

8. Zadbaj o prezentację oferty.

Strona internetowa dla kancelarii powinna klarownie przedstawiać ofertę. Wszelkie informacje powinny być uporządkowane i przedstawione w taki sposób, aby można było je łatwo odczytać. Unikaj więc obszernych bloków tekstu, które trudno się czyta i są mało zachęcające wizualnie. Lepiej coś wypunktować lub przedstawić w tabeli, gdzie łatwiej wszystko zeskanować wzrokiem.

Oczywiście postaraj się, aby każda strona ofertowa miała odniesienie do miejsca, gdzie można nawiązać kontakt. Przyciski CTA sprawdzą się tutaj doskonale, aby przekierować z oferty do strony kontaktu.

Przeczytaj nieco więcej informacji na temat prezentacji oferty na stronie w naszym innym wpisie.

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej – co powinna zwierać?

Jak można zauważyć, strona internetowa dla kancelarii adwokackiej nie musi zawierać jakichś innowacyjnych rozwiązań, które nakłonią do skorzystania oferty.

Warto tutaj postawić przede wszystkim na sprawdzone i skuteczne działania, które przyniosą efekt.

Kluczowe jest zaprezentowanie referencji, pokazanie zespołu oraz własnych zdjęć. Te trzy elementy są filarem budowania zaufania, a właśnie strona kancelarii takie elementy musi uznawać za priorytet.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

  1. Jerzy

    Akurat się zastanawiałem ostatnio, co można zrobić ze stroną np. radców prawnych 🙂 dzięki za wartościowe podpowiedzi 😉

    Odpowiedz
Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.