Poznaj korzyści reklamy na Facebooku – oto 9 zalet

Poznaj korzyści reklamy na Facebooku

Reklama w internecie jest dość obszernym tematem. Na rynku bowiem istnieje co najmniej kilka rozwiązań, które można sprawdzić.

Mogą to być np. content marketing, SEO, e-mail marketing, Google Ads itd. Ogółem jest kilka dróg do wyboru.

Ponadto każde rozwiązanie ma swoje zalety, ale i również wady – jak właściwie większość rzeczy. Na ten czas skupmy się na reklamie w mediach społecznościowych, a właściwie w najpopularniejszym serwisie. Mowa oczywiście o Facebooku.

Sprawdźmy więc, czy warto reklamować się na Facebooku oraz co taka reklama może nam dać.

Jakie są korzyści reklamy na Facebooku? – poznaj 9 zalet

1. Ogromna społeczność.

Facebook ma tę przewagę, że jest po prostu bardzo popularny. Hasło „nie ma Cię na Facebooku, więc nie żyjesz” nie wzięło się z przypadku. To medium społecznościowe ma miliardy użytkowników. Pod koniec 2018 roku liczba aktywnych kont wynosiła około 2,4 miliarda. Ta liczba robi ogromne wrażenie. Już sam fakt istnienia wielkiej społeczności jest ogromną zaletą reklamy na Facebooku.

Tym bardziej że serwis ten wymusza na użytkownikach aktywność. Posiadanie konta zazwyczaj oznacza różne działania – przeglądanie tego, co robią inni, śledzenie aktywności oraz komentowanie to główne funkcje, które mobilizują do interakcji. Stąd też można z reklamą trafić do całkiem sporego grona odbiorców.

2. Stosunkowo tania forma reklamy.

Trzeba przyznać, że taka reklama jest stosunkowo tania w porównaniu do innych form. Ogółem kwestia reklamy w internecie oczywiście nie jest tanią sprawą, lecz patrząc na wszystkie możliwe sposoby, to w moim subiektywnym odczuciu Facebook wypada najlepiej w stosunku do możliwości względem ceny.

Przykładowo za niewiele ponad 100 zł można dotrzeć do około 3 tys. odbiorców. Takie liczby wydają się dość rozsądne i realne.

3. Można osiągać szybkie i dobre efekty.

Kolejny plus reklamy jest taki, że efekty są natychmiastowe. Tu po zleceniu reklamy praktycznie od razu pokazuje się ona odbiorcom. Można więc szybko i skutecznie pozyskać klientów.

Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy akurat mamy jakąś akcję promocyjną. W ten sposób można szybko poinformować o tym fakcie innych, docierając do nich z reklamą. Jest to zatem szczególnie ważne dla tych marek, które nie są popularne i jeszcze nie zbudowały swojego stałego grona fanów.

Jak widać, korzyści reklamy na Facebooku prowadzą do tego, że jest to dość tania forma reklamy z relatywnie dobrymi efektami. Choćby pod tym kątem warto się nią zainteresować.

4. Dużo opcji określenia grupy docelowej.

Mówiąc o odbiorcach, trzeba koniecznie zaznaczyć, że tutaj można precyzyjnie określić grupę docelową. Trafiamy więc z reklamą do potencjalnie zainteresowanych użytkowników (przynajmniej w teorii).

Przykładowo, reklama może trafiać tylko i wyłącznie do kobiet w wieku 30 – 35 lat, z danego województwa, które interesuje marketing. Jest to więc zdefiniowana ścisła grupa odbiorców, jaka ma większe szanse na skorzystanie z oferty. Jak wiadomo, produkt czy też usługa nigdy nie jest dla każdego. Zawsze jest jakaś specyfika osób, które są bardziej skłonne do sięgnięcia po dany produkt.

Dlatego też reklama ta może mieć dobre rezultaty bez konieczności marnowania budżetu.

5. Start reklam w dowolnym momencie.

Zazwyczaj jest to usługa nieabonamentowa. Niektóre formy reklamy zakładają stały comiesięczny dochód, np. pozycjonowanie, gdzie trzeba płacić X zł co miesiąc. Z jednej strony jest to jasne i klarowne, ale z drugiej strony dla niektórych firm może to być zbyt duży wydatek. Szczególnie dla firm, które dopiero startują lub są zbyt małe.

Tak więc tutaj warto skorzystać z reklamy na Facebooku, ponieważ reklama działa wtedy, kiedy jest dostępny budżet. Można ją uruchamiać wedle potrzeb i możliwości finansowych. Przypuśćmy, że w jednym miesiącu można wydać 200 zł, w kolejnym 500 zł, a w trzecim nic. Jest to dość elastyczne i niezobowiązujące do długoterminowych umów.

6. Jest cenną opcją remarketingu.

Kolejne korzyści reklamy na Facebooku odnoszą się do tego, że taka reklama ma opcję remarketingu.

Co to oznacza?

Jest to taki zabieg, gdzie ponownie trafiamy z reklamą do tego samego użytkownika, który już miał wcześniej kontakt z reklamą – widział ją, komentował czy kliknął. Innymi słowy, wszedł z nią w interakcję.

Dlaczego jest to takie ważne? Z tego względu, że praktycznie nie potrafimy dokonać zakupu przy pierwszym kontakcie z danym produktem. Według statystyk jest tylko kilka procent szans, że przy pierwszym kontakcie ktoś dokona transakcji. Być może spowodowane jest to brakiem akurat w tym czasie potrzeby zakupowej lub sama marka jest nieznana. W każdym razie kilkukrotne trafianie do użytkownika z reklamą znacząco wpływa na sprzedaż. Stąd też opcja remarketingu jest niesłychanie pomocna.

7. Wgląd do dużej ilości statystyk z reklamy.

Kolejnym plusem reklamy na Facebooku jest ilość statystyk.

W panelu znajduje się szereg statystyk, które jasno pokazują, co przynosi efekty, a co nie. Widać dokładnie, które treści przyniosły różne aktywności, a które okazały się mało atrakcyjne. Jest więc dość dużo różnych danych do analizy. Taka analiza z kolei może być pomocna w przyszłych działaniach, gdzie można wprowadzać różne korekty, które mają na celu lepsze przedstawienie reklamy.

8. Twórcza reklama pod kątem grafiki.

Trzeba zaznaczyć, że taka reklama jest zazwyczaj w formie grafiki. Niesie to za sobą szereg korzyści z tego względu, że można grafiką zaciekawić odbiorców. Grafika po prostu przyciąga uwagę, może być chwytliwa i łatwo ją zapamiętać.

Ponadto może wywoływać uczucia, które przy reklamach są również istotne. Zatem obraz niesie za sobą szereg możliwości pod kątem kreacji. Jest to więc niewątpliwy plus, który daje dodatkowe atuty. Atrakcyjna forma wzbudza zaciekawienie, które może być dodatkowym impulsem do zakupu i niesie za sobą kolejne korzyści reklamy na Facebooku.

9. Możliwość wielu form reklamy.

Co więcej, forma reklamy może być również różna. Nie jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie do statycznego obrazu. Może to być różny format, np.:

 • film
 • kolekcja – prezentacja produktów ze sklepu
 • karuzela – przewijany materiał
 • pokaz slajdów
 • wydarzenia itd.

Jest więc sporo opcji do wyboru oraz tego, jak reklama będzie się prezentować. Obok statycznego obrazu atrakcyjne może okazać się prezentowanie produktów, czy wideo, które otwiera kolejną drogę w formie reklamy.

Szczególnie forma wideo może mieć mocne przełożenie na odbiorców, ponieważ format tego typu rośnie błyskawicznie na popularności.

Podsumowanie 9 korzyści reklamy na Facebooku – czy warto?

Zatem, jakie są korzyści reklamy na Facebooku?

Najważniejsze to niskie koszty w porównaniu do potencjalnych zysków. Kolejna sprawa to dobry współczynnik osiągów w porównaniu do innych form reklamy dostępnych w internecie.

Trzeba zatem przyznać, że te zalety reklamy na Facebooku czynią tę platformę niesłychanie przystępną. Szczególnie dla tych marek, które mierzą w młodsze pokolenie odbiorców oraz mają jasno sprecyzowane grupy docelowe.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

 1. Anna Tyczkowska

  „Przykładowo za niewiele ponad 100 zł można dotrzeć do około 3 tys. odbiorców.” – chyba jedno zero za dużo 😉

  Odpowiedz
  • MobileTry logo
   MobileTry

   Z jednej strony tak, lecz z drugiej – jak to się mawia – „to zależy”. 🙂

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Dlaczego warto reklamować się na Facebooku? – 9 powodów

Sprawdź koniecznie dlaczego warto reklamować się na Facebooku? Zobacz jakie są efekty i korzyści tego rozwiązania. Oceń, czy jest tutaj szansa dal Twojej marki.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? – 13 propozycji

Nie wiesz, z jakich źródeł pozyskiwać odwiedzających bloga? Przeczytaj nasz wpis na ten temat, dzięki któremu będziesz mieć znacznie szersze pole manewru.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Social-selling, czyli jak skutecznie sprzedawać w social media?

Sprzedaż online to nie tylko własny sklep internetowy. Obecnie duży potencjał kryje się w haśle social shopping. Sprawdź, jak sprzedawać w social media.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Strona firmowa na Facebooku – co powinna zawierać?

Dzięki temu wpisowi dowiesz się, co powinna zawierać strona firmowa na Facebooku. Zapoznaj się z poradnikiem dla początkujących i zastosuj nasze wskazówki.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Media społecznościowe w małej firmie – jak skutecznie działać?

Jak skutecznie prowadzić media społecznościowe w małej firmie, aby miało to wymierne korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa? Poznaj nasze porady.