
Co pewien czas na naszym blogu tworzymy wpisy podsumowujące, tzn. zbierające w jednym miejscu treści na pewien określony temat.
Sądząc po odzewie z Waszej – czytelników – strony, są one pomocne, gdyż dzięki nim nie trzeba wertować naszego obszernego bloga w poszukiwaniu konkretnych treści.
Tym razem postanowiłem skupić w niniejszym artykule nieco poradników, które do tej pory u nas opublikowaliśmy w kwestii ruszania z nowym sklepem internetowym.
Wiemy, że nowy sklep internetowy na samym starcie ma mocno pod górkę. Musi mierzyć się z ogromną konkurencją, najczęściej zerową historią domeny i jakąkolwiek próbą uszczknięcia branżowego kawałka tortu dla siebie.
Sprawdź zatem poniższe teksty, które pozwolą Ci na zwiększenie sprzedaży możliwie najszybciej. Aby przejść do danego wpisu, kliknij przyporządkowany do niego obrazek.
Nowy sklep internetowy a zwiększenie sprzedaży – lista 9 poradników
1. Funkcjonalności zwiększające sprzedaż w sklepie internetowym.
W tym tekście Bartłomiej Kiljan podrzuca osiem ciekawych technicznych udogodnień, które dobrze jest zaserwować użytkownikom sklepu internetowego.
Takie funkcjonalności są niezwykle istotne, ponieważ wszyscy doceniamy możliwie najlepszy poziom wygody. Szeroka gama możliwości, jakie oferuje dany sklep, spaja z nim klientów i zachęca do tego, by częściej dokonywali zakupów.
Świadczy to również o tym, iż właścicielowi sklepu chciało się zainwestować w kilka ciekawych nowinek, które wyróżniają jego biznes na tle konkurencji.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, o jakich udogodnieniach mowa, serdecznie polecam lekturę wspomnianego artykułu.
2. Co odrzuca klientów od sklepu internetowego?
Nowy sklep internetowy jest niezwykle mocno narażony na wiele niedociągnięć.
Bardzo często jest tak, że bywa on oficjalnie opublikowany z jakimiś błędami czy też mankamentami.
Nie jest to jakaś wyjątkowa sytuacja, bowiem informacje o tym, czy dane rozwiązanie jest dobre, czy też nie, zdobywa się w ciągu kolejnych tygodni czy też miesięcy.
Poprzez obserwowanie statystyk i sposobu, w jaki użytkownicy eksplorują sklep, da się wychwycić różnego rodzaju niedociągnięcia.
We wspomnianym tekście prezentuję osiem niezwykle częstych powodów, przez które użytkownicy otwierają sklep i… z niego wychodzą.
Sprawdź, czy przypadkiem Twój e-biznes nie charakteryzuje się którymś z wymienionych błędów.
3. Jak przedstawiać produkty w sklepach internetowych?
Nowy sklep internetowy bez wątpienia powinien robić wrażenie na potencjalnych klientach.
Aby wybić się spośród szerokiej konkurencji, po prostu trzeba czymś zaskoczyć.
Jednym z takich elementów może być chociażby szata graficzna, czyli swoiste opakowanie treści występującej na stronie internetowej.
Doskonałym miejscem na zrobienie dobrego wrażenia może być strona produktowa, czyli podstrona prezentująca pojedynczy produkt w sklepie.
W wymienionym tu artykule podpowiadam, jakich zasad dobrze jest się trzymać, projektując wspomnianą podstronę. Wszystko po to, aby użytkownicy odnieśli z jej odwiedzin możliwie najwięcej korzyści.
Wszystko sprowadza się do tego, aby komplet potrzebnych dla nich informacji o produkcie był im zaprezentowany w jednym miejscu.
4. Jak zacząć sprzedaż w internecie?
W miarę szybkie zwiększenie sprzedaży jest niekiedy trudne do osiągnięcia, jeżeli od samego początku stawia się na nieodpowiednie założenia.
O czym mowa?
Otóż jeśli ktokolwiek rusza ze swoim biznesem w sieci, musi być do tego solidnie przygotowany.
Potrzebne są podstawy:
- stworzenie atrakcyjnego produktu
- umiejętność zaprezentowania asortymentu
- wybór odpowiedniej platformy sprzedażowej
- postawienie na właściwe kanały dotarcia do potencjalnych klientów
- funkcje, jakie będą w sklepie dostępne dla użytkowników
Między innymi o wyżej wymienionych kwestiach poczytasz w tekście Bartłomieja Kiljana na temat obierania właściwego kierunku podczas ruszania z własną sprzedażą w internecie.
5. Czy warto założyć sklep internetowy na WooCommerce?
Czy nowy sklep internetowy warto jest oprzeć o platformę WooCommerce?
Jest to pytanie, które zadaje sobie chyba większość osób chcących założyć swój własny e-sklep.
Za WooCommerce przemawia naprawdę sporo korzyści:
- jest rozszerzeniem systemu CMS WordPress, czyli zdecydowanego lidera, jeśli chodzi o popularność CMS-ów na świecie
- jest oprogramowaniem typu open-source, tzn. darmowym i dostosowanym do wszelkich modyfikacji
- można zajmować się nim samodzielnie, bez potrzeby ciągłego zwracania się do jakiegoś zewnętrznego podmiotu
- może wyglądać dowolnie – nie masz absolutnie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o „skórki” sklepu
- w każdej chwili można dodać do niego lub usunąć jakąś funkcję, a jest to możliwe poprzez tzw. wtyczki
- jest stale rozwijany przez środowisko tysięcy developerów
Jest to jedynie drobny skrót informacji, jakie znajdziesz na temat WooCommerce we wspomnianym wyżej poradniku.
6. Wideo w e-commerce – dlaczego warto mieć je w sklepie?
Przeglądając internet, obcujemy z różnymi typami treści.
Oprócz standardowych tekstów, mamy też chociażby obrazy, animacje, podcasty, filmy wideo… Można wymieniać jeszcze długo.
Wspomniane filmy wideo już od dłuższego czasu bywają doskonałym uzupełnieniem dla sklepów internetowych.
Przekazują o wiele więcej niż statyczny obrazek. W ciągu kilku sekund da się zmieścić cały ogrom emocji oraz różnego rodzaju atrybutów charakteryzujących np. produkty sprzedawane w danym sklepie internetowym.
Koniecznie zastanów się nad wykorzystaniem takich treści we własnym biznesie, gdyż umiejętnie wykonane filmy mogą budować gigantyczne zaangażowanie wśród odwiedzających.
7. Jak pozyskać lojalnego klienta sklepu internetowego?
Dla tych, którzy mają stosunkowo nowy sklep internetowy, każde odwiedziny są na wagę złota.
Warto jednak pójść o krok dalej i spróbować zatrzymać klientów, aby dokonywali zakupów częściej.
W wymienionym wyżej tekście Bartłomiej Kiljan podrzuca kilka przydatnych wskazówek w kwestii tego, aby uczynić klientów cyklicznymi kupującymi.
Dowiesz się w nim m.in. tego, jakie formy kontaktu są obecnie lubiane przez odwiedzających, czy blog będzie wartościowym uzupełnieniem sklepu, a także jakie dodatkowe funkcje wpływają na wytworzenie swoistej lojalności.
8. Unboxing w e-commerce – dlaczego warto atrakcyjnie pakować przesyłki?
Unboxing, czyli otwieranie paczek.
Już od pewnego czasu sklepy internetowe mocno przywiązują wagę do tego, aby proces wyciągania przedmiotów z przesyłek był dla kupujących ciekawy.
To jest właśnie coś, czym nowy sklep internetowy może się wyróżnić na tle innych. Cały proces wyjątkowego unboxingu nie jest jeszcze na tyle spopularyzowany, aby można było traktować to zjawisko po macoszemu.
Jeśli kupujący podczas otwierania paczki znajdzie w niej jakieś ciekawe dodatki, elegancko zapakowany przedmiot, odręcznie napisaną kartkę, czy też dedykowany rabat, będzie zachwycony.
Zaistnieje wtedy dość spora szansa na to, że opowie o tym znajomym lub pochwali się tym faktem w mediach społecznościowych.
Taka akcja generuje dodatkowy zasięg, na którym nowemu sklepowi internetowemu bardzo zależy, jeśli chce osiągnąć zwiększenie sprzedaży, prawda?
9. Polityka cenowa w e-commerce
Sklep internetowy to także ceny, a właściwie cała polityka cenowa.
Kwestia ta również musi być doskonale przemyślana jeszcze na etapie planowania całego przedsięwzięcia.
Istnieje naprawdę sporo trików i sztuczek, które można zastosować, aby zwiększyć zaufanie odwiedzających do prezentowanych w sklepie cen.
Grunt to nieukrywanie dodatkowych kosztów, umiejętne zestawianie starych cen z nowymi i projektowanie wszelkich cenników po prostu z głową.
Dużo więcej informacji na ten temat poznasz z wymienionego wyżej poradnika autorstwa Michała Ziółkowskiego.
Nowy sklep internetowy a zwiększenie sprzedaży – podsumowanie tekstu
Tak jak wspomniałem na początku niniejszego artykułu, doskonale wiemy, jak trudno ruszyć ze swoim biznesem, jeżeli konkurencja jest daleko z przodu.
Trzeba niezwykle żelaznej cierpliwości, umiejętnego gospodarowania czasem, a także właściwie lokowanych środków, aby choć spróbować nawiązać walkę z największymi.
Mam ogromną nadzieję, że wymienione wyżej teksty okażą się przydatne w momencie, gdy będziesz mierzyć się z takim zadaniem.
Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉