Strona internetowa firmy – co warto jest na niej zamieścić?

Strona internetowa firmy - co na niej zamieścić?

Obecnie strona internetowa firmy jest bardzo ważnym elementem strategii marketingowej. Jest to świetna okazja do tego, aby zaciekawić potencjalnych klientów oraz przekonać do własnej oferty.

Niemniej jednak często popełnianym błędem przez firmy jest to, że posiadają strony, aby… mieć.

Po prostu są i już. Bez celu, bez pomysłu i bez treści. Jest to najgorsza droga, jaką można obrać dla własnej strony firmowej.

Strona firmowa powinna być przede wszystkim przemyślana i zorientowana ściśle na cel – zazwyczaj generowanie klientów. Skupmy się zatem na tym i sprawdźmy, jak powinna wyglądać oraz co musi zawierać strona, aby godnie reprezentować markę w internecie.

Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę i co potencjalnie może zwiększyć szansę na pozyskanie klienta dzięki stronie?

Jak powinna wyglądać strona internetowa firmy? – 9 zaleceń

1. USP, czyli unikalna wartość.

Firm, które zajmują się tym samym, co Ty, jest sporo w internecie. Obecnie trudno mieć na tyle niszową usługę, aby być z tym jedynym na rynku.

Tak więc w pierwszej kolejności warto się czymś wyróżnić spośród tego całego tłumu. W przypadku stron internetowych takim wyróżnikiem może być tzw. USP, czyli unikalna propozycja sprzedaży.

Może to być wyeksponowana wartość, która sprawi, że odbiorca strony poczuje, że masz coś, czego inni nie mają. Najczęściej jest to przedstawione w postaci hasła lub sloganu otwierającego stronę, przekazującego różne korzyści. Takim przykładem może być marka Domino’s Pizza, która gwarantuje dostawę w 30 minut lub mniej.

Strona internetowa firmy - USP

Przykład sloganu, gdzie fraza „All-in-one” jest wabikiem pokazującym, że korzystając z narzędzia, mamy wszystko w jednym miejscu.

2. Opinie klientów.

Opinie są niezbędnym elementem strony firmowej, ponieważ są jakimkolwiek potwierdzeniem, że oferowane przez Ciebie usługi są godne wyboru. Zwłaszcza w internecie, gdzie poniekąd firmy są – dajmy na to – bardziej „anonimowe”. Tutaj nie przywita nas ciepły uścisk dłoni i szeroko uśmiechnięta buzia.

Zatem Twoją kartą przetargową są m.in. opinie.

Przeczytaj, jak zdobyć opinie w internecie i zacznij ich gromadzenie jak najszybciej. Wyjdzie to na duży plus dla Twojej marki.

Strona internetowa firmy - opinie

3. Jakie produkty lub usługi oferujesz?

Kolejnym bardzo istotnym elementem dochodowej strony firmowej jest prezentacja oferty, czyli tego, co oferujesz, jakie usługi świadczysz itd.

Nad wyraz często strony w takich miejscach świecą pustkami, a cała oferta sprowadza się do kilku lakonicznych zdań. Jeśli Twoim zamysłem jest pozyskanie klienta, to raczej nie jest to właściwy kierunek.

Znacznie lepiej opisać bardziej szczegółowo ofertę, zawierając takie informacje jak:

 • czym się dokładnie zajmujecie
 • w jaki sposób realizowana jest usługa (np. etapy)
 • jeśli jest taka możliwość, to warto pokazać spójne elementy graficzne, tabele czy wykresy
 • jeśli jest to możliwe, to warto pokazać ceny usług, np. w formie planów cennika

Owszem, do tego trzeba „przysiąść” i nie każdy właściciel potrafi pisać tego typu rzeczy lub nie ma któremu przełożonemu tego zlecić. Jednak tutaj warto zainwestować w copywritera, który niewielkim nakładem finansowym będzie w stanie ubrać całą ofertę firmy w dobre słowa.

4. Historia, misja, cel – czyli „o nas”.

Podstrona „O nas” to przedstawienie firmy w sposób zachęcający do obcowania z firmą. Naturalne jest, że klient chce poznać firmę, której ma zamiar powierzyć zlecenie lub usługę. Zatem odruchowo odwiedzane są właśnie strony tego typu.

Także warto zamieścić tutaj prezentację firmy:

 • Jej historię – aczkolwiek jeśli jest to po prostu suchy opis działalności w ciągu X lat, to raczej jest mała szansa, że ktokolwiek będzie chciał się w to zagłębiać. Lepiej jest postawić na coś bardziej przykuwającego wzrok, np. wykres z zaznaczonymi kamieniami milowymi lub kluczowymi osiągnięciami firmy.
 • Cel, wizja, misja – czyli hasła, z którymi firma się utożsamia.
 • Zespół – pokazanie, że tworzycie jedność, jesteście zgraną ekipą i jest was wielu. To oswaja klienta z marką.
 • Po godzinach – bardzo ciekawym pomysłem jest pokazanie nie tylko informacji czysto nawiązujących do firmy, lecz również tych, które dzieją się „po godzinach”. Pokazanie, że razem uczestniczycie w wydarzeniach, organizujecie coś lub po prostu bawicie się, jest po prostu niezwykle ludzkie i pokazuje firmę z dobrej strony.

Strona internetowa firmy - zespół

5. Niezbędne informacje kontaktowe.

Oczywiście strona internetowa firmy musi mieć pełne dane kontaktowe. Upewnij się, że przekazujesz takie informacje jak:

 • Numer telefonu do kontaktu – najlepiej zamieszczony w kilku miejscach na stronie (menu, stopka, zakładka kontaktowa).
 • Mapa dojazdu – jeśli miejsce jest nieoczywiste, warto dodać krótką informację o dokładnej lokalizacji obiektu, aby trafiający do Ciebie klient nie kręcił się w pobliżu i dopytywał przechodniów o drogę.
 • Pełne dane firmy – informacje, które posłużą temu, aby ktokolwiek mógł zweryfikować autentyczność danej firmy.
 • Godziny pracy – szczególnie ważne w przypadku niektórych branż, gdzie klienci muszą stawić się do siedziby, np. wszelkie restauracje.

Strona internetowa firmy - dane kontaktowe

6. Czynniki budujące zaufanie.

Z racji tego, że strona internetowa firmy jest wirtualnym dziełem, warto w jakiś sposób wzbudzić poczucie bezpieczeństwa na stronie i zwiększyć zaufanie do firmy. Było już trochę o tym w punkcie o opiniach, które właśnie to realizują. Są jeszcze jednak inne aspekty, które potrafią przekonać odbiorców do nas. Na przykład:

 • Posiadane certyfikaty, potwierdzające posiadane umiejętności.
 • Pokazywanie zrealizowanych prac, projektów, produktów.
 • Zamieszczenie sekcji z logo współpracujących firm.
 • Chwalenie się liczbami – liczba lat na rynku, zrealizowanych usług, biur na świecie, liczba klientów itd.
 • Certyfikat bezpieczeństwa SSL.

7. Przydatna treść.

Warto mieć na uwadze, że strona ma być przede wszystkim przydatna dla użytkowników. To oni są jej odbiorcami i to dla nich przedstawiasz wszelkie materiały. Najlepiej po prostu zadać sobie kilka pytań i sprawdzić, czy odpowiedzi na nie znajdują się na stronie. Mogą to być chociażby takie pytania:

 • Czy przedstawiono wizję marki?
 • Czy firma czymś się wyróżnia?
 • Czy są podane dane do kontaktu?
 • Czy wiadomo, co oferuje?
 • Czy firma wzbudza zaufanie? itd.

Jak widzisz, na zasadzie takich pytań łatwo zweryfikować, czy strona ma potrzebne informacje, czy jeszcze trzeba coś dorzucić. Warto jeszcze tutaj wpleść zaufaną trzecią osobę, której zadasz takie pytania po np. uprzednim przejrzeniu przez nią strony.

8. Odnośniki do mediów społecznościowych.

Strona internetowa firmy może być również wzbogacona o odnośniki do profili społecznościowych, jeśli takie są prowadzone i aktualizowane na bieżąco.

Aczkolwiek nie jest to kluczowa kwestia, bardziej po prostu udogodnienie dla tych odbiorców, którzy lubią tego typu portale.

9. Atrakcyjność wizualna.

Na koniec coś, co ciężko ubrać w słowa. Mowa tu oczywiście o aspekcie atrakcyjności pod kątem wizualnym. Strona internetowa firmy powinna być po prostu ładna. Ma cieszyć oko i przede wszystkim ma być przyjemna w odbiorze, a nie powodująca chęć szybkiego kliknięcia przycisku Wstecz w przeglądarce.

Tutaj w grę wchodzi wiele aspektów, a najważniejszy jest właściwie ten, kto wykona daną stronę. To w takiej osobie / firmie leży moc, aby uczynić stronę przyjazną.

Z tego miejsca mogę odesłać Cię do naszych innych artykułów, które poruszają te kwestie:

Jak więc powinna prezentować się strona internetowa firmy?

Na koniec należy zapamiętać, że strona internetowa firmy jest prezentacją marki na bardzo ważnym polu marketingowym.

Internet obecnie jest kluczowy, jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów. Warto więc uczynić stronę wartościową, aby cieszyć się z jej skuteczności, a nie tylko tym, że się ją posiada.

Spodobał Ci się ten tekst?

Jeśli sądzisz, że moglibyśmy Tobie pomóc, odezwij się do nas. Wypełnij bardzo prosty formularz szybkiej wyceny. Gwarantujemy szybką odpowiedź.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten artykuł! 😉

Oświadczam, że akceptuję postanowienia zawarte w polityce prywatności. *

Bartłomiej Kiljan

Co-founder agencji interaktywnej MobileTry z Olsztyna, świadczącej kompleksowe usługi przede wszystkim małym firmom. Specjalizacją agencji jest tworzenie stron internetowych i sklepów internetowych. Ponadto MobileTry prowadzi kampanie reklamowe w internecie oraz oferuje usługi z zakresu pozycjonowania.

Mało czytania? Nie ma problemu!

Sprawdź inne teksty powiązane z tym artykułem

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Zarabianie przez blogowanie – 8 sprawdzonych porad

Na czym polega zarabianie przez blogowanie? Jak podejść do tego tematu, od czego zacząć i na co szczególnie zwrócić uwagę? Poznaj nasze sprawdzone porady.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Brak konwersji w sklepie internetowym – 10 typowych przyczyn

Brak konwersji w sklepie internetowym to niewątpliwie ogromny problem dla właścicieli stron e-commerce. Jakie są najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy?

Michał Ziółkowski

5 lat temu

Proces tworzenia strony internetowej – na czym polega?

Z jakich kroków składa się proces tworzenia strony internetowej? Jakie jego aspekty są istotne, a które mniej? Zobacz, jak proces ten powinien przebiegać.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Aktualizacja strony internetowej – kiedy najlepiej ją przeprowadzić?

W którym momencie aktualizacja strony internetowej powinna być przeprowadzona? Po czym poznać, że najwyższy czas na zmiany? Poznaj nasz poradnik.

Bartłomiej Kiljan

5 lat temu

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? – 8 sposobów

Przekonaj się, w jaki sposób można zwiększyć sprzedaż poprzez Facebooka? Sprawdź, co można wykonać pod kątem sprzedaży w sklepie w tym medium społecznościowym.

Jakub Ozorowski

5 lat temu

Tworzenie własnego portfolio – co warto mieć na uwadze?

Tworzenie własnego portfolio to proces, który musi być solidnie przemyślany. Sprawdź więc, w jaki sposób można stworzyć własną, skuteczną teczkę z pracami.